Categorie

Populaire Berichten

1 Bronchitis
Wat betekent de temperatuur 37 voor een volwassene
2 Klinieken
Hoge koorts zonder symptomen of oorzaken
3 Klinieken
BEREKENING VAN CYCLOFERON TABLETTEN VOOR ONTVANGST
Image
Hoofd- // Het voorkomen

Panadol-pillen - officiële * gebruiksaanwijzing


Productnaam: Panadol Baby

Farmacologische werking
Panadol Baby - een medicijn voor gebruik in de kindergeneeskunde, met antipyretische en analgetische effecten. Het medicijn bevat de werkzame stof - paracetamol - een geneesmiddel van de groep niet-selectieve niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen. Het werkingsmechanisme van het medicijn is gebaseerd op zijn vermogen om het enzym cyclo-oxygenase te remmen, waardoor de prostaglandinesynthese wordt geremd. Het verminderen van het aantal prostaglandinen in het centrale zenuwstelsel helpt om pijn te elimineren en het directe effect van het medicijn op het thermoregulatiecentrum helpt de verhoogde lichaamstemperatuur te verlagen. Het ontstekingsremmende effect van het medicijn is verwaarloosbaar, omdat paracetamol wordt geïnactiveerd door cellulaire peroxidasen.
Na orale toediening wordt het geneesmiddel goed geabsorbeerd in het spijsverteringskanaal, de maximale plasmaconcentratie van paracetamol wordt 15-60 minuten na orale toediening genoteerd. Gemetaboliseerd in de lever, uitgescheiden in de urine als metabolieten. De halfwaardetijd is van 1 tot 4 uur.

Indicaties voor gebruik
Het medicijn wordt gebruikt om de pijn van verschillende lokalisaties, waaronder kiespijn en pijn tijdens tandjes, te elimineren.
Bovendien wordt het medicijn gebruikt om verhoogde lichaamstemperatuur te verminderen bij infecties bij kinderen (waaronder waterpokken, kinkhoest, mazelen, bof), ARVI en griep. Het medicijn kan worden gebruikt voor de behandeling van hyperthermie na vaccinatie bij kinderen.

Wijze van gebruik
Suspensie voor orale toediening, bevattende in 5 ml 120 mg van de werkzame stof:
Het medicijn wordt oraal ingenomen, het wordt aanbevolen om de suspensie te doseren met een speciaal doseerapparaat. Het wordt niet aanbevolen om de suspensie in water of thee op te lossen, maar na inname kan de suspensie worden ingenomen met water of thee. De duur van het verloop van de behandeling en de dosering van het geneesmiddel worden door de behandelend arts individueel voor elke patiënt bepaald.
De aanbevolen enkelvoudige dosis van het geneesmiddel is 10-15 mg / kg lichaamsgewicht, dagelijks - 60 mg / kg lichaamsgewicht. Het is noodzakelijk om een ​​interval te observeren tussen de doses van het geneesmiddel niet minder dan 4 uur. Als u het geneesmiddel langer dan 3 dagen achter elkaar moet gebruiken, moet u contact opnemen met uw arts.
Kinderen van 2 tot 3 maanden voor de behandeling van hyperthermie na de vaccinatie krijgen meestal 2,5 ml suspensie voorgeschreven. Benoem indien nodig een tweede dosis van het geneesmiddel, maar niet eerder dan 4 uur na de vorige dosis. Als de lichaamstemperatuur niet genormaliseerd is, moet u contact opnemen met uw arts.

Kinderen van 3 tot 6 maanden krijgen meestal 3-4 ml van het medicijn 3-4 keer per dag voorgeschreven met een interval van minimaal 4 uur.
Kinderen van 6 maanden tot 1 jaar worden gewoonlijk 5 ml van het medicijn 3-4 keer per dag voorgeschreven met een interval van ten minste 4 uur.
Kinderen van 1 tot 2 jaar oud worden gewoonlijk 3-4 keer per dag 7 ml van het medicijn voorgeschreven met een interval van ten minste 4 uur.
Kinderen van 2 tot 3 jaar krijgen gewoonlijk 3-4 keer per dag 9 ml van het medicijn voorgeschreven met een interval van minstens 4 uur.
Kinderen van 3 tot 6 jaar oud worden gewoonlijk 3-4 keer per dag 10 ml van het medicijn voorgeschreven met een interval van ten minste 4 uur.
Kinderen van 6 tot 9 jaar oud worden meestal 3-4 ml van het medicijn 3-4 keer per dag voorgeschreven met een interval van minstens 4 uur.
Kinderen van 9 tot 12 jaar krijgen gewoonlijk 3-4 keer per dag 20 ml van het medicijn voorgeschreven met een interval van minimaal 4 uur.
Zetpillen met 125 mg werkzame stof:
Het medicijn wordt rectaal gebruikt. Om het maximale therapeutische effect te bereiken, wordt aangeraden om het medicijn na de ontlasting te gebruiken. De duur van het verloop van de behandeling en de dosering van het geneesmiddel worden door de behandelend arts individueel voor elke patiënt bepaald.
Kinderen van 3 maanden tot 3 jaar krijgen gewoonlijk 1 zetpil 3 keer per dag voorgeschreven met een interval van minimaal 4 uur. Als u het geneesmiddel langer dan 3 dagen achter elkaar moet gebruiken, moet u contact opnemen met uw arts.

Bijwerkingen
Het medicijn wordt meestal goed verdragen door patiënten, maar in sommige gevallen kan het dergelijke bijwerkingen veroorzaken:
Aan de kant van het maagdarmkanaal en de lever: misselijkheid, braken, epigastrische pijn, verhoogde activiteit van leverenzymen, abnormale leverfunctie. Bovendien kan er een laxerend effect van het geneesmiddel zijn.
Van het hemopoietische systeem: anemie, waaronder hemolytische anemie, sulfhemoglobinemie en methemoglobinemie.
Allergische reacties: huiduitslag, jeuk, urticaria, syndroom van Stevens-Johnson, syndroom van Lyell, angio-oedeem, anafylactische shock.
Overige: bronchospasmen (voornamelijk bij patiënten met overgevoeligheid voor niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen), verlaging van de bloedsuikerspiegel, inclusief hypoglycemisch coma.

Contra
Verhoogde individuele gevoeligheid voor de componenten van het medicijn.
Kinderen jonger dan 2 maanden.
Het geneesmiddel is niet voorgeschreven aan patiënten met aangeboren hyperbilirubinemie, een tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase en bloedziekten, waaronder anemie en leukopenie.
Het geneesmiddel mag niet worden gebruikt voor de behandeling van patiënten die lijden aan ernstige aandoeningen van de lever en / of nieren.
Het geneesmiddel in de vorm van een suspensie is gecontra-indiceerd bij patiënten met erfelijke fructose-intolerantie.
Het geneesmiddel moet met voorzichtigheid worden gebruikt bij kinderen van twee tot drie maanden die te vroeg zijn geboren.

Geneesmiddelinteracties
Bij gelijktijdig gebruik van metoclopramide en domperidon verhoogt de absorptie van paracetamol.
In combinatie met colestyramine neemt de absorptie van paracetamol af.
Bij regelmatig gecombineerd gebruik van het geneesmiddel met coumarine-anticoagulantia, waaronder warfarine, kan het risico op bloedingen toenemen.
Bij gelijktijdig gebruik van barbituraten vermindert het antipyretische effect van paracetamol.
Inductoren van levermicrosomale enzymen, isoniazide, en geneesmiddelen met een hepatotoxisch effect versterken het hepatotoxische effect van paracetamol.
Het medicijn, terwijl de toepassing de werkzaamheid van diuretica vermindert.
Paracetamol wordt niet gelijktijdig met ethylalcohol gebruikt.

overdosis
Bij langdurig gebruik van hoge doses van het geneesmiddel kunnen aandoeningen van het hematopoietische systeem ontstaan, waaronder trombocytopenie, pancytopenie, neutropenie, leukopenie, agranulocytose en aplastische anemie. Bovendien kan door het gebruik van overmatige doses van het medicijn interstitiële nefritis, papillaire necrose, bleekheid van de huid, verlies van eetlust, misselijkheid, buikpijn en aandoeningen van de lever ontstaan. In sommige gevallen, met een overdosis van het geneesmiddel, werd de ontwikkeling van slaperigheid, psychomotorische agitatie, aritmieën, tremor van de ledematen en convulsies opgemerkt. In het geval van ernstige medicijnvergiftiging, kan de ontwikkeling van stoornissen van koolhydraatmetabolisme en metabole acidose optreden.
In geval van overdosering, maagspoeling, toediening van enterosorbent en symptomatische behandeling zijn geïndiceerd. Als er minder dan 48 uur zijn verstreken na inname van het medicijn, zijn orale methionine en intraveneus N-acetylcysteïne geïndiceerd. Een overdosisbehandeling moet plaatsvinden in een ziekenhuis.

Formulier vrijgeven
Ophanging in flessen van 100 ml in donker glas, 1 flesje compleet met een doseerapparaat in een doos.
Zetpillen van 5 stuks in reepjes, 2 reepjes in een doos.

Opslagcondities
Het wordt aanbevolen om het geneesmiddel op te slaan op een droge plaats uit de buurt van direct zonlicht bij een temperatuur niet hoger dan 25 graden Celsius.
De houdbaarheid van het geneesmiddel in de vorm van een suspensie voor orale toediening is 3 jaar.
De houdbaarheid van het geneesmiddel in de vorm van zetpillen is 5 jaar.

structuur
5 ml suspensie voor orale toediening bevat:
Paracetamol - 120 mg;
Hulpstoffen, inclusief sorbitol.

1 zetpil bevat:
Paracetamol - 125 mg;
Hulpstoffen.

Waarschuwing!
De beschrijving van het medicijn "Panadol Baby" op deze pagina is een vereenvoudigde en aangevuld versie van de officiële gebruiksaanwijzing. Voordat u het medicijn koopt of gebruikt, moet u uw arts raadplegen en vertrouwd raken met de annotatie die door de fabrikant is goedgekeurd.
Informatie over het medicijn wordt uitsluitend verstrekt voor informatieve doeleinden en mag niet worden gebruikt als richtlijn voor zelfbehandeling. Alleen een arts kan beslissen over de benoeming van het medicijn, evenals de dosis bepalen en hoe het te gebruiken.

Een normale temperatuur wordt als 36,6 ° beschouwd, maar voor een kind jonger dan een jaar is de toename tamelijk fysiologisch binnen 0,5-1 °, dat wil zeggen 37,2-37,5 °. Overdag kunnen deze waarden variëren afhankelijk van slaap of waakzaamheid, tijdstip van de dag, rustig gedrag, of huilen en opwinding.

De temperatuurstijging wordt koorts genoemd en Panadol Babysiroop is bedoeld om het te stoppen.

Hyperthermie heeft zijn negatieve en positieve kanten. Zoals bekend is, zijn veel vertegenwoordigers van pathogene microflora, dit zijn virussen en bacteriën, gedeeltelijk of volledig hun vermogen kwijt, niet alleen om te reproduceren, maar ook om levensactiviteit bij verhoogde lichaamstemperatuur te bevorderen.

Actieve selectie van interferonen, specifieke lymfocyten begint, fagocytose reacties worden gestimuleerd.

Maar kinderen verdragen zeer slecht koorts boven 38 ° -38,5 °. Dit komt door het feit dat het lichaam meer zuurstof begint te consumeren en daardoor meer kooldioxide vrijkomt. En als gevolg daarvan neemt de belasting van de belangrijkste inwendige organen (hersenen, hart en longen) toe. Daarom moet bij de benoeming van een antipyreticum, inclusief panadolstroop, niet alleen rekening worden gehouden met de onderliggende oorzaak van de ziekte, maar ook met de toestand van het kind.

Typisch, koorts wordt veroorzaakt door een of een combinatie van de volgende redenen:

  • infectieuze-inflammatoire ziekten;
  • ernstige metabole stoornissen (diabetes insipidus, aminoacidopathie en aminoacidurie);
  • endocriene stoornissen;
  • oververhitting;
  • neurotische reacties.

En als in het geval van luchtweginfecties of inflammatoire laesies van andere organen, het gebruik van Panadol volledig gerechtvaardigd is, dan zal bij ernstige metabole stoornissen de benoeming van antipyretica geen resultaat opleveren. Een kind met diabetes insipidus is bijvoorbeeld voldoende om een ​​adequaat waterregime te waarborgen om de temperatuur te verlagen. Endocriene aandoeningen worden gecorrigeerd met hormoontherapie.

Vanwege de overmatige angst voor ouders is een banale oververhitting van een kind een veel voorkomend verschijnsel. Dit geldt vooral voor kinderen tot 6-8 maanden. In dit geval, om de temperatuur te normaliseren, is het niet nodig om Panadol siroop te drinken, het is voldoende om overtollige warme kleding eenvoudig te verwijderen.


Te emotionele en mobiele kinderen met verhoogde neuro-reflex prikkelbaarheid kunnen ook koorts tot subfebrile waarden ervaren (dat wil zeggen, tot 38 °). In deze gevallen moet het kind gerustgesteld worden, indien nodig, en niet Panadol, maar het overeenkomstige sedatieve preparaat (noodzakelijk voorgeschreven door een neuroloog) en de temperatuur opnieuw gemeten in 30-40 minuten. De afname duidt de psychogene oorsprong van hyperthermie aan.

Zoals aangegeven in de gebruiksaanwijzing, is de hoofdcomponent van Panadol Syrup paracetamol. In 5 ml suspensie bevat 120 mg werkzame stof, waarmee rekening moet worden gehouden bij de berekening van de dosis van het geneesmiddel in overeenstemming met het gewicht van het kind.

Als hulpbestanddelen om de smaak, geur en textuur van de panadolstroop te verbeteren, voeg appel- en citroenzuren, xanthaangom, maltitol (deze stof is glucosehydrogenaat), aardbeiensmaak toe. Gezuiverd water wordt gebruikt als oplosmiddel.

Panadol is een van de meest bekende handelsnamen van paracetamol, daarom is het medicijn, naast stroop, ook verkrijgbaar in de vorm van oplosbare en conventionele tabletten, kaarsen worden vaak aanbevolen in de kindergeneeskunde. Het is echter vermeldenswaard dat de werking van zetpillen veel langzamer (na 40 - 60 minuten) ontwikkelt.

De antipyretische activiteit van paracetamol is gebaseerd op de remming van het enzym cyclo-oxygenase (COX). Het bevordert de transformatie van arachidonzuur geproduceerd in het ontstekingsproces tot prostaglandinen van de typen G2, H2, I2 en E2. Namelijk, deze verbindingen veroorzaken koorts, pijn, zwelling, malaise en andere symptomen van koorts.

Daarom beïnvloedt Panadol-siroop, analoog aan andere geneesmiddelen uit de groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen, het lichaam op deze manier:

  • vermindert koorts gemiddeld tot 37-37.3 °, in tegenstelling tot sommige andere geneesmiddelen heeft paracetamol geen invloed op de normale temperatuurwaarden;
  • verlicht pijn, het is de moeite waard op te merken dat in het ziekenhuis paracetamol-oplossing wordt gebruikt, die intraveneus met een injectiespuit wordt geïnjecteerd, maar de foto van het medicijnpakket in vloeibare vorm niet, zoals alleen in ziekenhuisziekenhuizen;
  • elimineert de belangrijkste symptomen van het ontstekingsproces.

Het is echter vermeldenswaard dat Panadol siroop vanwege het verschil in de pathogenese van acute en chronische ontsteking bijna geen effect heeft met een langdurige pathologie. In de afgelopen jaren is actief onderzoek verricht naar het effect van paracetamol op het immuunsysteem.

Experts zeggen over de indirecte stimulatie van de afweer van het lichaam als gevolg van de verhoogde activiteit van specifieke T-lymfocyten en monocyten, verhogen de synthese van tumornecrosefactor - de sterkste endogene anti-inflammatoire cytokine.

Hoewel deze gegevens niet worden bevestigd, schrijven artsen Panadol-siroop alleen voor als antipyretisch en, in mindere mate, pijnstillend middel.

Volgens beoordelingen in talrijke fora wordt dit medicijn door meer dan de helft van de bevolking van de Russische Federatie gebruikt. Last but not least dankt Panadol zijn brede populariteit aan een vrij lage prijs. Overigens worden door de WHO slechts twee geneesmiddelen, paracetamol en ibuprofen, aanbevolen als veilige antipyretica voor gebruik op jonge leeftijd.

Panadolsiroop voor kinderen: instructies, indicaties en beperkingen voor gebruik, bijwerkingen


Dit medicijn heeft bepaalde voordelen ten opzichte van geïmporteerde of in het binnenland geproduceerde tegenhangers. Het medicijn voldoet aan alle internationale normen met betrekking tot de kwaliteit van geneesmiddelen die worden gebruikt in de kindergeneeskunde.

Suspensie bevat geen alcohol en suiker (het wordt vervangen door sorbitol), daarom geeft de instructie van Panadol Bebi kinderen met diabetes mellitus de mogelijkheid om zonder angst voor veranderingen in de bloedglucosespiegels te worden voorgeschreven.

Bovendien kan het medicijn lange tijd worden bewaard na het openen van de fles, zonder angst voor verdikking van de siroop.

Ook stimuleert het gebrek aan suiker het proces van gasvorming in de darmen van een klein kind, wat vaak gebeurt met infectieuze en virale ziekten. Panadol siroop voor kinderen, zoals aangegeven door de instructies, bevat excipiënten als citroenzuur, xanthaangom en aardbeiensmaak, dus de suspensie heeft een aangename smaak en geur, wat het gebruik bij kinderen vergemakkelijkt.

  • koorts tegen de achtergrond van verkoudheid, acute respiratoire virale infecties, kinderziekten, oorontsteking;
  • koorts bij acute infecties, zoals waterpokken, mazelen, bof, enz.;
  • pijn op de achtergrond van het ontstekingsproces in de nasopharynx, intoxicatie, otitis;
  • pijnsyndroom na kleine chirurgische ingrepen;
  • hyperthermie na vaccinatie.

Maar veel ouders hebben een sterke koortsangst, wat geassocieerd wordt met onbevestigde angsten dat koorts onherstelbare schade aan het zenuwstelsel en andere inwendige organen kan veroorzaken. Daarom geven vaak antipyretische geneesmiddelen het kind de minste hyperthermie. Maar er is een soort algoritme om te bepalen of paracetamol nodig is of niet.

De eerste panadolsiroop voor kinderen volgens de instructies moet worden gegeven als de temperatuur boven 38 ° -38,5 ° komt. Idealiter moet het medicijn worden gecombineerd met zwaar drinken, koelen kompressen en rubdowns. In sommige gevallen wordt paracetamol gecombineerd met antispasmodica.

Als hyperthermie minder is dan 38 °, wordt allereerst aandacht besteed aan de conditie van het kind. Met een normale eetlust en een bevredigende gezondheidstoestand is het beter om constant vloeistof aan te bieden (compotes, vruchtendranken, water, met andere woorden, alles wat kan worden gedaan door de leeftijd). Als dit niet effectief is en de toestand van het kind slechter wordt, moet Panadol Baby volgens de instructies worden gegeven.

In de kindergeneeskunde is 'natuurlijk' gebruik van dit medicijn hoogst ongewenst. Het feit is dat de kunstmatige "knock-down" van de temperatuur de symptomen van de onderliggende ziekte kan maskeren. In dit geval is er een hoog risico op het ontwikkelen van verschillende complicaties en de late diagnose.

Om dezelfde reden verbiedt een instructiehandleiding voor kinderen Panadol in de vorm van een siroop zonder aanvullende temperatuurregeling te geven tijdens de behandeling met antibiotica. Dit komt door het feit dat het verminderen van koorts het belangrijkste kenmerk is van de effectiviteit van antibiotische therapie.

Is belangrijk

Panadol dient alleen "zoals nodig" te worden ingenomen, dat wil zeggen in geval van hyperthermie.

Bijwerkingen tijdens de behandeling met paracetamol zijn uiterst zeldzaam. Maar als de aanbevolen dosering niet wordt gevolgd, is het risico op levercelschade groot. De kans op een dergelijke bijwerking is echter groter als een enkele dagelijkse dosis hoger is dan 150 mg / kg bij kinderen tot 12 maanden en 200 mg / kg bij een kind van 1 jaar tot 6 jaar.

Daarom worden ze bij een overdosis van een kind noodzakelijkerwijs in een ziekenhuis geplaatst en wordt het niveau van leverenzymen regelmatig gecontroleerd. Bovendien wordt N-acetylcysteïne intraveneus toegediend.

Bovendien, volgens de instructies, kan Panadol Baby dergelijke bijwerkingen veroorzaken:

  • dyspeptische symptomen die zich manifesteren als misselijkheid, braken, epigastrische pijn;
  • symptomen van een allergische reactie, jeukende huiduitslag, uiterst zeldzaam - angio-oedeem;
  • In sommige gevallen kan in de klinische analyse van bloed het niveau van hemoglobine, bloedplaatjes en leukocyten dalen.

Is belangrijk

Als u zich ongemakkelijk voelt, moet u stoppen met het gebruik van Panadol en een arts raadplegen.

Contra-indicaties voor het gebruik van paracetamol zijn kinderen tot 3 maanden, overgevoeligheid voor de actieve en aanvullende bestanddelen van het geneesmiddel, uitgesproken aandoeningen van de lever en de nieren.

Aanvullende medische raadpleging is noodzakelijk als het kind lijdt aan niet-onderdrukte nier- of leverinsufficiëntie, genetisch bepaalde aandoeningen van de metabole en hematopoietische processen.

Wat de interactie met andere geneesmiddelen betreft, kan Panadol Syrup niet worden gecombineerd met geneesmiddelen die medisch worden geclassificeerd als geneesmiddelen die paracetamol bevatten.

Panadolsiroop: dosering en wijze van toediening


Het actieve bestanddeel van het medicijn paracetamol, wanneer het wordt ingenomen, wordt snel uit het spijsverteringskanaal geabsorbeerd.

De suspensie begint ongeveer 15 tot 20 minuten te werken, terwijl het effect 4 uur aanhoudt.

De gemiddelde dosering van Panadol is 10-15 mg per kilogram lichaamsgewicht, terwijl de totale dagelijkse hoeveelheid niet hoger mag zijn dan 75 mg / kg.

Is belangrijk

Je kunt het medicijn niet vaker dan eens per 4 tot 6 uur innemen.

Panadolsiroop moet aan het kind worden gegeven, op basis van de hieronder beschreven dosering:

  • een half jaar - 8 maanden - 4 ml;
  • van zes maanden tot 12 maanden - 5 ml;
  • van jaar tot 2 jaar - 7 ml;
  • van 2 tot 3 jaar - 9 ml;
  • van 3 tot 6 jaar - 10 ml;
  • van 6 tot 9 jaar oud - 14 ml;
  • van 9 tot 12 jaar oud - 12 ml.

Om de gewenste hoeveelheid suspensie te meten, moet u een speciaal geëtiketteerde spuit gebruiken, die aan de verpakking is bevestigd. Schud flacon krachtig voordat u medicatie neemt. Oudere kinderen hebben een voldoende grote hoeveelheid siroop nodig, dus het is aan te raden Panadol-tabletten in de in het abstract vermelde dosering in te nemen.

Is belangrijk

Als de verhoogde temperatuur langer dan 3-5 dagen aanhoudt, moet u naar een primaire of herhaalde raadpleging met een arts gaan.

Panadol voor kinderen (siroop): prijs, analogen, beoordelingen

Het hoofdbestanddeel van het medicijn Panadol paracetamol zit in veel geneesmiddelen.

Vrijwel elke instant thee en koude pillen bevatten dit ingrediënt noodzakelijkerwijs.

Maar voor gebruik in de pediatrische praktijk kunnen de volgende geneesmiddelen worden gebruikt als analogen van Panadol Babysiroop:

  • Calpol (suspensie, 120 mg paracetamol in 5 ml);
  • Paracetamol (siroop 120 mg / 5 ml en rectale zetpillen);
  • Cefecon (kaarsen);
  • Efferalgan (zetpillen en siroop 30 mg in 1 ml), in tegenstelling tot Panadol, kan dit medicijn worden gebruikt bij kinderen vanaf 1 maand.

Koop panadol voor kinderen in de vorm van een siroop voor een prijs die gelijk is aan ongeveer 100 roebel per fles van 100 ml. De kosten van tablets en kaarsen zijn lager en bedragen respectievelijk 55 en 80 roebel.

Olesya, 19 jaar oud. Tegen het einde van de zwangerschap ontstond natuurlijk de vraag over de verbanddoos. Na overleg met een kinderarts kocht ze Panadol-siroop en kaarsen. Zetpillen hebben me gered toen de temperatuur tijdens de slaap sterk steeg en de siroop de hele dag door gaf. De koorts ging snel voorbij, de normale toestand duurde ongeveer 3 - 4 uur, ik merkte geen ongewenste effecten.

Larisa is 30 jaar oud. Het effect van Panadol komt snel, maar duurt ongeveer 2 uur. Daarom, aan het begin van de ziekte, wanneer de temperatuur sterk en snel stijgt, wissel ik op advies van de kinderarts af met Nurofen. Het resultaat wordt dus veel langer bewaard. Maar de dokter waarschuwde me onmiddellijk dat deze combinatie niet mag worden misbruikt.

Panadol Children's Syrup is beschikbaar voor velen dankzij de prijs en is niet alleen een van de meest effectieve, maar ook de veiligste antipyretische middelen. Het is echter noodzakelijk om de door de fabrikant aanbevolen dosis te volgen en het medicijn strikt volgens de instructies van de arts toe te passen.

Children's Panadol: instructies voor gebruik

structuur

Elke 5 ml suspensie bevat: actieve stof - paracetamol 120 mg; inactieve bestanddelen: appelzuur, xanthaangom, hydrogeneren glucosesiroop (maltitol), sorbitol (E 420), watervrij citroenzuur, natrium nipasept (ethylparahydroxybenzoaat Natrium (E 215), natrium propylparahydroxybenzoaat (E 217), natriummethylparahydroxybenzoaat (E 219)), aardbeiaroma (L10055), azoruby (E 122), water.

beschrijving

Farmacologische werking

Het medicijn heeft pijnstillende en antipyretische eigenschappen. Blokkeert cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel en tast de pijnpunten en thermoregulatie aan. Ontstekingsremmend effect is praktisch afwezig.

farmacokinetiek

De absorptie is hoog - paracetamol wordt snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. Communicatie met plasma-eiwitten is ongeveer 15%. Piekplasmaconcentraties worden bereikt in 30-60 minuten.

De verdeling van paracetamol in lichaamsvloeistoffen is relatief gelijk. Gemetaboliseerd voornamelijk in de lever met de vorming van verschillende metabolieten. Bij zuigelingen van de eerste twee levensdagen en bij kinderen van 3-10 jaar oud is paracetamol de belangrijkste metaboliet paracetamolsulfaat, bij kinderen van 12 jaar en ouder, geconjugeerd glucuronide. Een deel van het medicijn (ongeveer 17%) is gehydroxyleerd met

de vorming van actieve metabolieten die conjugeren met glutathion. Met een tekort aan glutathion kunnen deze metabolieten van paracetamol de enzymsystemen van hepatocyten blokkeren en hun necrose veroorzaken.

De halfwaardetijd van paracetamol bij het nemen van een therapeutische dosis is 2-3 uur.

Bij ontvangst van therapeutische doses van 90-100% van de geaccepteerde dosis wordt binnen een dag in de urine uitgescheiden. De belangrijkste hoeveelheid van het medicijn komt vrij na conjugatie in de lever. In onveranderde vorm valt niet meer dan 3% van de ontvangen dosis paracetamol op.

Indicaties voor gebruik

Toegepast bij kinderen van 3 maanden tot 12 jaar als:

Antipyretica - om koorts te verminderen op de achtergrond van verkoudheid, griep en infectieziekten bij kinderen (waterpokken, bof, mazelen, rode hond, roodvonk, enz.)

Pijnstiller - voor kiespijn, zoals tandjes krijgen, hoofdpijn, oorpijn tijdens otitis en keelpijn.

Voor kinderen van de 2e levensmaand is een enkele dosis mogelijk om de temperatuur na vaccinatie te verlagen. Raadpleeg een arts als de temperatuur niet daalt.

Contra

Overgevoeligheid voor paracetamol of enig ander bestanddeel van het geneesmiddel;

Ernstige lever- of nierfunctie;

Erfelijke fructose-intolerantie

Kinderen tot 2 maanden

Zwangerschap en borstvoeding

Het medicijn is bedoeld voor kinderen.

Dosering en toediening

Het medicijn wordt oraal ingenomen.

Goed schudden voor gebruik. Het meten van de spuit die in de verpakking is ingebracht maakt het mogelijk om het medicijn op de juiste en rationele wijze te doseren.

De dosis van het medicijn hangt af van de leeftijd en het lichaamsgewicht van het kind.

Voor kinderen ouder dan 3 maanden een enkele dosis - 10-15 mg / kg lichaamsgewicht, 3-4 keer per dag, is de maximale dagelijkse dosis niet meer dan 60 mg / kg lichaamsgewicht. Geef het kind zonodig om de 4-6 uur de aanbevolen dosis, maar binnen 24 uur niet meer dan 4 doses.

In alle andere gevallen is overleg met een arts noodzakelijk alvorens Panadol Paediatric te nemen.

Duur van de opname zonder een arts te raadplegen:

1. Niet meer dan 3 dagen.

Bijwerkingen

In de aanbevolen doseringen heeft paracetamol zelden een bijwerking. Soms zijn misselijkheid, braken, maagpijn, abnormale leverfunctie, allergische reacties (huiduitslag, pruritus, urticaria, angio-oedeem, syndroom van Stevens-Johnson), bronchospasmen bij patiënten die gevoelig zijn voor acetylsalicylzuur en andere NSAID's mogelijk. Zelden - bloedarmoede, trombocytopenie, leukopenie. Natriummethylparahydroxybenzoaat, ethylparahydroxybenzoaat en propylparahydroxybenzoaat kunnen allergische reacties veroorzaken.

Als er bijwerkingen optreden, stop dan onmiddellijk met het gebruik van het geneesmiddel en raadpleeg een arts.

overdosis

Symptomen van acute vergiftiging met paracetamol zijn misselijkheid, braken, maagpijn, zweten, bleekheid van de huid. Na 1-2 dagen worden tekenen van leverschade bepaald (gevoeligheid voor de lever, verhoogde activiteit van leverenzymen). In ernstige gevallen ontwikkelen zich leverfalen, encefalopathie en een coma.

Het gebruik van paracetamol in een dosis voor volwassenen van 10 g of meer kan leverschade veroorzaken. Indien ingenomen met 5 g paracetamol of meer, kan leverbeschadiging optreden als de patiënt de volgende risicofactoren heeft:

De patiënt neemt carbamazepine, fenobarbital, fenytoïne, primidon, rifampicine, sint-janskruid of andere geneesmiddelen die leverenzymen induceren,

De patiënt maakt regelmatig misbruik van alcohol,

Patiënten met het risico op glutathione-deficiëntie (ondervoeding, cystische fibrose, HIV-infectie, uithongering, uitputting).

Symptomen van een overdosis in de eerste 24 uur na inname van paracetamol: bleekheid, misselijkheid, braken, anorexia en buikpijn. Leverbeschadiging kan optreden binnen 12 tot 48 uur na inname van paracetamol. Overtredingen van het glucosemetabolisme en metabole acidose kunnen zich ontwikkelen. Bij ernstige vergiftiging kan de progressie van leverfalen leiden tot de ontwikkeling van encefalopathie, bloeding, hypoglycemie, zwelling van de hersenen en de dood. Acuut nierfalen als gevolg van acute tubulaire necrose manifesteert zich door lage rugpijn, hematurie, proteïnurie en kan zich zelfs ontwikkelen in afwezigheid van ernstige leverschade. Hartritmestoornissen en pancreatitis zijn ook mogelijk. Ondanks de afwezigheid van duidelijke vroege symptomen, moeten patiënten met spoed naar het ziekenhuis worden gebracht voor onmiddellijke medische hulp. De symptomen kunnen beperkt zijn tot misselijkheid of braken en weerspiegelen mogelijk niet de ernst van de overdosis of het risico op orgaanschade. In geval van een per ongeluk overdosis, moet u onmiddellijk medische hulp inroepen, zelfs als het kind zich goed voelt.

Behandeling: stop het gebruik van het medicijn en raadpleeg onmiddellijk een arts. Aanbevolen maagspoeling. Als minder dan 1 uur is verstreken sinds de inname van paracetamol, moet actieve kool worden gebruikt.

Plasmaconcentraties van paracetamol moeten na 4 uur en later na inname van het geneesmiddel worden beoordeeld (eerdere bepaling van de concentratie is onbetrouwbaar). Tot 24 uur na het gebruik van paracetamol kan N-acetylcysteïne worden voorgeschreven, maar het maximale therapeutische effect wordt bereikt wanneer N-acetylcysteïne tot 8 uur na inname van paracetamol wordt voorgeschreven. Indien nodig moet de patiënt intraveneus N-acetylcysteïne toegediend krijgen, in overeenstemming met het vastgestelde doseringsregime. Als de patiënt braken kan veroorzaken, kan methionine-inname een geschikt alternatief zijn voor gebieden ver van het centrum. Behandeling van patiënten met ernstige leverfunctiestoornissen moet worden uitgevoerd op gespecialiseerde afdelingen.

Interactie met andere drugs

Bij gebruik van Panadol Detsky samen met barbituraten, difenine, anticonvulsiva, rifampicine, butadion, kan het risico op een hepatotoxische werking toenemen.

Wanneer chloramphenicol tegelijkertijd met chlooramfenicol wordt ingenomen, kan de toxiciteit van de laatste worden verhoogd.

Angikoagulyantny-effect van warfarine en andere coumarinederivaten kan worden versterkt tegen de achtergrond van langdurig regelmatig gebruik van paracetamol, waardoor het risico op bloedingen toeneemt.

Metoclopramide en domperidon nemen toe, en Kolestiramin verlaagt de absorptiesnelheid van paracetamol.

Toepassingsfuncties

Kinderen van 2 tot 3 maanden en kinderen die te vroeg worden geboren, kunnen Panadol Children alleen krijgen zoals voorgeschreven door een arts.

Bij het uitvoeren van tests voor de bepaling van urinezuur en bloedsuikerspiegel, moet u uw arts vertellen over het gebruik van Panadol Detsky.

Bij inname van het geneesmiddel gedurende meer dan 7 dagen (alleen zoals voorgeschreven door een arts), wordt aanbevolen om indicatoren van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te controleren.

Elke 5 ml suspensie bevat 666,5 mg sorbitol.

Veiligheidsmaatregelen

Wees voorzichtig bij een gestoorde leverfunctie (inclusief Gilbert-syndroom), nieren, genetische afwezigheid van het enzym glucose-6-fosfaatdehydrogenase, ernstige bloedziekten (ernstige bloedarmoede, leukopenie, trombocytopenie). In dergelijke gevallen moet een arts worden geraadpleegd voordat hij het geneesmiddel inneemt.

Het geneesmiddel mag niet tegelijkertijd worden ingenomen met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.

Formulier vrijgeven

Suspensie 120 mg / 5 ml in donkere glazen flessen van 100 ml. De flessen van 100 ml met een maatspuit en gebruiksaanwijzing zijn verpakt in een kartonnen doos

Opslagcondities

Bij een temperatuur niet hoger dan 25 ° С. Bescherm tegen licht. Niet bevriezen. Buiten het bereik van kinderen houden.

Houdbaarheid

3 jaar. Niet gebruiken na de vervaldatum die op de verpakking staat vermeld.

Verkoopvoorwaarden voor apotheken

Zelfmedicatie kan schadelijk zijn voor uw gezondheid.
U moet uw arts raadplegen en de instructies voor gebruik lezen.

In de eerste jaren van het leven van een kind is het meest verontrustende voor ouders de stijging van hun lichaamstemperatuur. Veel kinderziekten gaan gepaard met hyperthermie en pijnlijke gevoelens; Dit komt met name veel voor bij verkoudheden en virale ziekten, die het meest vatbaar zijn voor kinderen van 1-5 jaar. De meest complete veiligheidseisen voor het elimineren van deze symptomen bij kinderen komen overeen met twee geneesmiddelen - ibuprofen en paracetamol. De laatste stof maakt deel uit van het Panadol sirooppreparaat: de gebruiksaanwijzing voor kinderen bevat nauwkeurige en veilige doseringen voor de behandeling van febriele aandoeningen.

De samenstelling van het medicijn

Niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen hebben een lange geschiedenis. Al in 1838 werd salicylzuur verkregen en in 1869 acetylsalicylzuur, nu wereldwijd bekend. Aspirine heeft nu meer historische betekenis voor gebruik bij kinderen, omdat het niet wordt aanbevolen door medisch specialisten bij de behandeling van kinderen jonger dan 15 jaar vanwege frequente gevallen van Ray's syndroom, evenals complicaties zoals erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal, verminderde bloedstolling, bloeding, bronchiale obstructie.

Analgin is bekend dat het het normale proces van bloedvorming onderdrukt, veroorzaakt vaak allergieën in de vorm van huiduitslag, gevallen van anafylactische shock zijn gemeld. Volgens de WHO-vereisten is het verboden analgin te gebruiken bij kinderen in 39 landen over de hele wereld.

In plaats van aspirine zijn veiligere geneesmiddelen ontwikkeld. Er zijn ongeveer 30 verschillende chemicaliën in de NSAID-groep, maar weinigen van hen kunnen worden gebruikt in de pediatrische praktijk. Dit geldt vooral voor baby's; Panadol-siroop is veilig voor hen: de instructie staat het gebruik ervan toe bij kinderen ouder dan 3 maanden.

Paracetamol is hiervan beroofd en sommige andere bijwerkingen die kenmerkend zijn voor analgetische en antipyretische geneesmiddelen van deze groep. Het is actief gebruikt sinds het begin van de jaren '50. XX eeuw, eerst in de Verenigde Staten, en vervolgens in Europa. Paracetamol in suspensies en zetpillen is de meest geprefereerde vorm van het geneesmiddel in de kindertijd.

Een van de antipyretische en pijnstillende geneesmiddelen die worden gebruikt in de kindergeneeskunde is Panadol Children's; De gebruiksaanwijzing geeft informatie over het gehalte aan de belangrijkste werkzame stof - paracetamol - in een hoeveelheid van 120 mg per 5 ml roze suspensie en viskeuze consistentie.

Naast paracetamol omvat de samenstelling van het middel in een kleine hoeveelheid excipiënten: stabilisatoren en conserveermiddelen (appelzuur, sorbitol, parahydroxybenzoëzuuresters, gom, citroenzuur) zoetstoffen en smaakstoffen (maltitol, aardbeiensmaakstof, kleurstof azorubine), en ook water.

Opslagcondities voor medicijnen: op een droge, donkere plaats, bij een temperatuur van maximaal 30 graden, gedurende 3 jaar. Opschorting kan niet worden bevroren. Het medicijn is zonder recept verkrijgbaar in het netwerk van apotheken.

"Panadol Children" - instructie: siroop en de voordelen ervan bij gebruik bij kinderen

Waarom adviseren artsen dit medicijn voor kinderen? Omdat er duidelijke voordelen zijn van de Panadol Syrup for Children; de instructie van het medicijn en de ervaring van het gebruik ervan in pediatrie spreken van de volgende verdiensten:

  1. Hoge absorptie van paracetamol. Therapeutische bloedconcentratie wordt bereikt na 0,5-1 uur.
  2. Snelle verwijdering van het lichaam van het kind. Het is klinisch vastgesteld dat een dosis van 100% van het geneesmiddel binnen 1 dag wordt uitgescheiden, voornamelijk via de urine.
  3. De afwezigheid van alcohol in de samenstelling.
  4. Het medicijn bevat geen suikers, waardoor het voor de behandeling van kinderen met diabetes kan worden gebruikt. Deze factor is ook belangrijk bij de benoeming van het medicijn bij zuigelingen, omdat suikerbevattende stoffen verhoogde gasvorming en koliek kunnen veroorzaken, vooral bij virale en bacteriële infecties.
  5. Het medicijn kan lange tijd in geopende vorm worden bewaard.
  6. Het medicijn smaakt goed, waardoor het gemakkelijker wordt om kinderen in te nemen.
  7. Met de maatlepel kunt u de suspensie goed doseren.

Met betrekking tot de veiligheid van dit geneesmiddel, moet het volgende worden opgemerkt:

  • de suspensie gebruikt hoogst gezuiverd paracetamol; bij gebruik in aanbevolen doseringen is het veilig voor het lichaam van het kind en heeft het een minimaal toxisch effect op de lever van het kind;
  • paracetamol heeft zijn eigen tegengif; analgin en aspirine hebben geen specifiek antidotum;
  • een veilige dop op de fles voorkomt ongecontroleerde toegang van kinderen tot het geneesmiddel.

In de wereldpraktijk is er een schat aan ervaring in het gebruik van zeer gezuiverd paracetamol in de kindergeneeskunde. In de afgelopen decennia zijn de veiligheid en werkzaamheid ervan bewezen in meer dan 30 studies en het totale aantal ondervraagde kinderen is meer dan tachtigduizend.

"Panadol Children": gebruiksaanwijzing - siroop om de temperatuur te verlagen

Een van de weinige geneesmiddelen die is toegestaan ​​voor gebruik bij zuigelingen is Panadol Syrup; de instructie schrijft zijn aanstelling voor vanaf 3 maanden. en tot 12 jaar. Voordat u het inneemt, moet u de inhoud van de fles mengen door verschillende keren te schudden. De dosering is afhankelijk van het gewicht en de leeftijd van de kinderen en wordt weergegeven in tabel 1.

Volg bij het nemen van het medicijn de volgende aanbevelingen:

  • De maximale enkelvoudige dosis is 15 mg per kilogram gewicht.
  • De hoogste dagelijkse dosis is 60 mg / kg
  • Het totale aantal opnames gedurende de dag - niet meer dan 3-4.
  • Een enkele dosis moet elke 4-6 uur worden gegeven.

Om de temperatuur te verlagen, wordt het geneesmiddel voorgeschreven in de volgende gevallen:

  • Bij infectieziekten, waaronder verkoudheid (ARVI, ORZ, griep). "Panadol" kan worden gebruikt bij kinderen met waterpokken, rubella, roodvonk, kinkhoest, bof, mazelen en andere infectieziekten.
  • Bij een hoge lichaamstemperatuur bij een kind na vaccinatie.
  • Als een preventie van ongewenste reactie van het lichaam van het kind op het vaccin. Volgens de conclusie van de American Academy of Pediatrics is paracetamol voorgeschreven aan kinderen die na vaccinaties in de familiegeschiedenis toevallen hebben gehad. Het wordt aanbevolen om het kind drie maal om de vier uur na de vaccinatie paracetamol 15 mg / kg toe te dienen.

Hoewel het medicijn is verboden voor gebruik bij kinderen jonger dan drie maanden, is een enkele dosis van het medicijn om de temperatuur te verlagen na vaccinatie bij kinderen van twee en drie maanden oud toegestaan.

Het medicijn zou niet langer dan 3 dagen moeten duren. In het geval van ineffectiviteit bij de behandeling van hyperthermisch syndroom, is overleg met een kinderarts vereist. Een langere kuur wordt strikt toegepast volgens het voorschrift van de arts en met de controle van het perifere bloed en de levertoestand van het kind.

"Panadol voor kinderen": instructies voor gebruik - siroop om pijnklachten te elimineren

Kinderen lijden veel moeilijker pijn dan volwassenen. Vaak wordt pijn gecombineerd met hoge koorts, daarom veroorzaakt de leeftijd van kinderen het gebruik van geneesmiddelen met gecombineerde werking - analgetica, antipyretica. In tegenstelling tot steroïde geneesmiddelen zijn niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen niet verslavend, dus worden ze veel gebruikt in de kindergeneeskunde.

Suspensie "Panadol" wordt voorgeschreven in de volgende gevallen:

  • Kiespijn (inclusief met hun uitbarsting).
  • Postoperatief pijnsyndroom.
  • Hoofdpijn bij een kind.
  • Keelpijn van verschillende oorsprong.
  • Oorpijn tijdens otitis.

In het geval van uitgesproken hyperthermie en ernstige pijn, wordt de behandeling van een kind ook aanbevolen om te beginnen met sterk gezuiverd paracetamol, dat aanwezig is in de samenstelling van "Panadol". Kinderen onder de 3 maanden mogen in dergelijke gevallen het medicijn toedienen, maar onder toezicht van een arts. Als het niet effectief is, wordt de behandeling uitgevoerd in een ziekenhuis met sedativa en narcotische analgetica.

contra-indicaties; medicatie bijwerkingen

Het medicijn mag niet aan een kind worden gegeven met de volgende afwijkingen in zijn gezondheid:

  • Nierfalen.
  • Acute aandoeningen van de lever.
  • Individuele intolerantie voor paracetamol en andere stoffen uit de samenstelling van het geneesmiddel.

In zeldzame gevallen heeft het gebruik van dit medicijn bij kinderen bijwerkingen:

  1. Allergie, in de vorm van huiduitslag, weefseloedeem; jeuk; Stevens-Johnson-syndroom; anafylactische shock.
  2. Overtreding van de bloedvormende functies van het lichaam - bloedarmoede, trombocytopenie, leukopenie.
  3. Bronchospasme (bij kinderen met een neiging tot "aspirine-astma" en met intolerantie voor NSAID's).
  4. Overtreding van de lever, pijn in het rechter hypochondrium.
  5. Aan de kant van het spijsverteringskanaal kan het kind misselijkheid, braken en buikpijn ervaren.
  6. Bij langdurige toediening met overschrijding van de in Tabel 1 aangegeven dosering, kunnen toxische schade aan de lever en de nieren optreden, wat zich uit in nierkoliek, bacteriurie, nefritis, papillaire necrose.

Als het kind nog meer medicijnen drinkt, is raadpleging van de arts vereist. Het gecombineerde gebruik van Panadol met geneesmiddelen wordt niet aanbevolen:

  • Barbituraten en anticonvulsiva.
  • Ethanol-bevattende geneesmiddelen, rifampicine, butadion, zidovudine, fenylbutazon, flumecinol.
  • Geneesmiddelen die tutsan bevatten.
  • Levomycetinum, aangezien het tijdstip van eliminatie 5 maal toeneemt, met als gevolg een verhoogd risico op vergiftiging.

Anders neemt de belasting van de lever van het kind toe en is de toxische schade mogelijk.

In geval van overdosering worden de volgende symptomen waargenomen:

  • misselijkheid, braken, epigastrische pijn, pancreatitis;
  • bleke huid, zweten;
  • gebrek aan eetlust;
  • ontwikkeling van leverfalen (eiwit en bloed in de urine, pijn in de taille);
  • hartritmestoornis.

Leverbeschadiging bij kinderen treedt op wanneer paracetamol wordt ingenomen in een dosering van meer dan 125 mg / kg. In deze gevallen, wanneer de eerste alarmerende symptomen verschijnen, is het noodzakelijk om onmiddellijk te stoppen met het nemen van de medicatie en onmiddellijk medische hulp in te roepen.

"Children's Panadol" - een effectief en veilig geneesmiddel om de temperatuur te verlagen en pijnlijke gevoelens bij kinderen te elimineren. Het medicijn wordt goed verdragen door kinderen en heeft verschillende klinische onderzoeken doorstaan.

Top