Categorie

Populaire Berichten

1 Bronchitis
Als de neus geblokkeerd is en het onmogelijk is om te ademen, wat moet u dan thuis doen?
2 Het voorkomen
Kan ik een kruik op de borst leggen tijdens het hoesten
3 Het voorkomen
Gebruik van Althea siroop tijdens de zwangerschap: 3 gunstige eigenschappen
Image
Hoofd- // Keelontsteking

Analoog poeder Vicks Active SimptoMax


Vicks Active SimptoMax (poeder) Beoordeling: 14

ClarifiedDolospa Tabs bevat een klassieke dosis paracetamol 500 mg, zoals Coldrex. Geneesmiddelen verschillen door het gehalte aan dicycloverinehydrochloride, dat het effect van verlichtende spasmen heeft. Volgens de samenstelling wordt het medicijn gebruikt voor verschillende spasmen van gladde spieren. Dolospa-tabbladen elimineren perfect prikkelbare darmsyndroom en verlichten menstruatiekrampen, zijn effectief in nierkoliek. Gebruik het medicijn volgens het schema: één tablet 3-4 keer per dag. Opgemerkt moet worden dat een maximum van twee tabletten per keer, en binnen 24 uur mag u niet meer dan 4 tabletten innemen.

Analogen van het medicijn Vicks Active SimptoMax

Analoog goedkoper vanaf 96 roebel.

Caffetine is een analgeticum voor buitenlandse productie op basis van paracetamol, propifenazon, cafeïne en codeïne. Het is voorgeschreven voor pijnsyndromen van gemiddelde intensiteit, bijvoorbeeld hoofdpijn of kiespijn.

Analoog goedkoper vanaf 127 roebel.

Dolospa-tabletten bevatten een klassieke dosis paracetamol 500 mg, zoals Coldrex. Geneesmiddelen verschillen door het gehalte aan dicycloverinehydrochloride, dat het effect van verlichtende spasmen heeft. Volgens de samenstelling wordt het medicijn gebruikt voor verschillende spasmen van gladde spieren. Dolospa-tabbladen elimineren perfect prikkelbare darmsyndroom en verlichten menstruatiekrampen, zijn effectief in nierkoliek. Gebruik het medicijn volgens het schema: één tablet 3-4 keer per dag. Opgemerkt moet worden dat een maximum van twee tabletten per keer, en binnen 24 uur mag u niet meer dan 4 tabletten innemen.

Analoog goedkoper vanaf 115 roebel.

ClarifiedDolospa Tabs bevat een klassieke dosis paracetamol 500 mg, zoals Coldrex. Geneesmiddelen verschillen door het gehalte aan dicycloverinehydrochloride, dat het effect van verlichtende spasmen heeft. Volgens de samenstelling wordt het medicijn gebruikt voor verschillende spasmen van gladde spieren. Dolospa-tabbladen elimineren perfect prikkelbare darmsyndroom en verlichten menstruatiekrampen, zijn effectief in nierkoliek. Gebruik het medicijn volgens het schema: één tablet 3-4 keer per dag. Opgemerkt moet worden dat een maximum van twee tabletten per keer, en binnen 24 uur mag u niet meer dan 4 tabletten innemen.

Analoog goedkoper vanaf 101 roebel.

ClarifiedDolospa Tabs bevat een klassieke dosis paracetamol 500 mg, zoals Coldrex. Geneesmiddelen verschillen door het gehalte aan dicycloverinehydrochloride, dat het effect van verlichtende spasmen heeft. Volgens de samenstelling wordt het medicijn gebruikt voor verschillende spasmen van gladde spieren. Dolospa-tabbladen elimineren perfect prikkelbare darmsyndroom en verlichten menstruatiekrampen, zijn effectief in nierkoliek. Gebruik het medicijn volgens het schema: één tablet 3-4 keer per dag. Opgemerkt moet worden dat een maximum van twee tabletten per keer, en binnen 24 uur mag u niet meer dan 4 tabletten innemen.

Analoog goedkoper vanaf 70 roebel.

ClarifiedDolospa Tabs bevat een klassieke dosis paracetamol 500 mg, zoals Coldrex. Geneesmiddelen verschillen door het gehalte aan dicycloverinehydrochloride, dat het effect van verlichtende spasmen heeft. Volgens de samenstelling wordt het medicijn gebruikt voor verschillende spasmen van gladde spieren. Dolospa-tabbladen elimineren perfect prikkelbare darmsyndroom en verlichten menstruatiekrampen, zijn effectief in nierkoliek. Gebruik het medicijn volgens het schema: één tablet 3-4 keer per dag. Opgemerkt moet worden dat een maximum van twee tabletten per keer, en binnen 24 uur mag u niet meer dan 4 tabletten innemen.

Analogs Vicks Active (Balsam en Spray)

Een van de meest populaire en effectieve vasoconstrictor medicijnen is Vicks Active. Dit hulpmiddel wordt voorgeschreven voor allergische en infectieuze rhinitis en sinussen, wat zich uit in een loopneus en verstopte neus.

Het medicijn is echter niet in elke apotheek te vinden, de prijs laat ook veel te wensen over, dus de vraag of het medicijn analogen heeft, wordt relevant.

Vicks Actief

Als onderdeel van het vasoconstrictiegedeelte is er slechts één actief bestanddeel, oxymetazoline. Deze tool behoort tot de groep van alpha-adrenomimetics en kan de schepen op de toepassingslocatie verkleinen.

Kenmerken van Vicks Asset:

  1. Verkrijgbaar als neusspray.
  2. Bevat geen aanvullende componenten.
  3. De fabrikant is een Duits bedrijf dat de prijs van het medicijn beïnvloedt (een gemiddelde van 270 roebel).
  4. Gebruik het geneesmiddel niet langer dan 7 dagen.

Het medicijn heeft geen recept nodig en kan worden gebruikt voordat je naar de dokter gaat. Daarom kunnen analogen van de tools ook onafhankelijk worden geselecteerd.

Er is een vorm van balsem met menthol en eucalyptus. Het mist oxymetazoline, het heeft geen vaatvernauwende werking, maar het heeft ontstekingsremmende en antiseptische effecten. Analogen voor balsem moeten afzonderlijk worden geselecteerd.

Oxymetazoline bevat in de samenstelling van dergelijke analogen Viks Active, als:

We zullen proberen deze voorbereidingen in meer detail te begrijpen.

Afrin

Het actieve ingrediënt in Afrin is alleen oxymetazoline, maar dankzij de hulpmiddelen heeft dit medicijn enkele eigenaardigheden van werking. Deze omvatten de volgende punten:

  1. Carmellose-natrium en povidan geven de spray het vermogen om niet uit de neus te stromen en gelijkmatig over het slijm te verdelen.
  2. Het medicijn werkt 12 uur lang, waardoor het 2 keer per dag kan worden gebruikt.
  3. Het medicijn wordt niet opgenomen in de bloedbaan vanwege de speciale structuur van de spray.
  4. Kan tijdens de zwangerschap worden gebruikt na overleg met een arts.
  5. Het is vereist om een ​​specialist te raadplegen als het effect niet binnen 5 dagen wordt waargenomen.
  6. Geproduceerd door een Canadese fabrikant, kost 200-230 roebel.

In de Afrin-line-up zijn er verschillende drugs met extra eigenschappen:

  • Afrin Moisturizer - door extra stoffen creëert het een hydraterende werking. Vooral effectief bij allergische rhinitis en sinusitis.
  • Afrin Extra - bevat eucalyptus en menthol. Ze hebben geen invloed op het mechanisme van vasoconstrictie, maar stimuleren koude receptoren, wat een speciaal effect en een verfrissende geur creëert. Als u Weeks Active Balsam moet vervangen, moet analoog in de vorm van Afrin Ekstro componenten zo goed mogelijk worden vervangen.

Nazivin

Nazivine wordt niet in de vorm van een spray, maar in de vorm van druppels geproduceerd. Dit verschil is het waard om te onthouden, omdat elke patiënt zijn eigen voorkeuren heeft bij het kiezen van de vorm van de remedie tegen verkoudheid.

  1. Een vrij goedkoop Duits medicijn kost 150 roebel.
  2. Mogelijke impact op systeemniveau.
  3. Kan worden gebruikt bij kinderen.
  4. Bijwerkingen zijn vrij zeldzaam.
  5. Het vertraagt ​​de opname van anesthetica uit de neusholte en verlengt hun werking.
  6. Het effect begint 15 minuten na instillatie.

Dit medicijn kan absoluut niet voor iedereen worden aanbevolen, maar bij afwezigheid van analogen kan het worden gebruikt.

Nazol

Dit geneesmiddel is verkrijgbaar als neusspray met dezelfde concentratie als Viks Active.

  1. Het heeft een aangename vage geur van menthol en de camera.
  2. Niet alleen verlicht de kou, maar opent ook effectief de monden van de neusbijholten en de gehoorbuis.
  3. Geldig 10 minuten na toepassing gedurende 10 uur.
  4. Het wordt ook gebruikt bij kinderen ouder dan 6 jaar.
  5. Niet aanbevolen voor gebruik langer dan 3 dagen.
  6. Geproduceerd door de Italiaanse fabrikant, verkocht in Rusland tegen een prijs van 150-200 roebel.

Het is een waardig geneesmiddel op basis van oxymetazoline.

Noksprey

Als u een goedkoper geneesmiddel moet vinden, moet u op Noxpray letten. Het medicijn kost ongeveer 120-130 roebel en heeft de volgende kenmerken:

  1. Snel beïnvloedt de vaten van het slijmvlies, waardoor het effect na 5 minuten.
  2. Verkrijgbaar in een handige vorm van neusspray.
  3. Niet gebruiken tijdens zwangerschap en borstvoeding.
  4. Bijwerkingen zijn zeldzaam bij overdosering.
  5. Kan niet meer dan 5 dagen worden gebruikt.

Het medicijn wordt geproduceerd door een Oekraïens bedrijf en wordt in ons land tegen een redelijke prijs verkocht.

Balsam-analogen

Alle bovengenoemde geneesmiddelen in de samenstelling van oxymetazoline en worden gebruikt als vasoconstrictieve stoffen.

Vicks Active Balsam is een andere remedie. Het bevat geen vasoconstrictieve componenten en is bedoeld om jeuk in de neusholte, andere symptomen van infectieuze rhinitis en de vernietiging van bacteriën te elimineren.

Analogen van balsem zijn:

  • Zalf Ajikold Plus.
  • Aflubin - homeopathische druppels.
  • De balsem Golden Star bekend in Rusland.
  • Potlood voor inhalatie en zalf Dr. Mom.
  • Zalf Dr. Tayss Evkalipt.
  • Zalf Kofol.

Elk van de medicijnen heeft een aantal beperkingen en bijwerkingen. Lees de instructies voor gebruik zorgvuldig door en raadpleeg zo nodig een arts.

Vicks Active Balsam met menthol en eucalyptus - analogen

Hoe te gebruiken

  • Voeg drugs toe via Quick Search op het bovenpaneel met Analog en bekijk het resultaat.
  • Voor preparaten met de werkzame stof wordt een lijst met volledige analogen (met dezelfde componenten) weergegeven.
  • Voer het middel in waarmee de analogen geen interactie zouden moeten hebben
  • Voeg ziekten toe, rekening houdend met de indicaties, contra-indicaties en bijwerkingen waarvan analogen zullen worden geselecteerd.
  • Bekijk meer educatieve video over de selectie van analogen

Waarom moet je zoeken naar analogen

  • Medische online dienst is ontworpen om de optimale vervanging van medicijnen te selecteren.
  • Zoek goedkope tegenhangers voor dure medicijnen.
  • Voor geneesmiddelen die geen volledige analogen hebben, zie de lijst met de meest vergelijkbare geneesmiddelen die in gebruik zijn.
  • Als u een professional bent, zal de hulp van kunstmatige intelligentie helpen bij de selectie van de behandeling.

Het medicijn "Vicks Active Balsam with Menthol and Eucalyptus": geen volledige analogen; 100 analogen in actie, de meest vergelijkbare - Dr. IOM Cold Rab (115-205ք)

Korte informatie over de tool

Criteria voor het selecteren van analogen

Mogelijk vervangend middel "Vicks Active Balm with menthol and eucalyptus"

Analogen voor actie

Het voordeel van Cyberis is de veelzijdigheid, waardoor het in staat is om analogen voor alle medicijnen te selecteren. Kunstmatige intelligentie analyseert indicaties, contra-indicaties, componenten, farmacologische groepen, evenals informatie over het praktische gebruik van geneesmiddelen, en geeft de beste vervangingen weer met de mate van overeenkomst in procent.
Volledige analogen van geneesmiddelen zijn niet altijd beschikbaar en het gebruik ervan is niet altijd mogelijk vanwege de aanwezigheid van gevaarlijke geneesmiddelinteracties. Daarom is het noodzakelijk om alleen vergelijkbare medicijnen te gebruiken, soms zelfs uit verschillende farmacologische groepen.

Vicks Actieve analogen

Deze pagina bevat een lijst van alle analogen van Viks Actief in samenstelling en toepassing. Een lijst met goedkope analogen, evenals prijzen in apotheken kunnen vergelijken.

  • Het goedkoopste analoog van Vicks Active: Cook
  • De meest populaire analoog van Vicks Active: Sinupret
  • ATC-classificatie: Koude en hoestsymptomen

Goedkope analogen Viks Active

Bij het berekenen van de kosten van Vicks Active, de goedkope analogen, werd rekening gehouden met de minimumprijs die werd gevonden in de prijslijsten die door apotheken werden verstrekt.

Populaire analogen Vicks Active

Deze lijst met analogen van geneesmiddelen is gebaseerd op statistieken van de meest gevraagde geneesmiddelen.

Alle analogen Vix Active

Analogons in samenstelling en indicaties

De bovenstaande lijst van analogen van geneesmiddelen, waarin substituten die Vicks Actief zijn, zijn aangegeven, is het meest geschikt, omdat ze dezelfde samenstelling van actieve ingrediënten hebben en samenvallen volgens de indicaties voor gebruik

Hoe een goedkoop equivalent van dure medicijnen te vinden?

Om een ​​goedkope analogie van een medicijn, een generiek of een synoniem te vinden, raden we in de eerste plaats aan om aandacht te schenken aan de samenstelling, namelijk aan dezelfde actieve ingrediënten en indicaties voor gebruik. De actieve ingrediënten van het medicijn zijn hetzelfde en zullen aangeven dat het medicijn synoniem is met een medicijn dat farmaceutisch equivalent is of een farmaceutisch alternatief. Vergeet echter niet de inactieve componenten van soortgelijke geneesmiddelen die de veiligheid en werkzaamheid kunnen beïnvloeden. Vergeet niet het advies van artsen, zelfbehandeling kan uw gezondheid schaden, dus raadpleeg altijd uw arts voordat u een geneesmiddel gebruikt.

Wix activaprijs

Op de onderstaande sites kun je prijzen vinden voor Vicks Active en meer te weten komen over beschikbaarheid in een nabijgelegen apotheek.

  • Vicks Actieve prijs in Rusland
  • Vicks Asset-prijs in Oekraïne
  • Vicks Asset-prijs in Kazachstan
Alle informatie wordt uitsluitend ter informatie aangeboden en is geen reden voor zelfregistratie of vervanging van geneesmiddelen.

Viks Active SimptoMax: gebruiksaanwijzingen, analogen

Vicks Active is een reeks moderne, effectieve geneesmiddelen voor de symptomatische behandeling van verkoudheid en ARVI (inclusief griep). Vicks Active SimptoMax is een combinatiepoeder voor het maken van een warme drank. De toepassing ervan helpt de temperatuur te verlagen, pijn en verstopte neus te verminderen.

Samenstelling en doseringsvorm

Weken Actief SymptoMax-poeder wordt geleverd in gelamineerde sachets van 5 g. Een enkele dosis bevat 1 g paracetamol (pijnstillend antipyreticum) en 12,2 mg fenylefrinehydrochloride (sympathicomimeticum).

Elk pakket Weeks Active SymptoMax Plus bevat 0,5 g paracetamol en 10 mg fenyfrine. De samenstelling omvatte bovendien mucolytisch Gvayfenezine (0,2 g).

Wanneer moet ik Vicks Active gebruiken?

Farmacologisch agens wordt voorgeschreven om de ernst van de volgende symptomen te verlichten of te verminderen:

Belangrijk: voorbereidingen Vicks Active hebben geen invloed op de oorzaak van de ziekte en versnellen het genezingsproces niet.

Wanneer is Vicks Active SymptoMax gecontra-indiceerd?

Weaks Actief mag in geen geval worden ingenomen door patiënten met individuele overgevoeligheid voor de actieve ingrediënten.

Contra-indicaties omvatten de volgende ziekten en aandoeningen:

Let op: Patiënten met fenylketonurie worden niet aangeraden om dit geneesmiddel te gebruiken, omdat een van de hulpstoffen een bron van fenylalanine is - aspartaam.

Weken Actief SymptoMax is niet bestemd voor kinderen en adolescenten jonger dan 18 jaar. Vicks Active SimptoMax Plus is goedgekeurd voor gebruik vanaf 12 jaar.

Hoe medicijnen te nemen?

Poeder van een sachet voor gebruik binnen moet worden verdund in 200-250 ml heet water (geen kokend water!), En laat de oplossing afkoelen. Toegestane dagelijkse dosis - 4 zakjes (20 g). Tussen de doses is het nodig om tijdsintervallen van 4-6 uur te weerstaan.

Als een antipyretische Vicks Active kun je 3 dagen op rij en als analgeticum - niet langer dan 5 dagen. Als het nodig is om de behandeling voort te zetten, is het noodzakelijk om uw arts te raadplegen. Langdurig gebruik van paracetamol vereist monitoring van het patroon van perifeer bloed en periodieke controle van de leverfunctie.

Bijwerkingen

In geval van intolerantie voor de actieve bestanddelen kunnen allergische reacties optreden - jeuk, uitslag ("urticaria"), bronchospasme en angio-oedeem. In ernstige gevallen is anafylactische shock niet uitgesloten.

De meeste patiënten tolereren Weeks Active SimptoMax zeer goed.

Bijwerkingen van paracetamol:

  • duizeligheid;
  • anorexia (afname of verdwijning van eetlust);
  • dyspeptische stoornissen;
  • darmstoornissen;
  • epigastrische pijn (in de projectie van de maag);
  • droge mond;
  • verwijde pupillen;
  • schending van de helderheid van visuele waarneming nabij;
  • dysurie (overtreding van urinelozing);
  • verhoging van de bloeddruk.

Let op: paracetamol kan schade aan de lever (hepatonecrose) en nier (interstitiële nefritis) veroorzaken.

Bijwerkingen van Phenylephrine Hydrochloride:

  • hartkloppingen;
  • hypertensie;
  • slaapstoornissen;
  • ongemotiveerde angst;
  • hoge nervositeit prikkelbaarheid;
  • tremor;
  • prikkelbaarheid;
  • verwarring;
  • oriëntatiestoornis in de ruimte;
  • dyspeptische stoornissen.

overdosis

Bij een aanzienlijk overschot aan enkele en dagelijkse doses treden tekenen van paracetamolvergiftiging op. Inname van ≥ 10 g van deze stof veroorzaakt schade aan de lever en de nieren. De klinische symptomen van een overdosis (zich ontwikkelen na 12-48 uur) omvatten misselijkheid, braken, buikpijn of buikpijn en hartritmestoornissen.

Belangrijk: ernstige vergiftiging veroorzaakt progressieve encefalopathie. Coma en de dood zijn niet uitgesloten.

In geval van overdosering moet u een ambulance bellen of contact opnemen met de dichtstbijzijnde medische instelling. Binnen 2 uur moet je de maag spoelen en de chelaatvormers (actieve kool) innemen. In de eerste 8-9 uur wordt de introductie van een specifiek antidotum, methionine, getoond en op een later tijdstip (12 uur of meer), wordt acetylcysteïne voor detoxificatie getoond. Verdere medische tactieken worden bepaald door de ernst van schade aan inwendige organen. In de omstandigheden van een ziekenhuis is een bloedzuiveringsapparaat geïndiceerd - hemodialyse.

Grote doses guinenefesine kunnen ademhalingsdepressie, spijsverteringsstoornissen en verwarring veroorzaken.

Farmacologische werking

Paracetamol blokkeert zonder onderscheid het enzym cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel, waardoor de productie van pijn- en ontstekingsmediatoren - prostacycline en prostaglandinen - wordt verminderd. Antipyretische eigenschappen vanwege het directe effect op het hypothalamische centrum van thermoregulatie.

Fenylefrine is een sympathicomimeticum dat α-adrenoreceptoren stimuleert. Het veroorzaakt een vernauwing van de vaten van het neusslijmvlies, wat helpt de zwelling en rhinorrhea te verminderen.

Presenteren in Vicks Active SimptoMax Plus, guaifenesine is een mucolyticum. Deze component draagt ​​bij tot de verdunning van sputum in de bronchiën en vergroot het volume. Hierdoor wordt het geheim gemakkelijker afgeleid van de bovenste luchtwegen en hoestaanvallen ontwikkelen zich veel minder vaak.

Na het nemen van een warme drank, worden de componenten van het medicijn snel en volledig in het maagdarmkanaal geabsorbeerd. Ze dringen de bloedbaan binnen en werken systemisch, vrij door de bloed-hersenbarrière. Het therapeutische effect ontwikkelt zich binnen 15-25 minuten en duurt 6-12 uur. De biotransformatie van fenylefrine en paracetamol vindt plaats in de lever. Onveranderde stoffen en hun metabole producten worden voornamelijk via de urine uitgescheiden.

Vicks Active SymptoMax tijdens zwangerschap

Tijdens de zwangerschap (met name in I en III trimesters), mogen geneesmiddelen die paracetamol bevatten niet worden gebruikt, hoewel de stof geen teratogene en embryotoxische eigenschappen bezit. Indien nodig moet de symptomatische behandeling tijdens de periode van borstvoeding van het kind tijdelijk worden overgezet op kunstmatige voeding.

Interactie met andere drugs

Het hepatotoxische effect van paracetamol, zelfs met het gebruik van relatief kleine doses (5 g), kan zich ontwikkelen met de toediening van Primidone, Rifampicin, Carbamazepine, Fenytoïne en Fenobarbital.

Weken Simtomax Actief mag niet gelijktijdig worden ingenomen met geneesmiddelen uit de groep van monoamineoxidaseremmers, β-blokkers en tricyclische antidepressiva.

De effectiviteit van indirecte anticoagulantia en plaatjesaggregatieremmers neemt toe en die van uricosurische geneesmiddelen neemt af.

Paracetamol is in staat de werking van sedators te versterken.

Parallel wordt het niet aanbevolen om andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (vooral die met paracetamol) en anxiolytica te drinken.

Het gelijktijdige gebruik van steroïde hormonen verhoogt de kans op het ontwikkelen van glaucoom.

Fenylefrine in combinatie met antidepressiva en antipsychotica kan een overtreding van de darmmotiliteit (obstipatie) en een langzamere urinelozing veroorzaken.

bovendien

Bijzondere voorzichtigheid moet worden gevolgd door personen met de diagnose:

  • chronische obstructieve longziekte;
  • bronchiale astma;
  • hyperoxaluria;
  • hyperbilirubinemie (aangeboren).

Op het moment van de behandeling moet u zich onthouden van het nemen van alcoholische dranken en farmaceutische tincturen, aangezien ethanol de toxische effecten op de lever verhoogt.

Tijdens de periode van therapie wordt afgeraden om te rijden en deel te nemen aan andere activiteiten die een hoge concentratie van aandacht vereisen.

Bewaar de voorbereide oplossing niet.

Bewaarcondities en vertrek uit apotheken

U hebt geen doktersrecept nodig voor de aankoop van een combinatiemiddel tegen verkoudheids- en griepverschijnselen.

Sachets met het medicijn moeten worden bewaard bij een temperatuur in het bereik van + 15 ° C tot + 25 ° C.

De houdbaarheid van het medicijn is 3 jaar vanaf de uitgiftedatum (het staat vermeld op de fabrieksverpakking).

Buiten het bereik van kinderen houden!

Analogs Vicks Active

Analogen van Vicks Active SimptoMax zijn geneesmiddelen Caffetin ColdMax, Coldact, Coldrex, Lemsip en anderen.

Vladimir Plisov, medisch recensent

5.403 totale weergaven, 8 keer bekeken vandaag

Review: Voorbereiding Vicks Active Balsam - U kunt een analoge en goedkoper gebruiken, het resultaat is hetzelfde!

Adverteren is de motor van commercie! Nogmaals, ik was hiervan overtuigd op basis van mijn eigen ervaring. Nu is de tijd van griep en verkoudheid en op tv worden we actief aangespoord om een ​​medicijn zoals Vicks Active Balsam te gebruiken.

Ik kwam naar de apotheek - ik kocht hem, hoewel ik geschokt was door de prijs van 270 schurft. Maar, zoals ze zich herinnerde, hoe goed het resultaat is, en nog belangrijker - "na de eerste toepassing!" (terwijl we heerlijke noedels op de oren hangen).

Ik kwam thuis, opende de doos en zag een verdacht bekende buis - het lijkt echt op een tube zalf Dr. Mom. Oké, ga je gang.

Ik las hoe deze "balsem" moest worden aangebracht en besefte ook dat de methode van applicatie met Dr. Mom hetzelfde is.

Welnu, toen ik de doos opendeed, leek het uiterlijk mij behoorlijk op elkaar, nietwaar.

Ik ben tevreden met de samenstelling, het is menthol, eucalyptus en cederolie. Alles is erg cool, maar er zijn ook toevalligheden.

Toen ik het gebruikte, besefte ik dat de methode van gebruik vergelijkbaar is, je moet het in je rug wrijven, als je hoest, wrijf het in je keel met een zere keel en smeer de vleugels van de neus - met een verkoudheid.

Allemaal geniaal is eenvoudig! Natuurlijk, de Dr. Mom tube is kleiner en slechts 20 g., En Balsam 50 g. Maar dr. Mom en kost ongeveer 70 roebel.

U beslist, wordt niet ziek en raadpleegt een arts!

Vicks Actieve zalf (balsem): instructies voor gebruik, prijzen, beoordeling van analogen, beoordelingen

Zalf Vicks Active - een gecombineerd medicijn voor uitwendig gebruik. Het wordt gebruikt bij de behandeling van luchtwegaandoeningen, vergezeld door hoest en loopneus. Na het aanbrengen van het medicijn op de huid van de borst wordt de ademhaling vergemakkelijkt, viskeus sputum begint zich effectief terug te trekken. Vicks Asset helpt bij het transformeren van hoest in zijn productieve, natte vorm. Want de zalf wordt ook gekenmerkt door een uitgesproken irriterende, aseptische, ontstekingsremmende activiteit.

Het bestaat uit componenten van natuurlijke oorsprong, niet giftig voor het menselijk lichaam. Daarom wordt het gebruik ervan toegepast in de kindergeneeskunde om het welzijn van kinderen met tonsillitis, bronchitis, tracheitis te verbeteren. De onbetwiste voordelen van geurige middelen - veiligheid en gebruiksgemak.

Beschrijving van het medicijn

Balsam Vicks Active is onmisbaar bij de behandeling van verkoudheden met acute manifestaties van symptomen - een loopneus en hoest. Luchtwegaandoeningen komen bijna altijd voor op de achtergrond van verstopte neus, niezen en keelpijn. De belangrijkste oorzaken van ziekten zijn de penetratie van virussen, pathogene bacteriën in het lichaam, de activering van gistachtige schimmels. Verschillende middelen worden gebruikt om ze te vernietigen:

  • antibacteriële;
  • antivirale;
  • antimicrobiële middelen;
  • antifungale.

Maar een positief resultaat van het nemen van een cursus moet enkele dagen wachten. Zodat een volwassene of kind niet aan pijnlijke symptomen lijdt, wordt Weeks Active opgenomen in therapeutische schema's.

Het vermogen van een zalf om systemische en lokale immuniteit te stimuleren is klinisch bewezen. De weerstand van het lichaam tegen infectieuze pathogenen neemt toe. In de meeste gevallen lokken ademhalingspathologieën virussen van verschillende typen uit. Maar wanneer de immuniteit wordt verzwakt, kunnen bacteriële en soms schimmelinfecties worden aangehecht. Toepassing van balsem op de lange termijn met etherische oliën voorkomt de ontwikkeling van gebeurtenissen in zo'n negatief scenario.

Klinische en farmacologische groep

Zalf Vicks Active is opgenomen in de klinische en farmacologische groep van middelen met lokale irriterende werkzaamheid. Het bereik van hun gebruik - verkoudheid, hoest van een bepaalde etiologie. Geneesmiddelen op farmacologische eigenschappen kunnen worden toegeschreven aan ontstekingsremmende geneesmiddelen en antiseptica.

Farmacologische werking

Een breed scala aan toepassingen van Balsam Vicks Active is te danken aan de helende eigenschappen van natuurlijke ingrediënten. Ze versterken en zorgen voor een langer therapeutisch effect van elkaar. Vrijwel alle bestanddelen van de zalf hebben een lokaal irriterend en ontstekingsremmend effect. Ze verhogen de gevoeligheid van zenuwuiteinden in de huid en het onderhuidse weefsel. Dientengevolge, voelt een persoon een krachtige hitte, maar geen pijn en jeuk in de keel of de neusholte.

Het medicijn wordt gekenmerkt door andere therapeutische eigenschappen:

  • normalisatie van de bloedsomloop. Onder invloed van warmte wordt de bloedtoevoer naar de weefsels verbeterd door zuurstof, voedingsstoffen en biologisch actieve stoffen;
  • optimalisatie van de microcirculatie. De componenten van de zalf voorkomen de penetratie van macrofagen en leukocyten (cellen van het immuunsysteem) in infectieuze foci. Dientengevolge vermindert de intensiteit van zwelling van de keel en het neusslijmvlies;
  • uitscheiding van sputum en slijm. Oliën van Vicks Active hebben een uitgesproken mucolytische werking. Ze verminderen de viscositeit van sputum, stevig bevestigd aan de wanden van het strottenhoofd, de keel, de neusgangen. Het geheim wordt verdund en vrij geëvacueerd bij hoesten of blazen;
  • verminderde activiteit van infectieuze pathogenen. Zalf is een krachtig antisepticum. Dankzij de componenten worden inflammatoire foci gezuiverd van pathogene micro-organismen en toxische producten van hun vitale activiteit. Tegelijkertijd vertragen hun groei en actieve voortplanting;
  • gemakkelijker ademen. Pathologieën van de luchtwegen worden vergezeld door een loopneus, waardoor het lichaam een ​​gebrek aan zuurstof heeft. Dit leidt tot een verdere verslechtering van de gezondheid en soms tot de progressie van de ziekte. Zelfs bij een enkele balsemapplicatie verdwijnt de verstopte neus gedurende 8 uur.

Kinderartsen, huisartsen, otolaryngologen schrijven Viks Actief voor aan patiënten die gecontra-indiceerd zijn bij systemische geneesmiddelen. De ingrediënten van de zalf dringen niet door in de bloedbaan. Daarom kunnen ze geen gastro-intestinale of neurologische stoornissen veroorzaken.

Vorm en samenstelling vrijgeven

Balsam Vicks Active met menthol en eucalyptus is verpakt in 50,0 g in plastic flessen met blauw. De zalf heeft een uniforme gel-achtige consistentie, witte kleur met een licht gelige tint. Aangename aroma van het medicijn biedt een mengsel van essentiële oliën van den, munt, eucalyptus. Therapeutische eigenschappen van Vicks Active zijn gebaseerd op de aanwezigheid in de samenstelling van dergelijke actieve ingrediënten:

  • levomenthol afgeleid van pepermunt etherische olie;
  • thymol aanwezig in tijmolie;
  • kamfer;
  • eucalyptus etherische olie;
  • terpentijnolie of terpentijn van gom.

Bonen voor hulpingrediënten zijn witte paraffine en cederolie. Secundaire verpakking van de externe middelen - kartonnen doos met instructies voor gebruik binnenin.

Algemene voorwaarden voor opslag

Het medicijn is 4 jaar geldig. Het moet op een donkere plaats worden bewaard bij een temperatuur niet hoger dan 25 ° C. Bij het exfoliëren van de zalf, het veranderen van de kleur en geur, kan het niet worden gebruikt in de therapie. Ook moet de faciliteit geen toegang hebben tot kleine kinderen, die interessante verpakkingen kunnen aantrekken. Als een balsem in contact komt met de slijmvliezen van de neus, mond of ogen van een kind, kan een chemische verbranding optreden.

Er is een grote kans op bronchospasme, een levensbedreigende vernauwing van de bronchiën.

Instructies voor gebruik

Het gebruik van zalf zorgt ervoor dat u het welzijn enkele minuten na het wrijven in de huid kunt verbeteren. De ademhaling wordt dieper en hoesten is minder slopend. Daarom staat zelfs eenmalig gebruik van het medicijn een lange tijd toe om van de symptomen van verkoudheid af te komen. Als de arts het individuele doseringsregime niet heeft bepaald, breng dan de zalf aan in overeenstemming met de instructies. Vanwege het complexe effect in de luchtwegen worden herstelprocessen gestart:

  • bij slijm, sputum wordt uitgescheiden, worden de luchtwegen gereinigd;
  • zwelling, droogheid, irritatie van het neusslijmvlies verdwijnen;
  • bij het blazen en hoesten ervaart een persoon geen ongemakkelijke pijnlijke gevoelens.

Het gebruik van Vicks Active helpt vaak om de dosis systemische geneesmiddelen, gevaarlijke bijwerkingen te verminderen.

Indicaties en contra-indicaties

Het medicijn wordt aan patiënten voorgeschreven als een symptomatisch middel tegen de behandeling van respiratoire pathologieën. Vicks Active helpt bij het elimineren van loopneus en hoesten met bacteriële, virale, schimmelziekten. Het kan worden gebruikt bij de behandeling van pathologieën van elke ernst, ongeacht het aantal ontwikkelde complicaties.

Balsem is opgenomen in therapeutische schema's voor bronchitis, bronchiolitis, faryngitis, laryngitis, acute tonsillitis, tracheitis.

Er zijn ook ziekten waarbij therapie onmogelijk is om zalf te gebruiken. Voor Viks Actieve contra-indicaties omvatten dergelijke pathologische aandoeningen:

  • hoest veroorzaakt door roken, emfyseem, zware ophoping van dik sputum;
  • bronchiale astma, gevoeligheid voor bronchospasme;
  • convulsieve aanvallen;
  • ontsteking van de longen;
  • valse kroep veroorzaakt door zwelling van het strottenhoofd;
  • schending van de integriteit van de huid op het gebied van toediening van het geneesmiddel.

Zalf Vicks Active wordt niet toegewezen tijdens zwangerschap en borstvoeding. De klinische manifestaties van respiratoire pathologieën zijn vergelijkbaar met de symptomen van ziekten bij de behandeling waarvan de balsem niet wordt gebruikt. Daarom is het onpraktisch en onveilig om het te gebruiken zonder een voorafgaand onderzoek door een arts.

Dosering en toediening

Zalf Vicks Active is alleen bedoeld voor toepassing op de huid in de rug, borst of nek. De behandelingsprocedure wordt 2-3 keer per dag uitgevoerd met lichte bewegingen. Otolaryngologen adviseren het gebruik van het medicijn voor het slapen gaan. Dit zorgt voor een langdurig therapeutisch effect en helpt de patiënt om de hele nacht goed te slapen. De belangrijkste methoden van balsemgebruik bij de behandeling van hoest:

  • toepassing op de bovenste kist, met uitzondering van het hartgebied;
  • wrijven in de huid van de rug tussen de schouderbladen met een langdurige, slopende hoest;
  • smering van de nek met uitzondering van het schildkliergebied.

Voor de behandeling van rhinitis worden procedures uitgevoerd met behulp van dezelfde methoden. Na de voltooiing, handen grondig wassen. Essentiële oliën veroorzaken ernstige irritatie wanneer ze de ogen, mond en neus binnendringen. Als dit gebeurt, adviseren artsen overvloedig blozen slijmvliezen met water. Eenmalige dosis voor baby's Vicks Actief - 5,0 mg, voor volwassenen - 15,0 mg (een theelepel zonder glijbaan).

Bijwerkingen en speciale instructies

Volgens de instructies kan Balm Vicks Active alleen worden gebruikt bij de behandeling van kinderen zoals voorgeschreven door de kinderarts. Het is noodzakelijk dat tests worden uitgevoerd om allergische gevoeligheid te detecteren bij zowel baby's als volwassenen. Om dit te doen, moet een kleine hoeveelheid geld in de pols worden gewreven en 45-60 minuten worden gewacht. Als de huid niet opgezwollen is en niet rood kleurt, is Zalf Vicks Active volkomen veilig.

De zalf die wordt gebruikt bij de behandeling in overmaat, kan de oorzaak zijn van bijwerkingen. De waarschijnlijkheid van een allergische reactie, laryngospasme, bronchospasme, irritatie van de slijmvliezen neemt toe. In deze gevallen moet u onmiddellijk het ambulance-team bellen.

Zwangerschap en borstvoeding

Zalf Vicks Actief is verboden voor gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Het gebruik ervan is vooral gevaarlijk in het eerste trimester wanneer de interne organen van de foetus worden gelegd. Klinische onderzoeken om de veiligheid van een balsem voor zwangere vrouwen vast te stellen, werden niet uitgevoerd.

Gebruik in de kindertijd

Zalf Vicks Active kan worden gebruikt om verkoudheid bij kinderen vanaf 2 jaar te behandelen. Als na 2-3 dagen de toestand van het kind niet verbetert, moet u contact opnemen met uw kinderarts.

Zalf Vicks Actief is toegestaan ​​voor gratis uitgifte van apotheken zonder recept van de arts. De gemiddelde kosten zijn 250 roebel.

analogen

De geldige analogen van Vicks Active zalf zijn Travisil, Suprima Plus, Doctor Mom, Kim en Gold Star.

beoordelingen

Valeria, Pyatigorsk: Ik kon al heel lang chronische pijnlijke hoest niet kwijt. Noch de geadverteerde siropen, noch de pillen hebben geholpen. Een otolaryngoloog raadde aan deze te combineren met Vicks Active-zalf. Een dergelijke dubbele actie versnelde het herstel aanzienlijk.

Natalya, Volgodonsk: Ik heb mijn dochter net naar de kleuterschool gestuurd, omdat ze onmiddellijk bronchitis hebben vastgesteld. Om de twee weken moest ik naar het ziekenhuis. Zeer geredde zalf Vicks Actief. Nu gebruik ik het bij de eerste symptomen van verkoudheid.

Hoe de benen snel op te pompen: een fitnesscomplex voor fans van een gezonde levensstijl

Anatomische structuur

De spieren van de benen kunnen worden verdeeld in drie gebieden, die elk specifieke functies vervullen. Onder hen zijn:

  • quadriceps (dijbeenspier van de quadriceps). Het bevindt zich aan de voorkant, het is verantwoordelijk voor de uitbreiding van het kniegewricht;
  • biceps (biceps femoris). Het bevindt zich aan de achterkant, zijn functie is het been op de knie buigen;
  • onderbeen Deze spiergroep bevindt zich aan de achterkant, net onder de knie.

Quadriceps is de grootste spiergroep, dus hun onvoldoende ontwikkeling reflecteert onmiddellijk op het uiterlijk van de atleet. Biceps kunnen niet dezelfde indrukwekkende volumes bogen, maar zijn betrokken bij veel fitnessoefeningen. Ze krijgen de grootste belasting tijdens het buigen van de benen in de simulator en verschillende soorten tractie.

Het kuitgebied bestaat uit de kuit- en soleusspieren. Ze zijn opgenomen in het werk wanneer de persoon de voet verplaatst, maar de kalveren voeren deze functie uit wanneer de benen gebogen zijn en de soleusspieren - wanneer rechtgezet. De benen moeten dus afwisselend worden bewerkt met staande en zittende oefeningen.

Waarom fitness voor de benen zo belangrijk is

Beginners die recent krachttrainingen voor krachtoefeningen hebben ontdekt, vragen zich vaak af: waarom benen trainen? Sommige beginnende fans van een gezonde levensstijl negeren simpelweg de oefeningen voor het onderlichaam, met de nadruk op het uitwerken van de bovenste. Bij bodybuilding wordt deze benadering als fundamenteel verkeerd beschouwd. Fitness voor benen heeft veel voordelen, maar voor een krachtsportliefhebber is slechts één ding belangrijk: de ontwikkelde spieren van het onderlichaam stimuleren andere spieren om actief te groeien. Simpel gezegd, als je de spieren van de benen diep werkt, zal het lichaam proberen de onbalans te corrigeren als gevolg van de actieve ontwikkeling van de schouders, armen en borst. De beloning voor de inspanningen zal een ideaal atletisch figuur zijn, waarbij de onder- en bovenkant uniform zijn uitgewerkt.

Potentieel gevaar van fitnesstraining voor fans van een gezonde levensstijl

Sterkte fitness is altijd geassocieerd met het risico van letsel. Dit geldt ook voor oefeningen voor de benen, omdat wanneer ze worden uitgevoerd er een kans is om de kniegewrichten te beschadigen. Kraakpanden met gewichten kunnen leiden tot de vernietiging van kraakbeen, maar dit proces kan worden voorkomen met een normale warming-up. Na 5-10 minuten te hebben gespendeerd aan een training vóór de training, bescherm je jezelf tegen de meeste verwondingen.

Bij het bouwen van een ideaal figuur is er altijd een kans om een ​​of ander lichaamsdeel te siphone. Tegen de achtergrond van overdreven ontwikkelde benen, zullen de schoudergordel en de borst minder massief lijken, maar dit kan eenvoudig worden gecorrigeerd met behulp van verdere training.

Het grootste gevaar schuilt atleten van 20-25 jaar. Gedurende deze periode blijven de botten in lengte groeien, maar fitnesstraining voor de benen kan het proces aanzienlijk vertragen. Als een jonge bodybuildingfan systematisch het werkgewicht voor squats overdoet, zal hij voor altijd afscheid nemen van de droom van hoge groei. Om dit te voorkomen, moet u strikt de aanbevelingen van de coach volgen over de keuze van de lasten.

Als je een goede fysieke vorm ambieert, wees dan niet bang voor de genoemde problemen, want zonder gebreken is er geen conditie. Neem de volgende regels in acht om mogelijke schade te minimaliseren:

  • opwarmen en de pre-uitputting van de kniegewrichten oefenen;
  • strikt de techniek van het uitvoeren van oefeningen volgen, langzaam bewegen, zonder schokken;
  • harmonieus het boven- en onderlichaam uitwerken;
  • laad quadriceps, biceps en tibia gelijkmatig om onbalans te voorkomen.

Basis fitnessoefeningen voor de benen

Krachtfitness voor het onderlichaam is gebaseerd op de volgende oefeningen: squats, bankdrukken, zitverlenging, ligflexie, deadlift, tilsokken op verschillende manieren. De hoofdrol wordt gespeeld door squats, waarbij je de barbell moet gebruiken. Vergeet niet dat een hoog werkgewicht altijd geassocieerd is met het risico van letsel aan de kniegewrichten. Om letsel te voorkomen, goed opwarmen, de techniek van fitnessoefeningen volgen, geen scherpe schokken maken. Als je nieuw bent, buk je met een speciale techniek:

  • voer 20-30 herhalingen uit met een eigen gewicht of lege nek;
  • voeg 20-40 kilogram toe, ga 15-20 keer zitten. De opwarming is voorbij;
  • het gewicht lichtjes verhogen en de nadering benaderen in 8-12 herhalingen;
  • Neem het volle werkende gewicht en voltooi 2-3 sets.

Leg press, zoals squats, is een basisoefening. Bij het uitvoeren hiervan valt de grootste belasting op de quadriceps en het kniegewricht. Zorg ervoor dat u de juiste positie inneemt om ervoor te zorgen dat de fitnesstraining de gewenste resultaten oplevert. Als u alleen aan de buitenkant van de dij wilt werken, moet u de sokken naar elkaar toe draaien, anders zit er een deel van de belasting op de billen. Om je knieën te beschermen, richt je je benen niet tot het einde en duw je jezelf met de hielen.

In het lessenprogramma kun je niet zonder geïsoleerde fitnessoefeningen, bijvoorbeeld door de benen in een liggende positie te buigen. Deze oefening wordt actief gebruikt bij de diepgaande studie van de biceps in de tweede helft van de training, wanneer de resterende spieren al voldoende belasting hebben ontvangen. Vergeet niet dat het bij isolatie niet wenselijk is om veel te wegen.

Om uit te werken zijn de benen sokken. Ze moeten staand en zittend worden uitgevoerd om evenveel aan de soleus- en kuitspieren te werken. De schenen worden de hele dag door belast, dus ze zijn extreem gemakkelijk om te dragen. Om een ​​merkbaar resultaat te bereiken, gebruikt u het maximale werkgewicht en een groot aantal herhalingen, tot spierfalen.

Wicks (Vicks)

Vicks is het farmaceutische merk van Procter and Gamble, het 'grote en verschrikkelijke' bedrijf, dat tot de twintig grootste ter wereld behoort door marktkapitalisatie.

Dienovereenkomstig, voor de kwaliteit van producten, kunt u veilig instaan ​​voor uw hoofd.

De vervelende vermelding in televisiereclame over 'folk remedies' kan echter alleen verwijzen naar een balsem met menthol en eucalyptus, de rest van de producten - golimye 'chemie'.

Met vriendelijke groet, auteur van de site.

Er zijn contra-indicaties. Raadpleeg uw arts voordat u begint.

Vicks Active Sineks op de pagina met neusvernauwende medicijnen.

Vicks Active Expectomedic op de pagina met acetylcysteine-preparaten.

Alle verkoudheids- en griepremedies voor merken zijn hier.

Koude bereidingen op basis van Paracetamol van andere fabrikanten zijn hier beschikbaar.

Antivirale middelen en immunomodulatoren hier.

Plaats hier uw recensie of vraag over medicatie (vergeet niet de naam van het medicijn in de tekst van het bericht te vermelden).

Vicks Active Balsam met menthol en eucalyptus - instructies voor gebruik

Formulier vrijgeven

Zalf voor uitwendig gebruik van witte tot zhetovato-witte kleur, met een karakteristieke geur.

  • levomenthol 2,75 g
  • kamfer 5 g
  • Eucalyptusolie 1,5 g
  • olie terpentijn 5 g

Klinische en farmacologische groep

Het medicijn met een lokaal irriterend effect, extern gebruikt voor verkoudheid en hoest.

Farmacologische werking

Gecombineerde medicatie, waarvan de werking te wijten is aan de componenten in de samenstelling. Geeft een irriterend, ontstekingsremmend en antiseptisch effect. Een afname in de mate van nasale congestie met een enkele toediening van het geneesmiddel wordt tot 8 uur waargenomen

farmacokinetiek

Indicaties voor gebruik van het medicijn VIKS ACTIVE BALM MET MENTHOL EN EUCALIPT

Bij de complexe behandeling van ontstekingsziekten van de luchtwegen, vergezeld van:

  • loopneus;
  • verstopte neus;
  • hoest en keelpijn.

Doseringsregime

Het medicijn is bedoeld voor uitwendig gebruik (vermalen) bij volwassenen en kinderen vanaf 2 jaar.

De zalf moet 2-4 keer per dag lichtjes in de huid van de borst worden ingewreven met een koude en verstopte neus; in de huid van de nek - bij hoesten en keelpijn; in de huid van de rug - bij hoesten. De duur van de behandeling is gemiddeld tot 5 dagen.

Bijwerkingen

Mogelijk: allergische reacties, laryngospasme, bronchospasmen, huidirritatie op het gebied van toediening van het geneesmiddel, tranenvloed.

Contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn VIKS ACTIVE BALM MET MENTHOL EN EUCALIPT

  • neiging tot laryngo en bronchospasme;
  • bronchiale astma;
  • kinkhoest
  • valse kroep (acute stenose laryngotracheïtis);
  • hoest veroorzaakt door de ophoping van sputum (slijm);
  • langdurige of chronische hoest veroorzaakt door roken of emfyseem;
  • huidbeschadiging en huidziekten in het gebied van de beoogde toepassing van het geneesmiddel;
  • kinderen tot 2 jaar;
  • overgevoeligheid voor het medicijn.

Gebruik van het preparaat VIKS ACTIVE BALM MET MENTHOL EN EUCALIPT tijdens zwangerschap en borstvoeding

In verband met het gebrek aan ervaring met gebruik bij zwangere en zogende vrouwen, wordt de aanwijzing van het geneesmiddel in deze groep niet aanbevolen.

Gebruik bij kinderen

Gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 2 jaar.

Speciale instructies

Niet doorslikken. Plaats het medicijn niet op de huid in de neus en / of gezicht. Het is noodzakelijk om te voorkomen dat het medicijn in de ogen komt, slijmvliezen van de neus, mondholte. In geval van accidentele inname van de zalf in de ogen en de slijmvliezen, wordt overvloedig wassen met water aanbevolen.

Verwarm het medicijn nooit en gebruik het niet in een verwarmde staat.

Na het slijpen mogen kleding die het toepassingsgebied van het medicijn bedekt niet strak worden aangedraaid.

Als de gezondheidstoestand niet binnen 5 dagen verbetert of als deze erger wordt, moet de patiënt een arts raadplegen.

Invloed op het vermogen om motortransport en besturingsmechanismen te besturen

Het gebruik van het geneesmiddel heeft geen nadelige invloed op het vermogen om potentieel gevaarlijke activiteiten uit te voeren waarvoor een hoge concentratie van aandacht en snelheid van psychomotorische reacties vereist is (inclusief rijden en andere voertuigen, werken met bewegende mechanismen).

overdosis

Symptomen: huidirritatie op de plaats van toediening van het medicijn, bronchospasme, laryngospasme.

Behandeling: Overmatige zalf kan worden verwijderd met een gaasje of papieren handdoekje bevochtigd met plantaardige olie. In het geval van broncho- of laryngospasme moet de patiënt onmiddellijk een arts raadplegen.

Verkoopvoorwaarden voor apotheken

Het medicijn is goedgekeurd voor gebruik als middel van OTC.

Algemene voorwaarden voor opslag

Het geneesmiddel moet buiten het bereik van kinderen worden bewaard bij een temperatuur niet hoger dan 25 ° C. Houdbaarheid - 4 jaar.

Vicks Active SimptoMax - instructies voor gebruik

Formulier vrijgeven

Poeder voor de bereiding van orale oplossing met de smaak van citroen.

  • paracetamol 1 g
  • Fenylefrine hydrochloride 12,2 mg
  • ascorbinezuur 100 mg

Klinische en farmacologische groep

Een medicijn voor de symptomatische behandeling van acute luchtwegaandoeningen.

Farmacologische werking

Gecombineerde medicatie, waarvan de werking te wijten is aan de samenstelling van de componenten.

Paracetamol heeft een analgetisch en antipyretisch effect, deze effecten zijn te wijten aan de remming van prostaglandinesynthese in het CZS.

Fenylefrine is een postsynaptische α-adrenerge receptoragonist met lage cardioselectieve affiniteit voor β-adrenoreceptoren. Decongestivum, vernauwt de bloedvaten, elimineert zwelling en hyperemie van het neusslijmvlies.

farmacokinetiek

Zuig en distributie:

Paracetamol wordt snel en volledig geabsorbeerd uit de dunne darm. Cmax in het bloed wordt waargenomen na 15-20 minuten na inname. De systemische biologische beschikbaarheid wordt bepaald door presystemisch metabolisme en varieert, afhankelijk van de dosis, van 70% tot 90%. Paracetamol verspreidt zich snel naar alle lichaamsweefsels.

Fenylefrine wordt snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. Cmax wordt binnen 1-2 uur bereikt.

Metabolisme en uitscheiding:

T1 / 2 paracetamol - ongeveer 2 uur Paracetamol wordt gemetaboliseerd in de lever en uitgescheiden in de urine als glucuronides en sulfaatverbindingen (> 80%).

Het niveau van metabolisme van fenylefrine in de "first-pass" door de lever is vrij hoog (ongeveer 60%), dus orale toediening van fenylefrine vermindert de biologische beschikbaarheid ervan (ongeveer 40%). T1 / 2 varieert van 2 tot 3 uur en wordt als sulfaatverbindingen in de urine uitgescheiden.

Indicaties voor gebruik van het medicijn VIKS ACTIV SYMPTOMAX

Symptomen van verkoudheid en griep:

  • pijn van verschillende locaties, incl. hoofdpijn;
  • keelpijn;
  • verstopte neus;
  • verhoogde lichaamstemperatuur.

Doseringsregime

Los de inhoud van één sachet op in heet, maar niet kokend water (250 ml). Laat afkoelen tot een acceptabele temperatuur en drink.

Voor volwassenen en kinderen vanaf 18 jaar een enkele dosis - 1 sachet. Indien nodig kan het medicijn om de 4-6 uur worden ingenomen, maar niet meer dan 4 doses (sachets) per dag.

Het medicijn wordt niet aanbevolen om langer dan 5 dagen te worden gebruikt als een verdovingsmiddel en 3 dagen als een antipyreticum zonder een arts te raadplegen. Als de symptomen aanhouden, moet de patiënt een arts raadplegen.

Bijwerkingen

Allergische reacties: zelden - huiduitslag, urticaria, anafylaxie, bronchospasmen, angio-oedeem.

Van de zijkant van het centrale zenuwstelsel: zelden - duizeligheid.

Van het hematopoietische systeem: zelden - aplastische anemie, methemoglobinemie, verhoogde bloeddruk; zeer zelden - pathologische veranderingen in het bloed, zoals trombocytopenie, agranulocytose, hemolytische anemie, neutropenie, leukopenie, pancytopenie.

Aan de kant van het spijsverteringsstelsel: zelden - misselijkheid, braken, droogheid van het mondslijmvlies, hepatotoxisch effect.

Van de kant van het urinestelsel: zelden - urineretentie, nefrotoxiciteit (papillaire necrose).

Overig: zelden - accommodatieparese, verhoogde intraoculaire druk, mydriasis.

Sinds het cardiovasculaire systeem: zelden - tachycardie, verhoogde bloeddruk.

Het zenuwstelsel: zelden - slapeloosheid, nervositeit, tremor, angst, prikkelbaarheid, verwarring, prikkelbaarheid en hoofdpijn.

Van het deel van het spijsverteringsstelsel: vaak - anorexia, misselijkheid en braken.

Allergische reacties: zelden - allergische reacties, waaronder huiduitslag, urticaria, anafylaxie en bronchospasmen.

Contra-indicaties voor het gebruik van het medicijn VIKS ACTIV SYMPTOMAX

  • hypertensie;
  • coronaire hartziekte;
  • abnormale leverfunctie;
  • ernstige nierfunctiestoornis;
  • hyperthyreoïdie;
  • diabetes;
  • fenylketonurie (omdat het geneesmiddel aspartaam ​​bevat);
  • gelijktijdige toediening van tricyclische antidepressiva, MAO-remmers, bètablokkers of de toediening gedurende de voorgaande 2 weken;
  • zwangerschap;
  • lactatieperiode (borstvoeding);
  • prostaathyperplasie;
  • glaucoom;
  • leeftijd tot 18 jaar;
  • tekort aan sucrase / isomaltase;
  • fructose-intolerantie;
  • glucose-galactose malabsorptie;
  • overgevoeligheid voor het medicijn.

Langdurig gebruik van het geneesmiddel wordt niet aanbevolen. Gelijktijdige toediening van andere hoest en / of paracetamolbevattende geneesmiddelen moet worden vermeden. Neem het medicijn niet tijdens het gebruik van alcohol.

Met zorg: bronchiale astma, COPD, deficiëntie van glucose-6-fosfaatdehydrogenase, bloedaandoeningen, congenitale hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotor syndromen), hyperoxalurie.

Het gebruik van het medicijn VIKS ACTIVE SYMPTOMAX tijdens zwangerschap en borstvoeding

Gebruik het medicijn niet tijdens de zwangerschap en tijdens het geven van borstvoeding.

Aanvraag voor schendingen van de lever

Gecontra-indiceerd in overtreding van de lever.

Aanvraag voor schendingen van de nierfunctie

Gecontra-indiceerd bij duidelijke nierinsufficiëntie.

Gebruik bij kinderen

Gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 18 jaar.

Speciale instructies

Tijdens de behandelingsperiode is het noodzakelijk af te zien van het slikken van slaappillen, anxiolytische geneesmiddelen en andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.

Als middel om de zwelling van het neusslijmvlies te verminderen, kan fenylefrine oraal worden ingenomen met een interval van 4-6 uur.

Het medicijn verstoort de resultaten van laboratoriumtests die de concentratie van glucose en urinezuur in plasma bepalen.

Het medicijn bevat sucrose en is daarom gecontra-indiceerd bij patiënten met zeldzame congenitale fructose-intolerantie, met verminderde glucose-galactose-absorptie of met sucrase-isomaltase-deficiëntie.

Het medicijn bevat aspartaam ​​(E951), een bron van fenylalanine, en kan daarom toxisch zijn voor patiënten met fenylketonurie.

Het medicijn mag niet worden gecombineerd met het gebruik van alcohol.

Invloed op het vermogen om motortransport en besturingsmechanismen te besturen

Bij het rijden en het nemen van andere potentieel gevaarlijke activiteiten, moet u er rekening mee houden dat het medicijn bijwerkingen zoals duizeligheid en verwarring kan veroorzaken.

overdosis

Symptomen: leverbeschadiging is mogelijk bij volwassenen die paracetamol hebben gebruikt in een hoeveelheid van 10 g of meer. Gebruik van paracetamol 5 g of meer kan leverschade veroorzaken als risicofactoren aanwezig zijn: langdurige behandeling met carbamazepine, fenobarbital, fenytoïne, primidon, rifampicine of andere geneesmiddelen die leverenzymen induceren, alcoholmisbruik, gebrek aan glutathion (bijv. Ondervoeding), mucoviscidose, HIV-infectie, vasten, cachexie. Huidplooi, misselijkheid, braken, anorexie en buikpijn. Leverbeschadiging kan optreden in de periode van 12 tot 48 uur na toediening van het geneesmiddel. De symptomen kunnen slechts gedeeltelijk in de vorm van misselijkheid of braken voorkomen en weerspiegelen mogelijk niet de werkelijke mate van overdosering of het risico van orgaanschade. Bij ernstige overdosering - leverfalen met progressieve encefalopathie, coma, overlijden; acuut nierfalen met tubulaire necrose (inclusief bij afwezigheid van ernstige leverschade); aritmie, pancreatitis.

Symptomen van een overdosis fenylefrine omvatten prikkelbaarheid, hoofdpijn, verhoogde bloeddruk (als deze symptomen optreden, moet u een arts raadplegen).

Behandeling: ondanks het ontbreken van primaire symptomen van een overdosis, is het noodzakelijk om gekwalificeerde hulp te zoeken in medische instellingen. De nodige maatregelen moeten tijdig worden genomen om de ernstige gevolgen van een overdosis te voorkomen. De introductie van SH-groep donoren en voorlopers van de synthese van glutathion - methionine binnen 8-9 uur na overdosering en acetylcysteïne - binnen 8 uur De behoefte aan aanvullende therapeutische maatregelen (verdere introductie van methionine, iv injectie van acetylcysteïne) wordt bepaald afhankelijk van de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals de tijd verstreken na de ontvangst ervan

Geneesmiddelinteracties

Stimulerende middelen van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, flumecinol, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, waardoor ernstige intoxicaties kunnen ontstaan.

Paracetamol verhoogt het effect van indirecte anticoagulantia en vermindert de effectiviteit van uricosurische geneesmiddelen.

De absorptiesnelheid van paracetamol neemt toe door de werking van metoclopramide of domperidon en neemt af door de werking van colestyramine.

Het anticoagulante effect van warfarine en andere coumarinederivaten wordt versterkt bij langdurig gebruik van paracetamol.

Het medicijn verbetert de effecten van MAO-remmers, sedativa, ethanol.

Bij gelijktijdig gebruik van fenylefrine met antidepressiva, anti-Parkinson, antipsychotica, fenothiazinederivaten, urineretentie, droogheid van de orale mucosa, kan constipatie optreden.

In combinatie met GCS verhoogt het risico op glaucoom.

Tricyclische antidepressiva verhogen het adrenomimetische effect van fenylefrine, de gelijktijdige benoeming van halothaan verhoogt het risico op ventriculaire aritmieën.

Verkoopvoorwaarden voor apotheken

Het medicijn is goedgekeurd voor gebruik als middel van OTC.

Algemene voorwaarden voor opslag

Het geneesmiddel moet buiten het bereik van kinderen worden bewaard bij een temperatuur niet hoger dan 25 ° C. Houdbaarheid - 3 jaar.

Top