Categorie

Populaire Berichten

1 Keelontsteking
Maakt de oren verkouden
2 Klinieken
Hoe de neuscongestie thuis snel en effectief te genezen
3 Het voorkomen
Welke antivirale geneesmiddelen kunnen zwanger zijn
Image
Hoofd- // Bronchitis

Antigrippin-bruistabletten: instructies voor gebruik


In dit artikel kunt u de instructies voor het gebruik van het medicijn Antigrippin lezen. Gepresenteerde beoordelingen van bezoekers aan de site - consumenten van deze medicatie, evenals de mening van artsen van specialisten over het gebruik van Antigrippina in hun praktijk. Een groot verzoek om uw feedback over het medicijn actiever toe te voegen: het medicijn heeft geholpen of niet geholpen om van de ziekte af te komen, welke complicaties en bijwerkingen werden waargenomen, die door de fabrikant mogelijk niet in de annotatie zijn vermeld. Antigrippin-analogen met beschikbare structurele analogen. Gebruik voor de behandeling van influenza en SARS bij volwassenen, kinderen, maar ook tijdens zwangerschap en borstvoeding. Gezamenlijke inname van het medicijn en alcohol. Samenstelling.

Antigrippin - het gecombineerde medicijn.

Paracetamol heeft een analgetisch en antipyretisch effect; elimineert hoofdpijn en andere vormen van pijn, vermindert koorts.

Ascorbinezuur (vitamine C) is betrokken bij de regulatie van redoxprocessen, koolhydraatmetabolisme, verhoogt de weerstand van het lichaam.

Chlorphenamine - de H1-histaminereceptorblokker, heeft een anti-allergisch effect, vergemakkelijkt de ademhaling door de neus, vermindert het gevoel van verstopte neus, niezen, tranen, jeuk en roodheid van de ogen.

Rutoside (rutine) is een angioprotector. Vermindert capillaire permeabiliteit, vermindert zwelling en ontsteking, versterkt de vaatwand. Het remt de aggregatie en verhoogt de mate van vervorming van de rode bloedcellen.

Metamizol-natrium heeft een analgetische, antipyretische en zwakke ontstekingsremmende werking, waarvan het mechanisme geassocieerd is met de remming van de prostaglandinesynthese.

Diphenhydramine heeft een anti-allergisch, anti-oedeem effect. Vermindert vasculaire permeabiliteit, elimineert zwelling en hyperemie van het neusslijmvlies, vermindert kietelen in de keel en de manifestaties van allergische reacties van de bovenste luchtwegen.

Calciumgluconaat is een regulator van het calcium- en fosformetabolisme en vermindert de vasculaire permeabiliteit. Bij allergische aandoeningen of aandoeningen wordt het gecombineerde gebruik met antihistaminica aanbevolen.

Rimantadine is een antiviraal middel dat werkzaam is tegen influenza A. Het blokkeren van de M2-kanalen van het influenza A-virus schendt het vermogen ervan om cellen binnen te gaan en ribonucleoproteïne vrij te maken, waardoor het belangrijkste stadium van virale replicatie wordt geremd. Induceert de productie van interferon-alfa en -gamma. Met influenza B heeft rimantadine een anti- toxisch effect.

structuur

Paracetamol + chloorfenaminemaleaat + ascorbinezuur + hulpstoffen (Antigrippin Natur-product).

Ascorbinezuur + Acetylsalicylzuur + Rutozid + hulpstoffen (Antigrippin ORVI).

Difenhydramine + calciumgluconaat + natriummetamizol + hulpstoffen (Antigrippin ORVI).

Paracetamol + Rimantadine hydrochloride + Ascorbinezuur + Loratadine + Rutozid (in de vorm van trihydraat) + Calciumgluconaat monohydraat + hulpstoffen (Antigrippin Maximum).

Acetylsalicylzuur + Ascorbinezuur + Rutozid + hulpstoffen (Anvi Antigrippin).

Metamizol natrium + Difenhydramine hydrochloride + Calciumgluconaat monohydraat + hulpstoffen (Anvi Antigrippin).

farmacokinetiek

De absorptie is hoog. Het penetreert de bloed-hersenbarrière (BBB). Door de nieren uitgescheiden als metabolieten, voornamelijk conjugaten, slechts 3% onveranderd.

Na opname wordt het bijna volledig geabsorbeerd uit de darmen. Absorptie is langzaam. Meer dan 90% wordt binnen 72 uur door de nieren uitgescheiden, voornamelijk in de vorm van metabolieten, 15% - onveranderd.

Ascorbinezuur wordt geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal (voornamelijk in het jejunum). Het penetreert gemakkelijk in leukocyten, bloedplaatjes en vervolgens in alle weefsels; de grootste concentratie wordt bereikt in de glandulaire organen, leukocyten, lever en lens van het oog. Het dringt de placentabarrière binnen. De concentratie van ascorbinezuur in leukocyten en bloedplaatjes is hoger dan in erythrocyten en in plasma. In deficiënte toestanden neemt de concentratie in leukocyten later en langzamer af en wordt beschouwd als een beter criterium voor het vaststellen van het tekort dan de concentratie in plasma. Uitgescheiden door de nieren, door de darmen, met dan onveranderd en in de vorm van metabolieten.

Roken en het gebruik van ethanol (alcohol) versnellen de vernietiging van ascorbinezuur (veranderen in inactieve metabolieten), waardoor de reserves in het lichaam sterk verminderen.

Na inslikken wordt het snel en volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. Doordringt de BBB niet. Uitscheiden door de nieren en met gal.

Het wordt voornamelijk uitgescheiden met gal en in mindere mate door de nieren.

Ongeveer 1 / 5-1 / 3 van het oraal toegediende calciumgluconaat wordt geabsorbeerd in de dunne darm; Dit proces hangt af van de aanwezigheid van ergocalciferol, pH, voeding en de aanwezigheid van factoren die calciumionen kunnen binden. De absorptie van calciumionen neemt toe met het tekort en het gebruik van een dieet met een verlaagd gehalte aan calciumionen. Ongeveer 20% wordt uitgescheiden door de nieren, de rest (80%) - via de darmen.

getuigenis

  • infectie- en ontstekingsziekten (ARVI, griep), gepaard gaande met koorts, rillingen, hoofdpijn, pijn in de gewrichten en spieren, verstopte neus en keelpijn en sinussen.

Vormen van vrijgave

Poeder voor de bereiding van orale oplossing (Natur-product).

Bruistabletten voor volwassenen en kinderen (Natur-product).

Capsules (Anpirippin Anvi, Maximum en SARS).

Poeder voor de bereiding van orale oplossing (Antigrippin Maximum).

Instructies voor gebruik en regime

Antigrippin Natur-product

Inside. Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar oud 1 zak 2-3 keer per dag. De inhoud van de zak moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en onmiddellijk de resulterende oplossing drinken. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen. De maximale dagelijkse dosis is 3 sachets. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minstens 4 uur zijn.

Bij patiënten met een gestoorde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten dient het interval tussen de doses van het geneesmiddel tenminste 8 uur te zijn.

De duur van de behandeling zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen wanneer het wordt voorgeschreven als een verdovingsmiddel en 3 dagen als een antipyreticum.

Het geneesmiddel moet na de maaltijd oraal worden ingenomen.

Volwassenen Antigrippin-maximum in capsules wordt 1 capsule P blauw en 1 capsule P rood 2-3 keer per dag voorgeschreven totdat de symptomen van de ziekte verdwijnen. Capsules worden weggespoeld met water.

Voor volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar wordt Antigrippin-maximum in de vorm van een poeder gebruikt om een ​​oplossing voor orale toediening te bereiden met 1 sachet 2-3 maal daags totdat de symptomen van de ziekte verdwijnen. Bereiding van de oplossing: los de inhoud van 1 sachet op in 1 kopje gekookt water. Warm consumeren, voorgemengd.

Duur van de behandeling is 3-5 dagen (niet meer dan 5 dagen). Als er na het begin van het medicijn geen verbetering is in het welzijn, moet de patiënt stoppen met het gebruik van het medicijn en een arts raadplegen.

Het geneesmiddel wordt oraal toegediend aan volwassenen en adolescenten ouder dan 15 jaar in 2 capsules per receptie: 1 groene capsule (uit blister A) en 1 witte capsule (uit blister B).

De duur van de behandeling is 3-5 dagen tot de symptomen van de ziekte verdwijnen.

Capsules worden 2-3 maal daags na de maaltijd ingenomen met water. De patiënt moet worden gewaarschuwd dat bij het ontbreken van een verbetering van de gezondheid, het gebruik van het geneesmiddel moet worden gestopt en een arts moet raadplegen.

Bijwerkingen

  • anorexia;
  • misselijkheid, braken;
  • gastralgia;
  • diarree;
  • erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal;
  • gastro-intestinale bloedingen;
  • leverfalen;
  • verhoogde bloeddruk;
  • tachycardie;
  • huiduitslag;
  • Angio-oedeem;
  • bronchospasmen (met een neiging tot bronchospasme kunnen een aanval veroorzaken);
  • nierfalen;
  • trombocytopenie, agranulocytose, leukopenie;
  • duizeligheid;
  • hoofdpijn;
  • visuele beperking;
  • tinnitus;
  • doofheid;
  • hemorrhagisch syndroom (inclusief nasale bloedingen, bloedend tandvlees, purpura);
  • anafylactische shock;
  • Stevens-Johnson-syndroom;
  • toxische epidermale necrolyse (Lyell-syndroom);
  • nierschade met papillaire necrose;
  • nierstoornissen;
  • oligurie;
  • anurie;
  • proteïnurie;
  • interstitiële nefritis;
  • rode kleuring van urine als gevolg van uitscheiding van de metaboliet;
  • bij kinderen - Reye-syndroom (hyperpyrexie, metabole acidose, aandoeningen van het zenuwstelsel en psyche, braken, leverdisfunctie).

Contra

  • erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase);
  • gastro-intestinale bloedingen;
  • verhoogde neiging tot bloeden;
  • bronchiale astma en ziekten geassocieerd met bronchospasmen (waaronder "aspirine" astma);
  • hematopoietische onderdrukking (agranulocytose, neutropenie, leukopenie);
  • hemorrhagische diathese (hemofilie, ziekte van Willebrand, telangiectasie, hypoprothrombinemie, trombocytopenie, trombocytopenische purpura);
  • vitamine K-tekort;
  • ernstige abnormale leverfunctie;
  • portale hypertensie;
  • ernstige nierfunctiestoornis;
  • erfelijke hemolytische anemie (inclusief die geassocieerd met een tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase);
  • stratificerend aorta-aneurysma;
  • hypercalciëmie (de concentratie van calciumionen mag niet hoger zijn dan 12 mg% of 6 meq / l);
  • hypercalciurie;
  • nephrolithiasis (calcium);
  • sarcoïdose;
  • glycoside-intoxicatie (risico op aritmie);
  • tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • zwangerschap;
  • borstvoeding (borstvoeding);
  • kinderen en adolescenten tot 15 jaar;
  • overgevoeligheid voor het medicijn.

Gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding

Het geneesmiddel is gecontra-indiceerd voor gebruik tijdens de zwangerschap. Indien nodig, moet de afspraak tijdens het geven van borstvoeding stoppen met het geven van borstvoeding gedurende de periode dat het medicijn wordt gebruikt.

Acetylsalicylzuur heeft een teratogeen effect: indien toegepast in het eerste trimester van de zwangerschap, leidt dit tot de ontwikkeling van een splitsing van het gehemelte; in trimester 3 - voortijdige sluiting van de arteriële ductus in de foetus, die hyperplasie van de longvaten en hypertensie in de bloedvaten van de longcirculatie veroorzaakt, en remming van de arbeidsactiviteit (door remming van de prostaglandinesynthese).

Acetylsalicylzuur wordt uitgescheiden in de moedermelk, wat het risico op bloedingen bij een kind verhoogt als gevolg van disfunctie van bloedplaatjes.

Gebruik bij kinderen onder de leeftijd van 12

Gecontra-indiceerd: kinderen en adolescenten tot 15 jaar. Het geneesmiddel is niet voorgeschreven als koortswerend middel bij kinderen jonger dan 15 jaar met acute respiratoire virale aandoeningen vanwege het risico van het syndroom van Reye (Rayno) (encefalopathie en acute leververvetting met acute ontwikkeling van leverfalen).

Speciale instructies

Bij langdurig gebruik van het medicijn is nodig om het beeld van perifeer bloed en laboratoriumparameters van de functionele toestand van de lever te beheersen.

Aangezien acetylsalicylzuur een antibloedplaatjeseffect heeft, moet de patiënt, als hij een operatie moet ondergaan, de arts vooraf op de hoogte brengen van het gebruik van het geneesmiddel.

Acetylsalicylzuur in lage doses vermindert de uitscheiding van urinezuur, wat in sommige gevallen kan leiden tot een aanval van jicht.

De toediening van ascorbinezuur aan patiënten met snel prolifererende en intens metastatische tumoren kan het proces verergeren.

Bij patiënten met astma en hooikoorts kan het gebruik van het geneesmiddel overgevoeligheidsreacties ontwikkelen.

In verband met het stimulerende effect van ascorbinezuur op de synthese van corticosteroïde hormonen, is het noodzakelijk om de nierfunctie en bloeddruk te controleren.

Het wordt niet aanbevolen om een ​​medicijn voor te schrijven met anticoagulantia, glucocorticosteroïden, ticlopidine, uricosurie en antihypertensiva.

Ascorbinezuur kan de resultaten van verschillende laboratoriumtests vervormen (bepaling van glucose, bilirubine en activiteit van levertransaminasen, LDH in plasma).

Radiocontactmiddelen, colloïdale bloedvervangende middelen en penicilline mogen niet worden gebruikt tijdens de toediening van natriummetamizol.

Tijdens het gebruik van het medicijn moeten patiënten alcohol vermijden vanwege het verhoogde risico op gastro-intestinale bloedingen.

Invloed op het vermogen om motortransport en besturingsmechanismen te besturen

Tijdens de gebruiksperiode van het medicijn moet afzien van het aangaan van potentieel gevaarlijke activiteiten die verhoogde aandacht en snelheid van psychomotorische reacties vereisen.

Geneesmiddelinteracties

Met het gelijktijdig gebruik van Antigrippin verbetert de werking van heparine, indirecte anticoagulantia, reserpine, steroïde hormonen en hypoglycemische middelen.

Bij gelijktijdig gebruik van Antigrippin vermindert de effectiviteit van spironolacton, furosemide, antihypertensiva en uricosurische geneesmiddelen.

Antigrippin versterkt de bijwerkingen van glucocorticosteroïden, sulfonylureumderivaten, methotrexaat, niet-narcotische analgetica en niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen.

Bij gelijktijdig gebruik van het geneesmiddel Antigrippin met barbituraten, anti-epileptica, zidovudine, rifampicine en ethanolbevattende geneesmiddelen neemt het risico op hepatotoxische werking toe. Deze combinaties moeten worden vermeden.

Tricyclische antidepressiva, orale anticonceptiva en allopurinol schenden het metabolisme van metamizol in de lever en verhogen de toxiciteit.

Het gelijktijdige gebruik van metamizol-natrium met cyclosporine vermindert het niveau van de laatste in het bloedplasma.

Sedativa en tranquillizers versterken het analgetisch effect van metamizol-natrium.

Bij gelijktijdig gebruik met natriummetamizol verhogen tiamazol en melfalan het risico op leukopenie.

Metamizol-natrium verbetert de effecten van alcoholhoudende dranken.

  • verhoogt de concentratie in het bloed van benzylpenicilline en tetracyclines;
  • verbetert de opname in de darmen van ijzervoorbereidingen (zet ferri-ijzer om in ferro); kan de uitscheiding van ijzer tijdens gebruik met deferoxamine verhogen;
  • verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfonamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden), vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed;
  • verhoogt de algehele klaring van ethanol (alcohol);
  • bij gelijktijdig gebruik vermindert het chronotrope effect van isoprenaline.

Het kan zowel het effect van anticoagulantia verhogen als verminderen. Vermindert het therapeutisch effect van antipsychotica (neuroleptica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva.

De gelijktijdige ontvangst van barbituraten verhoogt de uitscheiding van ascorbinezuur in de urine.

Chlorphenamine-maleaat versterkt het effect van hypnotica.

Antidepressiva, geneesmiddelen tegen de ziekte van Parkinson, antipsychotica (fenothiazinederivaten) verhogen het risico op bijwerkingen (urineretentie, droge mond, obstipatie). Glucocorticosteroïden - verhoog het risico op het ontwikkelen van glaucoom. Ethanol (alcohol) verbetert het sedatieve effect van chloorfenamine-maleaat.

De interactie van paracetamol en inductoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhoogt de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, waardoor ernstige lichte intoxicatie met een lichte overdosis mogelijk is.

Bij gebruik van paracetamol draagt ​​ethanol (alcohol) bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Remmers van microsomale oxidatie (inclusief cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxische werking.

De gelijktijdige toediening van diflunisal en paracetamol verhoogt de concentratie in het bloedplasma van de laatste met 50%, waardoor de hepatotoxiciteit toeneemt. De gelijktijdige ontvangst van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurische geneesmiddelen.

Analogons van het geneesmiddel Antigrippin

Structurele analogen van de werkzame stof:

Analoga voor de farmacologische groep en het therapeutisch effect:

  • Akamol-Teva;
  • Aldolor;
  • Antigrippin Maximum;
  • Antigrippin Anvi;
  • Apap;
  • paracetamol;
  • Grippo-griep;
  • Daleron;
  • Panadol voor kinderen;
  • Tylenol voor kinderen;
  • Inflyunet;
  • Ifimol;
  • Kalpol;
  • Coldrex;
  • Ksumapar;
  • Lupotset;
  • Meksalen;
  • Pamol;
  • Panadol;
  • paracetamol;
  • Pentalgin;
  • Perfalgan;
  • Prostudoks;
  • Pro-efferalgan;
  • Prohodol;
  • Rinzai;
  • Sanidol;
  • Strimol;
  • Tylenol;
  • Tylenol voor baby's;
  • Theraflu;
  • Febritset;
  • Fervex;
  • Tsefekon D;
  • Efferalgan.

Gebruikt om ziekten te behandelen: griep, orvi, orz, koud

AntiGrippin

◊ Bruistabletten voor kinderen zijn rond, plat, met een afgeschuinde rand en een risico aan een kant, roze van kleur met lichtere en donkere vlekken die willekeurig zijn gerangschikt, met een fruitige geur.

Hulpstoffen: natriumbicarbonaat - 740 mg, citroenzuur - 830 mg, sorbitol - 745,5 mg, povidon - 12,5 mg, natriumsaccharinaat - 30 mg, natriumcarbonaat - 100 mg, macrogol - 90 mg, siliciumdioxide - 9 mg, vruchtensmaakstof (additief aromatische vruchten "Rode vruchten") - 140 mg.

6 stuks - stroken (5) - verpakt karton.
10 stks - blisters (1) - verpakt karton.
10 stks - plastic doosjes (1) - pakjes-enveloppen.

Paracetamol heeft een analgetisch en antipyretisch effect; elimineert hoofdpijn en andere vormen van pijn, vermindert koorts.

Chlorphenamine - histamine H-blocker1-receptor, heeft een anti-allergisch effect, vergemakkelijkt de ademhaling door de neus, vermindert het gevoel van verstopte neus, niezen, tranen, jeuk en roodheid van de ogen.

Ascorbinezuur (vitamine C) is betrokken bij de regulatie van redoxprocessen, koolhydraatmetabolisme, verhoogt de weerstand van het lichaam.

- infectieuze en inflammatoire ziekten (ARVI, influenza), gepaard gaande met koorts, rillingen, hoofdpijn, pijn in de gewrichten en spieren, verstopte neus en keelpijn en sinussen.

- erosieve en ulceratieve laesies van het spijsverteringskanaal (in de acute fase);

- ernstig nier- en / of leverfalen;

- kinderleeftijd tot 3 jaar;

- overgevoeligheid voor paracetamol, ascorbinezuur, chloorfenamine of een ander bestanddeel van het geneesmiddel.

Met zorg: nier- en / of leverfalen, deficiëntie van glucose-6-fosfaatdehydrogenase, congenitale hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson en Rotor syndromen), virale hepatitis.

Het medicijn wordt oraal ingenomen. De tablet moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C), onmiddellijk de resulterende oplossing drinken. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minstens 4 uur zijn.

Kinderen van 3 tot 5 jaar benoemen 1/2 tab. 2 keer / dag; kinderen van 5 tot 10 jaar - 1 tabblad. 2 keer / dag; kinderen van 10 tot 15 jaar - voor 1 tabblad. 2-3 keer / dag.

Bij patiënten met een gestoorde lever- of nierfunctie dient het interval tussen de doses van het geneesmiddel tenminste 8 uur te zijn.

De duur van het medicijn zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen wanneer het wordt voorgeschreven als een verdovingsmiddel en 3 dagen als antipyreticum.

Het medicijn wordt goed verdragen in de aanbevolen doses.

Van het zenuwstelsel: in geïsoleerde gevallen - hoofdpijn, vermoeidheid.

Van het deel van het spijsverteringsstelsel: in zeldzame gevallen - misselijkheid, pijn in het epigastrische gebied.

Van de kant van het endocriene systeem: in geïsoleerde gevallen - hypoglycemie (tot de ontwikkeling van coma).

Aan de kant van het hematopoietische systeem: in zeldzame gevallen - bloedarmoede, hemolytische anemie (vooral voor patiënten met een tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase); zeer zelden - trombocytopenie.

Allergische reacties: in geïsoleerde gevallen - huiduitslag, jeuk, urticaria, angio-oedeem.

Overig: hypervitaminose, metabole stoornissen, warmtegevoel, droge mond, accommodatieparese, urineretentie, slaperigheid.

Alle bijwerkingen van de patiënt moeten aan de arts worden gemeld.

Symptomen van een overdosis van het geneesmiddel vanwege de samenstellende stoffen. Het klinische beeld van een acute overdosis paracetamol ontwikkelt zich binnen 6-14 uur na inname. Symptomen van chronische overdosering verschijnen 2-4 dagen na verhoging van de dosis van het geneesmiddel.

Symptomen van een acute overdosis paracetamol: diarree, gebrek aan eetlust, misselijkheid en braken, buikpijn en / of buikpijn, toegenomen zweten.

Symptomen van een overdosis chloorfenamine: duizeligheid, opwinding, slaapstoornissen, depressie, convulsies.

Ethanol verbetert het sedatieve effect van antihistaminica.

Antidepressiva, geneesmiddelen tegen de ziekte van Parkinson, antipsychotica (fenothiazinederivaten) verhogen het risico op bijwerkingen (urineretentie, droge mond, obstipatie).

Glucocorticoïden verhogen het risico op het ontwikkelen van glaucoom.

Bij gelijktijdig gebruik van het geneesmiddel vermindert het chronotrope effect van isoprenaline.

Vermindert het therapeutisch effect van antipsychotica (neuroleptica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva.

Inductoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, wat het mogelijk maakt om ernstige intoxicaties te ontwikkelen met een kleine overdosis. Ethanol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Remmers van microsomale oxidatie (inclusief cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxische werking. Gelijktijdige toediening van het geneesmiddel en diflunisal verhoogt de concentratie in het bloedplasma van paracetamol met 50%, verhoogt de hepatotoxiciteit.

De gelijktijdige ontvangst van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol, verhoogt de uitscheiding van ascorbinezuur in de urine.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurische geneesmiddelen.

Als u metoclopramide, domperidon of colestiramine gebruikt, dient u ook uw arts te raadplegen.

Bij langdurig gebruik in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, verhoogt de kans op een verminderde lever- en nierfunctie, controle van het perifere bloedbeeld is noodzakelijk.

Paracetamol en ascorbinezuur kunnen de laboratoriumtestresultaten verstoren (kwantitatieve bepaling van glucose en urinezuur in plasma, bilirubine, levertransaminase-activiteit, LDH).

De toediening van ascorbinezuur aan patiënten met snel prolifererende en intens metastatische tumoren kan het proces verergeren.

Bij patiënten met een hoog ijzergehalte in het lichaam, moet ascorbinezuur in minimale doses worden gebruikt.

Gecontra-indiceerd bij ernstig nierfalen.

Met voorzichtigheid bij nierfalen.

Gecontra-indiceerd bij ernstig leverfalen.

Met voorzichtigheid bij leverfalen.

Het geneesmiddel moet buiten het bereik van kinderen worden bewaard bij een temperatuur van 10-30 ° C. Houdbaarheid - 3 jaar. Niet van toepassing na de vervaldatum.

Antigrippin

Actieve ingrediënt:

De inhoud

Farmacologische groep

Nosologische classificatie (ICD-10)

structuur

Beschrijving van de doseringsvorm

Honing-citroenpoeder: verschillende granulatiewaarden, bestaande uit deeltjes van witte tot grijsachtige beige kleur, met een specifieke geur. Spatten van een donkerbruine kleur zijn toegestaan.

Kamille poeder: verschillende granulaties, bestaande uit deeltjes van wit tot beige en lichtbruin van kleur, met een specifieke geur. Vlekken van bruine kleur zijn toegestaan.

Farmacologische werking

farmacodynamiek

Paracetamol heeft een pijnstillend en antipyretisch effect, elimineert hoofdpijn en andere soorten pijn, vermindert koorts.

Chloorfenamine - blokker H1-histaminereceptoren, heeft een anti-allergisch effect, vergemakkelijkt de ademhaling door de neus, vermindert het gevoel van verstopte neus, niezen, tranen, jeuk en roodheid van de ogen.

Ascorbinezuur (vitamine C) is betrokken bij de regulatie van redoxprocessen, koolhydraatmetabolisme, verhoogt de weerstand van het lichaam.

Indicaties drug Antigrippin

Infectieuze en inflammatoire ziekten (acute respiratoire virale infecties, influenza), gepaard gaande met koorts, rillingen, hoofdpijn, pijn in gewrichten en spieren, verstopte neus en keelpijn en sinussen.

Contra

overgevoeligheid voor paracetamol, chloorfenamine, ascorbinezuur of een ander bestanddeel van het geneesmiddel;

erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase);

ernstig nier- en / of leverfalen;

prostaathyperplasie;

leeftijd van kinderen (tot 15 jaar).

Met zorg: nier- en / of leverfalen; tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase; congenitale hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson en Rotor syndromen); virale hepatitis; alcoholische hepatitis; ouderdom

Bijwerkingen

Het medicijn wordt goed verdragen in de aanbevolen doses. In geïsoleerde gevallen treden de volgende ongewenste reacties op.

CNS: hoofdpijn, moe voelen.

Aan de kant van het spijsverteringskanaal: misselijkheid, pijn in het epigastrische gebied.

Van de kant van het endocriene systeem: hypoglykemie (tot de ontwikkeling van coma).

Van de zijkant van bloedvormende organen: bloedarmoede, hemolytische anemie (vooral voor patiënten met een tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase); zeer zelden - trombocytopenie.

Allergische reacties: huiduitslag, pruritus, urticaria, angio-oedeem, anafylactoïde reacties (inclusief anafylactische shock), erythema multiforme exudatief (inclusief Stevens-Johnson-syndroom), toxische epidermale necrolyse (syndroom van Lyell).

Andere: hypervitaminose C, stofwisselingsstoornissen, gevoel van warmte, droge mond, accommodatieparese, urineretentie, slaperigheid.

Alle bijwerkingen van het geneesmiddel moeten aan de arts worden gemeld.

wisselwerking

Paracetamol. De interactie van paracetamol en inductoren van microsomale oxidatie in de lever (waaronder fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhoogt de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, waardoor ernstige intoxicatie zich met kleine overdoses kan ontwikkelen. Bij gebruik van paracetamol draagt ​​ethanol bij tot de ontwikkeling van acute pancreatitis. Remmers van microsomale oxidatie (inclusief cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxische werking. De gelijktijdige toediening van diflunisal en paracetamol verhoogt de concentratie in het bloedplasma van de laatste met 50%, waardoor de hepatotoxiciteit toeneemt. De gelijktijdige ontvangst van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol. Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurische geneesmiddelen.

Chlorphenamine maleaat. Verbetert het effect van slaappillen. Antidepressiva, anti-parkinson-, antipsychotica (fenothiazinederivaten) verhogen het risico op bijwerkingen (urineretentie, droge mond, obstipatie). GCS verhoogt het risico op het ontwikkelen van glaucoom. Ethanol verbetert het sedatieve effect van chloorfenaminemaleaat.

Ascorbinezuur. Verhoogt de bloedconcentratie van benzylpenicilline en tetracyclines; verbetert de opname in de darmen van ijzervoorbereidingen (zet ferri-ijzer om in ferro); kan de uitscheiding van ijzer tijdens gebruik met deferoxamine verhogen; verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfonamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden), vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed; verhoogt de algehele klaring van ethanol; bij gelijktijdig gebruik vermindert het chronotrope effect van isoprenaline. Het kan zowel het effect van anticoagulantia verhogen als verminderen. Vermindert het therapeutisch effect van antipsychotica (neuroleptica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva. De gelijktijdige ontvangst van barbituraten verhoogt de uitscheiding van ascorbinezuur in de urine.

Dosering en toediening

Inside. De inhoud van de zak moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en onmiddellijk de resulterende oplossing drinken. Het wordt aanbevolen om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen.

Volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar - 1 pakket. 2-3 keer per dag. De maximale dagelijkse dosis - 3 pack. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minstens 4 uur zijn.

Bij patiënten met een gestoorde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten dient het interval tussen het innemen van het medicijn minimaal 8 uur te zijn.

De duur van de behandeling zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen wanneer het wordt voorgeschreven als een verdovingsmiddel en 3 dagen als een antipyreticum.

overdosis

Symptomen van een overdosis van het geneesmiddel vanwege de samenstellende stoffen. Het klinische beeld van acute intoxicatie met paracetamol ontwikkelt zich binnen 6-14 uur na toediening. Symptomen van chronische intoxicatie verschijnen 2-4 dagen na een overdosis.

Symptomen van acute intoxicatie met paracetamol: diarree, verlies van eetlust, misselijkheid en braken, abdominaal ongemak en / of buikpijn, toegenomen zweten.

Symptomen van vergiftiging met chlorphenamine: duizeligheid, opwinding, slaapstoornissen, depressie, convulsies.

Speciale instructies

Als u metoclopramide, domperidon of colestiramine gebruikt, dient u ook uw arts te raadplegen.

Bij langdurig gebruik in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, verhoogt de kans op een verminderde lever- en nierfunctie, controle van het perifere bloedbeeld is noodzakelijk.

Paracetamol en ascorbinezuur kunnen de laboratoriumtestresultaten verstoren (kwantitatieve bepaling van glucose en urinezuur in plasma, bilirubine, levertransaminase-activiteit, LDH).

Om toxische leverbeschadiging te voorkomen, dient paracetamol niet te worden gecombineerd met de inname van alcoholische dranken, maar ook door personen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik. Het risico op leverbeschadiging neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

De toediening van ascorbinezuur aan patiënten met snel prolifererende en intens metastatische tumoren kan het proces verergeren.

Bij patiënten met een hoog ijzergehalte in het lichaam, moet ascorbinezuur in minimale doses worden gebruikt.

In 1 pakket. honing en citroen bevatten 1.793 g suiker, wat overeenkomt met 0.15 XE. In 1 pakket. Kamille bevat 2.058 g suiker, wat overeenkomt met 0.17 XE.

Formulier vrijgeven

Poeder voor oplossing voor orale toediening, honing-citroen, kamille. Op 5 g poeder in een zak van papier / aluminium / PE. Op 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 30 pakketten. in een kartonnen doos.

fabrikant

Natur Product Pharma Cn. z oo st. Podstochisko, 30, 07-300 Ostrow Mazowiecka, Polen.

De houder van het kentekenbewijs: LLC "VALEANT". 115162, Rusland, Moskou, st. Shabolovka, 31, blz. 5.

Claims van consumenten om naar LLC "VALEANT" te sturen. 115162, Rusland, Moskou, st. Shabolovka, 31, blz. 5.

Tel / Fax: (495) 510-28-79.

Verkoopvoorwaarden voor apotheken

Opslagcondities van het geneesmiddel Antigrippin

Buiten het bereik van kinderen houden.

De houdbaarheid van het geneesmiddel Antigrippin

Niet gebruiken na de vervaldatum die op de verpakking staat vermeld.

Antigrippin grapefruittabletten - officiële gebruiksaanwijzing

REGISTRATIENUMMER: LSR-005321/08 gedateerd 25/05/2009

WINKELEN NAAM: Antigrippin

INTERNATIONALE NON-PATENT NAAM OF GROEPSGROEP NAAM:
Paracetamol + chloorfenamine + ascorbinezuur

DOSERINGFORMULIER:
bruistabletten met frambozensmaak, grapefruitaroma

Actieve stoffen:
paracetamol - 500 mg
chloorfenamine maleaat - 10 mg
ascorbinezuur - 200 mg

Bruistabletten met frambozensmaakstof: natriumbicarbonaat, citroenzuur, sorbitol, povidon, natriumsaccharinaat, aspartaam, natriumcarbonaat, macrogol, natriumlaurylsulfaat, riboflavine-5-natriumfosfaat, frambozensmaakstof (aromatisch fruitadditief "Raspberry"), smaakcorrector, rode bietensap poeder.

Tabletten bruisende met grapefruitsmaak: natriumwaterstofcarbonaat, citroenzuur, sorbitol, povidon, aspartaam, natriumcarbonaat, macrogol, natriumlaurylsulfaat, riboflavine-5- fosfaat natrium, smaak- citroen (aromatisch fruit additief "Lemon"), smaak- grapefruit (aromatische vruchten additief "Grapefruit"), corrector van smaak.

Bruistabletten met frambozensmaak: de tabletten zijn rond, plat, met een afgeschuinde rand en verdelen het risico aan één zijde, roze, roze-lila of lila, met lichtere en donkere vlekken, met een specifieke fruitige geur.

Bruistabletten met grapefruitaroma: de tabletten zijn rond, plat, met een schuine rand en een deelbaar risico aan één kant, wit, bijna wit of roomwit, met een nauwelijks merkbaar marmer, met een specifieke citrusgeur.

Middelen om de symptomen van verkoudheid en verkoudheid te elimineren (analgetisch niet-narcotisch agens + vitamine + H1-histamine-receptorblokker)

ATC-code [N02BE51]

Gecombineerd medicijn. Paracetamol heeft een analgetisch en antipyretisch effect; elimineert hoofdpijn en andere vormen van pijn, vermindert koorts. Ascorbinezuur (vitamine C) is betrokken bij de regulatie van redoxprocessen, koolhydraatmetabolisme, verhoogt de weerstand van het lichaam.

Chloorfenamine - blokker H1-histaminereceptoren, heeft een anti-allergisch effect, vergemakkelijkt de ademhaling door de neus, vermindert het gevoel van verstopte neus, niezen, tranen, jeuk en roodheid van de ogen.

AANWIJZINGEN VOOR DE TOEPASSING:

Infectieuze en inflammatoire ziekten (ARVI, influenza), gepaard gaande met koorts, koude rillingen, hoofdpijn, pijn in de gewrichten en spieren, verstopte neus en keelpijn en sinussen.

Overgevoeligheid voor paracetamol, ascorbinezuur, chloorfenamine of een ander bestanddeel van het geneesmiddel. Erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase). Ernstig nier- en / of leverfalen. Alcoholisme. Gesloten hoekglaucoom. Fenylketonurie. Prostaat hyperplasie. Leeftijd van kinderen (tot 15 jaar). Zwangerschap (trimester I en III) en borstvoeding.

Met zorg - renale en / of leverfalen, tekort aan glucose-6-fosfaat dehydrogenase, congenitale hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson en Rotor syndromen), hyperoxalaturie, progressieve maligne ziekten, virale hepatitis, alcoholische hepatitis, oudere leeftijd.

WIJZE VAN TOEDIENING EN DOSES:

Inside. Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar 1 tablet 2-3 keer per dag. De tablet moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en onmiddellijk de resulterende oplossing drinken. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen. De maximale dagelijkse dosis is 3 tabletten. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minstens 4 uur zijn.

Bij patiënten met een gestoorde lever- of nierfunctie en bij oudere patiënten dient het interval tussen de doses van het geneesmiddel tenminste 8 uur te zijn.

De duur van de behandeling zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen wanneer het wordt voorgeschreven als een verdovingsmiddel en 3 dagen als een antipyreticum.

Het medicijn wordt goed verdragen in de aanbevolen doses.
In geïsoleerde gevallen zijn er:
CNS: hoofdpijn, moe voelen;
uit het maagdarmkanaal: misselijkheid, pijn in het epigastrische gebied;
van het endocriene systeem: hypoglykemie (tot de ontwikkeling van coma);
van de bloedvormende organen: anemie, hemolytische anemie (vooral voor patiënten met een tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase); zeer zelden - trombocytopenie;

allergische reacties: huiduitslag, jeuk, urticaria, angio-oedeem, anafylactoïde reacties (inclusief anafylactische shock), erythema multiforme exudatief (inclusief Stevens-Johnson-syndroom), toxische epidermale necrolyse (Lyell-syndroom);
Overig: hypervitaminose, metabole stoornissen, een gevoel van warmte, een droge mond, accommodatieparese, urineretentie, slaperigheid.

Alle bijwerkingen van het geneesmiddel moeten aan de arts worden gemeld.

Symptomen van overdosis drugs vanwege de samenstellende stoffen. Het klinische beeld van een acute overdosis met paracetamol ontwikkelt zich binnen 6-14 uur na inname. Symptomen van chronische overdosering verschijnen 2-4 dagen na verhoging van de dosis van het geneesmiddel. Symptomen van een acute overdosis paracetamol: diarree, verminderde eetlust, misselijkheid en braken, buikpijn en / of buikpijn, toegenomen zweten.

Symptomen van een overdosis chloorfenamine: duizeligheid, opwinding, slaapstoornissen, depressie, convulsies.
Behandeling: symptomatisch.

INTERACTIE MET ANDERE GENEESMIDDELEN:

Verhoogt de bloedconcentratie van benzylpenicilline en tetracyclines.

Verbetert de opname in de darmen van ijzervoorbereidingen (zet ferri-ijzer om in ferro); kan de uitscheiding van ijzer tijdens gebruik met deferoxamine verhogen.

Verhoogt het risico op kristallurie bij de behandeling van kortwerkende salicylaten en sulfonamiden, vertraagt ​​de uitscheiding van zuren door de nieren, verhoogt de uitscheiding van geneesmiddelen met een alkalische reactie (inclusief alkaloïden), vermindert de concentratie van orale anticonceptiva in het bloed. Verhoogt de algehele klaring van ethanol.

Ethanol verbetert het sedatieve effect van antihistaminica.

Antidepressiva, geneesmiddelen tegen de ziekte van Parkinson, antipsychotica (fenothiazinederivaten) verhogen het risico op bijwerkingen (urineretentie, droge mond, obstipatie). Glucocorticosteroïden - verhoog het risico op het ontwikkelen van glaucoom.

Bij gelijktijdig gebruik vermindert het chronotrope effect van isoprenaline.

Het kan zowel het effect van anticoagulantia verhogen als verminderen.

Vermindert het therapeutisch effect van antipsychotica (neuroleptica) - fenothiazinederivaten, tubulaire reabsorptie van amfetamine en tricyclische antidepressiva.

Inductoren van microsomale oxidatie in de lever (fenytoïne, ethanol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva) verhogen de productie van gehydroxyleerde actieve metabolieten, wat het mogelijk maakt om ernstige intoxicaties te ontwikkelen met een kleine overdosis. Ethanol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Remmers van microsomale oxidatie (inclusief cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxische werking. Gelijktijdige toediening van het geneesmiddel en diflunisal verhoogt de concentratie in het bloedplasma van paracetamol met 50%, verhoogt de hepatotoxiciteit. De gelijktijdige ontvangst van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol, verhoogt de uitscheiding van ascorbinezuur in de urine.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van uricosurische geneesmiddelen.
Verbetert het effect van hypnotica.

Als u metoclopramide, domperidon of colestiramine gebruikt, dient u ook uw arts te raadplegen.

Bij langdurig gebruik in doses die aanzienlijk hoger zijn dan aanbevolen, verhoogt de kans op een verminderde lever- en nierfunctie, controle van het perifere bloedbeeld is noodzakelijk.

Paracetamol en ascorbinezuur kunnen de laboratoriumtestresultaten verstoren (kwantitatieve bepaling van glucose en urinezuur in plasma, bilirubine, activiteit van "lever" -transaminasen, LDH).

Om toxische leverbeschadiging te voorkomen, dient paracetamol niet te worden gecombineerd met de inname van alcoholische dranken, maar ook door personen die vatbaar zijn voor chronisch alcoholgebruik. Het risico op leverbeschadiging neemt toe bij patiënten met alcoholische hepatosis.

De toediening van ascorbinezuur aan patiënten met snel prolifererende en intens metastatische tumoren kan het proces verergeren. Bij patiënten met een hoog ijzergehalte in het lichaam, moet ascorbinezuur in minimale doses worden gebruikt.

Bruistabletten met frambozensmaak, met grapefruitaroma.
Op 10 tabletten in een plastic doos of in de blister van PVC / Al; 2, 4 of 6 tabletten in een strip Al / Al.
1, 2, 3, 4, 5 blisters of 5, 10, 15, 20 strips per kartonnen doos, samen met instructies voor gebruik.

Op 1 doosje in een kartonnen verpakking of in een verpakkingsenvelop met het apparaat om samen met de gebruiksaanwijzing te hangen.

OPSLAGVOORWAARDEN:
Bij een temperatuur van 10-30 ° C, op een droge, donkere plaats.
Buiten het bereik van kinderen houden!

HOUDBAARHEID: 3 jaar.
Niet van toepassing na de vervaldatum.

VOORWAARDEN VOOR VAKANTIE VAN DRUGSTORES:
Over de toonbank.

Fabrikant:
Natur Produkt Pharma Sp.z o.o., Natur Product Pharma Sp. z o. ongeveer., st. Podstochisko, 30, 07-300 Ostrow Mazowiecka, Polen.

Op bestelling en onder controle:
Natur Produkt Europe B.V.,
Natur Product Europe BV, Twayberg 17, 5246 XL, Rosmalen, Nederland.

REPRESENTATIEF KANTOOR IN RUSLAND / ADRES VAN DE ORGANISATIE VAN EEN ONTVANGENDE CLAIM:
Natur Product International CJSC
St. Petersburg, 197022, ul. Pr. Popova, naam 37, letter A

Gebruiksaanwijzing AntiGrippin

Antigrippin - een gecombineerd medicijn dat ontstekingsremmende, antipyretische en antihistaminische werking heeft en tevens het beloop van influenza en SARS vergemakkelijkt.

Inname van het medicijn verlicht de kou, verlicht de zwelling van het neusslijmvlies met rhinitis. Antigrippin bevat paracetamol, ascorbinezuur en chloorpheniramine-maleaat. Deze stoffen, die hun therapeutische eigenschappen combineren, hebben een versterkt effect van het medicijn op het lichaam.

Op deze pagina vindt u alle informatie over AntiGrippin: volledige instructies voor gebruik voor dit medicijn, gemiddelde prijzen in apotheken, volledige en onvolledige analogen van het medicijn, evenals beoordelingen van mensen die AntiGrippin al hebben gebruikt. Wil je je mening verlaten? Schrijf alstublieft in de commentaren.

Klinische en farmacologische groep

Een medicijn voor de symptomatische behandeling van acute luchtwegaandoeningen.

Verkoopvoorwaarden voor apotheken

Het wordt zonder recept vrijgegeven.

Hoeveel kost AntiGrippin? De gemiddelde prijs in apotheken is 320 roebel.

Vorm en samenstelling vrijgeven

Dit medicijn wordt vervaardigd door:

  • in de vorm van een oraal, in water oplosbaar Antigrippin-poeder in sachets van 5 gram nummer 10 in een secundair pakket;
  • in de vorm van tabletten bruisend Antigrippin in plastic bussen №10, blaren № 10 of strips №2, №4, №6;
  • in de vorm van tabletten Antigrippin bruisend met een smaak van grapefruit of frambozen in plastic jerrycans №10, blaren №10 of strips №2, №4, 36;
  • in de vorm van bruistabletten, kinderen Antigrippin in plastic bussen nr. 10, blister nr. 10 of strips nr. 2, nr. 4, nr. 6.

De samenstelling is afhankelijk van de vorm van uitgave:

  • 1 flavoured bruistablet bevat paracetamol 500 mg, ascorbinezuur 200 mg, chlorfenamine-maleaat 20 mg. Daarnaast bevat het: natriumbicarbonaat, citroenzuur, povidon, natriumcarbonaat, sorbitol, natriumlaurylsulfaat, macrogol, riboflavine-5-natriumfosfaat, evenals natriumsaccharinaat, frambozenframboosmaakstof, smaakcorrector en bietenpoeder (voor frambozentabletten) of smaakcorrector, citroen "Lemon" en grapefruit "Grapefruit" -aroma's (voor grapefruittabletten).
  • 1 pakket oraal poeder omvat paracetamol 500 mg, ascorbinezuur 200 mg, chlorfenamine maleaat 20 mg. De farmaceutische samenstelling van het poeder omvat bovendien: natriumbicarbonaat, citroenzuur, povidon, acesulfaamkalium, sorbitol, natriumcyclamaat, sucrose, aspartaam, natriumdocraat en kamille-extract (voor kamillepoeder) of kalk "Lime" -aroma's, karamel en honing (voor honing en citroenpoeder).
  • 1 bruistablet voor kinderen omvat paracetamol 250 mg, ascorbinezuur 50 mg, chlorfenamine-maleaat 3 mg. Daarnaast bevat het: natriumbicarbonaat, citroenzuur, natriumsaccharinaat, sorbitol, natriumcarbonaat, povidon, siliciumdioxide, macrogol, evenals de fruitsmaak "Red Fruits".
  • 1 bruistablet bevat paracetamol 500 mg, ascorbinezuur 200 mg, chloorfenamine-maleaat 20 mg. Bovendien bevat het: natriumbicarbonaat, citroenzuur, natriumsaccharinaat, sorbitol, natriumcarbonaat, povidon, natriumlaurylsulfaat, macrogol, evenals kalkaroma "Lime".

Farmacologisch effect

Antigrippin is een complex medicijn dat veel analogen overtreft vanwege de succesvolle combinatie van verschillende actieve ingrediënten:

  1. Ascorbinezuur (vitamine C) is een krachtige antioxidant. Het draagt ​​bij aan het herstel van de afweer van het lichaam, neemt deel aan de normalisatie van redox-processen, vermindert de doorlaatbaarheid van kleine bloedvaten en heeft een uitgesproken immunomodulerend effect.
  2. Paracetamol is een antipyretisch en pijnstillend en ontstekingsremmend middel dat al sinds de kindertijd bekend is. Tot op heden is het volgens deskundigen van de Wereldgezondheidsorganisatie een van de veiligste van de groep niet-steroïde geneesmiddelen met een ontstekingsremmend effect.
  3. Chloorfenamine. Deze component verlicht snel de symptomen van ontsteking van de slijmvliezen van de bovenste luchtwegen, elimineert allergieën (niezen, scheuren, verstopte neus). Bovendien heeft het een mild kalmerend effect, helpt het de slaap te verbeteren en past het het lichaam aan om krachten te mobiliseren in de strijd tegen het virus.
  4. Difenhydramine - anti-allergie component. Vermindert actief de doorlaatbaarheid van de wanden van bloedvaten, verwijdert zwelling van de slijmvliezen en elimineert het gevoel van keelpijn. Zijn aanwezigheid in de samenstelling van het medicijn stelt u in staat snel om te gaan met allergische reacties.
  5. Rimantadine is een werkzaam middel tegen het influenzavirus type A. Blokkeert zijn vermogen om in cellen binnen te dringen en zijn werking te verstoren, waardoor het virus zich niet door het lichaam kan verspreiden. Met betrekking tot virale ziekte van het type B heeft een krachtig anti-toxisch effect. Het blijft niet in het lichaam achter: het wordt volledig geëlimineerd door het urinewegsysteem drie dagen na inname.
  6. Calciumgluconaat versterkt de vaatwand, helpt het ontstekingsproces in het lichaam te stoppen.
  7. Loratadine - een moderne antihistaminica. Vermindert het niveau van afgifte van serotonine, histamine. Verlicht jeuk, zwelling, ontsteking en veroorzaakt geen slaperigheid.

Vanwege de hierboven beschreven ingrediënten, neemt Antigrippin snel alle symptomen van acute respiratoire aandoeningen (koorts, hoofdpijn, gewrichtspijn en spierpijn, koorts) over. Het wordt aanbevolen om het medicijn in de vroege uren van de ziekte te nemen, dus het is mogelijk om de duur ervan aanzienlijk te verkorten en het risico op complicaties te voorkomen.

Indicaties voor gebruik

Antigrippin is geïndiceerd voor de symptomatische behandeling van influenza en acute luchtwegaandoeningen, die gepaard gaan met koorts, hoofdpijn, rhinorrhea, spierpijn, keelpijn en zwelling van het neusslijmvlies.

Antigrippin wordt ook gebruikt voor bacteriële, virale en allergische rhinitis.

Contra

Antigrippin is gecontraïndiceerd bij maagzweren, overgevoeligheid, ernstige aandoeningen van de lever en de nieren, geslotenglaucoom, prostaathyperplasie, anemie, virale hepatitis, fenylketonurie, leukopenie en alcoholisme. Ook mag dit geneesmiddel niet worden gebruikt tijdens de zwangerschap en borstvoeding. Bruistabletten worden niet voorgeschreven aan kinderen tot drie jaar.

Het geneesmiddel moet met voorzichtigheid worden gebruikt bij oudere patiënten, evenals bij mensen die lijden aan hyperoxalaturie, alcoholische hepatitis en progressieve maligne ziekten. Kinderimmigratie is gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan één jaar.

Gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding

Het geneesmiddel is gecontra-indiceerd voor gebruik tijdens de zwangerschap. Indien nodig wordt het gebruik van het medicijn tijdens borstvoeding aanbevolen om het probleem van tijdelijke onderbreking van de borstvoeding op te lossen.

Gebruiksaanwijzing AntiGrippin

De gebruiksaanwijzing geeft aan dat AntiGrippin oraal wordt ingenomen.

  1. Kinderen van 3 tot 5 jaar 1/2 tablet 2 keer per dag;
  2. Kinderen van 5 tot 10 jaar, 1 tablet 2 keer per dag;
  3. Kinderen van 10 tot 15 jaar oud 1 tablet 2-3 keer per dag.

De tablet moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en onmiddellijk de resulterende oplossing drinken. Het is beter om het medicijn te nemen tussen recepties van de armen. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minstens 4 uur zijn. De duur van de behandeling zonder een arts te raadplegen is niet meer dan 5 dagen als het wordt voorgeschreven als een verdovingsmiddel en 3 dagen als

Bij patiënten met een gestoorde lever- of nierfunctie dient het interval tussen de doses van het geneesmiddel tenminste 8 uur te zijn.

Instructies voor poeder

Inside. Volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar - 1 zakje 2-3 keer per dag.

De inhoud van de zak moet volledig worden opgelost in een glas (200 ml) warm water (50-60 ° C) en onmiddellijk de resulterende oplossing drinken. Het is beter om het medicijn tussen de maaltijden in te nemen. De maximale dagelijkse dosis is 3 sachets. Het interval tussen de doses van het medicijn moet minstens 4 uur zijn.

Bijwerkingen

In de meeste gevallen ontwikkelt het gebruik van antigrippina bij de aanbevolen doseringseffecten zich niet. In geïsoleerde gevallen kunnen zich voordoen:

  • Anemie, hemolytische anemie (bloedvormende organen);
  • Huiduitslag, urticaria, jeuk, angio-oedeem (allergische reacties);
  • Vermoeidheid, hoofdpijn (centraal zenuwstelsel);
  • Epigastrische pijn, misselijkheid (spijsvertering);
  • Hypoglycemie (endocriene systeem);
  • Urineretentie, metabole stoornissen, hypervitaminose, droge mond, warm gevoel, accommodatieparese, slaperigheid (anders).

overdosis

Symptomen van een overdosis ontstaan ​​vaak wanneer de actieve ingrediënten van het medicijn het lichaam binnendringen. Als u overgevoelig bent voor paracetamol, ontwikkelen de symptomen van een overdosis zich na 5-10 uur vanaf het moment dat u het geneesmiddel inneemt.

Het klinische beeld van een overdosis omvat de volgende symptomen:

  • braken en misselijkheid;
  • toegenomen zweten;
  • volledig of gedeeltelijk verlies van eetlust;
  • stoelgangstoornissen (diarree);
  • buikpijn die geen duidelijke lokalisatie heeft.

Als er een overdosis chloorfenamine optreedt, bevat het klinische beeld de volgende symptomen:

  • hoofdpijn;
  • depressieve staten;
  • verhoogde emotionele prikkelbaarheid;
  • slapeloosheid;
  • duizeligheid;
  • stuiptrekkingen.

Als symptomen van een overdosis optreden, wordt aanbevolen om het gebruik van het medicijn te staken en een medisch specialist te raadplegen. In dergelijke gevallen is symptomatische therapie aangewezen.

Speciale instructies

Bij het innemen ervan moet rekening worden gehouden met het toxische effect van paracetamol op de lever en met het effect van vitamines op proliferatieve ziekten:

  1. De verhoogde bijwerking van paracetamol op de lever wordt waargenomen bij alcoholische hepatosis;
  2. Om toxische effecten op de lever te voorkomen, combineer de inname van paracetamol niet met alcohol of gebruik het medicijn niet voor mensen die gevoelig zijn voor alcoholisme;
  3. Bij het gebruik van producten die vitamines bevatten, kunnen personen die lijden aan proliferatieve en metastatische tumoren de weg verslechteren;
  4. Bij langdurige opname is het noodzakelijk om de toestand van perifeer bloed, lever en nieren te controleren;
  5. Tegelijkertijd wordt het nemen van metoclopramide (Reglan), domperidon (Motilium), Kolestiramin (Questran) geadviseerd om een ​​arts te raadplegen;
  6. Bij het nemen van mag de resultaten van laboratoriumgegevens over het niveau van glucose en urinezuur in het bloed, de hoeveelheid bilirubine, transaminase-activiteit en lactaatdehydrogenase vertekenen;
  7. Antigrippin bevat suiker die moet worden overwogen voor personen die aan diabetes lijden.

Geneesmiddelinteracties

Antigrippin en alcohol zijn onverenigbaar, omdat ethylalcohol de werking van de antihistaminica-component verbetert. Het gebruik van dit geneesmiddel in combinatie met antidepressiva, antipsychotica en geneesmiddelen tegen de ziekte van Parkinson leidt tot de ontwikkeling van bijwerkingen van organen en systemen.

Het gelijktijdige gebruik van paracetamol en barbituraten leidt tot een afname van het therapeutisch effect van paracetamol en versnelt de uitscheiding van ascorbinezuur.

beoordelingen

In de meeste gevallen zijn beoordelingen van Antigrippina, inclusief alle doseringsvormen, positief. Inderdaad, dit complex van medicinale stoffen is vrij effectief voor het verlichten van de symptomen van de ziektetoestanden van een infectieus-inflammatoire etiologie (influenza, ARVI), maar het vereist een correcte toepassing en strikte naleving van het doseringsregime.

Negatieve manifestaties tijdens het gebruik van Antigrippin werden het vaakst waargenomen wanneer de dosering werd overschreden of de aanbevolen duur van de behandeling, evenals wanneer de patiënt persoonlijk gevoelig was voor de ingrediënten.

analogen

Analogen van Antigrippina zijn:

  • Over werkzame stoffen: Antiflu Kids, FluZiOZ-F;
  • Werkingsmechanisme: Solpadein, Ifimol, Ksumapar, Dolar, Antiflu, Coldrex, Kaffetin, Grippostad, Padeviks, Rankof, Paracetamol, Daleron, Apap, Panadol, Gevadal, Novalgin, Koldfri Maar-shpalgin, Theraflu, Pentalgin, Strimol, Prohodol, Rinzasip, Saridon, Femizol, Flukoldeks, Safiston, Flucomp, AjiCOLD, Efferalgan.

Raadpleeg uw arts voordat u analogen gebruikt.

Top