Categorie

Populaire Berichten

1 Rhinitis
Lage lichaamstemperatuur
2 Bronchitis
Frontitis - symptomen en behandeling thuis
3 Bronchitis
Ibuprofen-tabletten: instructies voor gebruik
Image
Hoofd- // Keelontsteking

Paracetamol: instructies voor gebruik voor volwassenen en kinderen


Paracetamol is een van de meest voorkomende pijnstillers en koortswerende geneesmiddelen. Hij is lid van veel verschillende pijnstillende geneesmiddelen en een aantal medicijnen die worden gebruikt voor verkoudheid.

Verlaagt effectief de temperatuur en elimineert pijn. Bovendien gaat het goed samen met hoofdpijn, tandpijn, menstruatiepijn en symptomen van neuralgie. Het belangrijkste voordeel van het medicijn is lage toxiciteit.

Volgens de WHO wordt het beschouwd als een van de veiligste en meest effectieve geneesmiddelen en wordt het veel gebruikt om kinderen te behandelen.

Klinische en farmacologische groep

Pijnstillend antipyreticum. Het heeft een pijnstillende, koortswerende en zwakke ontstekingsremmende werking.

Verkoopvoorwaarden voor apotheken

Het wordt zonder recept vrijgegeven.

Hoeveel kost Paracetamol in apotheken? De gemiddelde prijs ligt op het niveau van 10 roebel.

Vorm en samenstelling vrijgeven

De volgende doseringsvormen van Paracetamol worden geproduceerd:

  • Tabletten: wit met kremovatam of wit, valium, met de inkeping en een afschuining, (10 stuks in de contour van cellulaire of bezgyachakova verpakking, 2 of 3 in een stapel kartonnen verpakking.)
  • Rectale zetpillen Kinderen torpedo, van wit tot geel of kremovatam tot wit (5 stuks verpakkingen van cellulaire contour 2 in een stapel kartonnen verpakkingen.);
  • Siroop (100 ml in flessen, 1 fles in een doos);
  • Suspensie voor orale toediening (100 ml in donkere glazen flessen met een doseerlepel meegeleverd; 1 set in een kartonnen doos).

1 tablet bevat:

  • Actief bestanddeel: paracetamol - 200 of 500 mg;
  • Hulpcomponenten: lactose (melksuiker), stearinezuur, aardappelzetmeel, gelatine.

5 ml siroop bevat:

  • Actief bestanddeel: paracetamol - 24 mg;
  • Hulpcomponenten: water, natriumbenzoaat, aromatische additieven, riboflavine, ethylalcohol, propyleenglycol, trigesubstitueerd natriumcitraat, citroenzuur, sorbitol, suiker.

5 ml suspensie bevat:

  • Werkzaam bestanddeel: paracetamol - 120 mg;
  • Hulpbestanddelen: gezuiverd water, smaakstoffen sinaasappel en aardbei, sorbitol voedsel (sorbitol), glycerol (glycerine), sucrose (suiker), propyleenglycol, methylparahydroxybenzoaat (Nipagin), gom xanthaangom (xanthaangom), Avicel RC-591 (microkristallijne cellulose, carmellose natrium).

1 zetpil bevat:

  • Actief bestanddeel: paracetamol - 100 mg;
  • Hulpcomponenten: vaste vetbasis.

Farmacologisch effect

Paracetamol verwijst naar geneesmiddelen van de analgetische antipyretische groep, d.w.z. pijnstillers en antipyretica. Naast het analgetische en antipyretische effect, heeft het medicijn ook een mild ontstekingsremmend effect.

Het farmacologische werkingsmechanisme van Paracetamol hangt samen met het vermogen om de synthese van prostaglandinen te vertragen en het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus te beïnvloeden. Bij gebruik van het geneesmiddel wordt de maximale concentratie van het geneesmiddel in het bloedplasma waargenomen na 10-60 minuten.

Wat helpt Paracetamol?

Paracetamol wordt voorgeschreven voor de symptomatische behandeling van pijnsyndromen van zwakke of matige ernst, van verschillende oorsprong en lokalisatie.

De meest voorkomende indicaties voor het starten van dit medicijn zijn echter een toename van de lichaamstemperatuur (hyperthermie) op de achtergrond van verkoudheden en virale aandoeningen, evenals pijn (pijn) in botten en spieren met griep en andere acute respiratoire virale infecties.

Ziekten en pathologische aandoeningen waarbij paracetamol helpt:

  • neuralgie;
  • koorts van niet-gespecificeerde oorsprong;
  • ischias;
  • arthritis;
  • kiespijn;
  • hoofdpijn (inclusief migraine);
  • artralgie (pijn in de gewrichten);
  • myalgie (spierpijn);
  • algomenorroe (pijnlijke menstruatie).

Contra

Contra-indicaties omvatten:

  • individuele overgevoeligheid (overgevoeligheid) voor de werkzame stof;
  • "Aspirine triade" (een combinatie van intolerantie voor NSAID's, astma en terugkerende neuspoliepen en neusbijholten);
  • ontstekingsziekten, erosie en zweren in het spijsverteringskanaal;
  • gastro-intestinale bloedingen;
  • ernstige nierfunctiestoornis;
  • gediagnosticeerde hyperkaliëmie;
  • leeftijd tot 6 jaar voor het nemen van pillen;
  • conditie na coronaire bypassoperatie.

Bijzondere aandacht moet worden besteed aan het gebruik van dit geneesmiddel bij de volgende ziekten en pathologische aandoeningen:

  • chronisch alcoholisme en alcoholische leverbeschadiging;
  • ischemische hartziekte en chronisch hartfalen;
  • cerebrale vasculaire ziekte;
  • perifere arteriële laesies;
  • nier- en leverfalen.

Bij diabetes wordt het niet aanbevolen om Paracetamol in de vorm van een siroop te nemen.

Gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding

Indien nodig, gebruik tijdens de zwangerschap en borstvoeding (borstvoeding) moet zorgvuldig de verwachte voordelen van de therapie voor de moeder en het mogelijke risico voor de foetus of het kind wegen.

  1. Paracetamol penetreert de placentabarrière. Tot op heden zijn er geen negatieve effecten van paracetamol op de foetus bij de mens waargenomen.
  2. Paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk: het gehalte aan melk is 0,04-0,23% van de door de moeder ingenomen dosis.

In experimenteel onderzoek zijn de embryotoxische, teratogene en mutagene effecten van paracetamol niet vastgesteld.

Dosering en wijze van gebruik

De gebruiksaanwijzing geeft aan dat Paracetamol-tabletten via de mond worden voorgeschreven.

  1. Volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar, een enkele orale dosis - 500 mg; maximale eenmalige dosis - 1000 mg. De maximale dagelijkse dosis is 4000 mg.
  2. Over de leeftijd van 12 jaar (met een lichaamsgewicht van meer dan 40 kg) een enkele dosis van 500 mg, de maximale dagelijkse dosis van 2000 - 4000 mg.
  3. Op de leeftijd van 9-12 jaar (gewicht tot 40 kg) is de maximale dosis 500 mg, de maximale dagelijkse dosis is 2000 mg.
  4. Kinderen van 6 tot 9 jaar (met een lichaamsgewicht van 22-30 kg) een enkele dosis is afhankelijk van het lichaamsgewicht van het kind en is 250 mg, de maximale dagelijkse dosis is 1000-1500 mg.

Het aanbevolen interval tussen de doses van het medicijn is 6-8 uur (ten minste 4 uur).

De duur van de behandeling is niet langer dan 3 dagen als koortsverdrijvend middel en niet meer dan 5 dagen als verdovingsmiddel.

De arts moet beslissen of de behandeling met het geneesmiddel moet worden voortgezet.

Bijwerkingen

De werking van het medicijn in overtreding van de instructies, dosering veroorzaakt bijwerkingen. Overdosis kan leiden tot:

  • lever- of nierstoornissen;
  • uitslag, roodheid, "urticaria". Een allergie voor het medicijn heeft meestal dergelijke externe manifestaties;
  • buikpijn. De maag reageert op een abnormale inname of overdosis;
  • slaperig, wil slapen. De oorzaak van de aandoening is lage druk;
  • een scherpe daling van het glucosegehalte, hemoglobine in het bloed.

Bij overtreding van de dosering of bij onjuiste opname dient onmiddellijk een ambulance te worden gebeld.

overdosis

Bij langdurig gebruik van tabletten in grote doses ontwikkelt de patiënt snel symptomen van overdosis, die zich klinisch manifesteren in de vorm van een toename van de hierboven beschreven bijwerkingen en de ontwikkeling van leverfalen.

In geval van accidentele inname van een groot aantal tabletten, moet de patiënt de maag zo snel mogelijk doorspoelen en naar het ziekenhuis brengen. Indien nodig, symptomatische behandeling. Het antidotum van Paracetamol is N-acetylsteen, oraal of intraveneus toegediend.

Speciale instructies

Bij langdurig gebruik van paracetamol is het noodzakelijk om het patroon van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te regelen.

Het wordt met voorzichtigheid gebruikt bij patiënten met een gestoorde lever- en nierfunctie, met goedaardige hyperbilirubinemie, en bij oudere patiënten.

Het wordt gebruikt om het premenstruele spiersyndroom te behandelen in combinatie met pamabrom (diureticum, xanthinederivaat) en mepyramine (histamine H1-receptorblokker).

Geneesmiddelinteracties

Bij gelijktijdig gebruik:

  1. actieve kool verlaagt de biologische beschikbaarheid van paracetamol.
  2. met urikozuricheskimi betekent verminderde effectiviteit.
  3. met diazepam kan de uitscheiding van diazepam verminderen.
  4. met carbamazepine, fenytoïne, fenobarbital, primidon neemt de werkzaamheid van paracetamol af, wat wordt veroorzaakt door een toename van het metabolisme (glucuronisatie- en oxidatieprocessen) en eliminatie uit het lichaam. Gevallen van hepatotoxiciteit bij gelijktijdig gebruik van paracetamol en fenobarbital worden beschreven.
  5. gedurende een periode van minder dan 1 uur na inname van paracetamol, kan de absorptie van deze laatste worden verminderd.
  6. met lamotrigine neemt de eliminatie van lamotrigine uit het lichaam matig toe.
  7. met anticoagulantia is een lichte of matig sterke toename van de protrombinetijd mogelijk.
  8. met anticholinergica kan de absorptie van paracetamol verminderd zijn.
  9. met orale anticonceptiva wordt de paracetamolafscheiding uit het lichaam versneld en kan de analgetische werking afnemen.
  10. met metoclopramide is het mogelijk om de absorptie van paracetamol te verhogen en de concentratie ervan in het bloedplasma te verhogen.
  11. met probenecide is een verlaging van de paracetamolklaring mogelijk; met rifampicine, sulfinpyrazon - mogelijke toename van de klaring van paracetamol door een toename van het metabolisme in de lever.
  12. met inductoren van levermicrosomale enzymen, geneesmiddelen met een hepatotoxisch effect, bestaat het risico van verhoging van het hepatotoxische effect van paracetamol.
  13. met ethinylestradiol verhoogt de absorptie van paracetamol uit de darm.
  1. Gevallen van manifestaties van de toxische werking van paracetamol bij gelijktijdig gebruik met isoniazide worden beschreven.
  2. Er zijn meldingen van de mogelijkheid om het myelodepressieve effect van zidovudine te versterken bij gelijktijdig gebruik met paracetamol. Een geval van ernstige toxische leverschade wordt beschreven.

beoordelingen

We hebben enkele reviews van mensen met het medicijn Paracetamol opgepikt:

  1. Igor. Ik heb altijd Paracetamol bij me, ik ben vaak onderweg, werk is verbonden met reizen en dit medicijn is altijd beschikbaar in de EHBO-kit van de auto. Hij heeft me vele keren gered. Ik neem het aan voor hoofdpijn en tandpijn, voor verkoudheid. Klopt de temperatuur, verbetert de gezondheid snel en heeft, in tegenstelling tot aspirine, geen schadelijk effect op de maag. Het is vrij goedkoop en wordt verkocht in elke apotheek.
  2. Margarita. Ik ken uit de eerste hand probleemhuid. Ik behandel acne met praters, wat ik doe op basis van paracetamol en boorzuur. In combinatie verlichten deze geneesmiddelen perfect ontstekingen, verwijderen ze roodheid en drogen ze de uitslag af. Ik heb gehoord dat de pillen tijdens de menstruatie tandpijn en buikkrampen elimineren.
  3. Sasha. Paracetamol-tablet en geen extra medicijnen nodig hebben voor de temperatuur, en al deze poeders, die hij invoert, zijn gewoon onzin, verdund met extra chemie om duurder te verkopen. Al deze Nurofena, Theraflu en anderen. Drink pure Paracetamol en er zal geluk en gezondheid zijn.

analogen

Paracetamol heeft veel analogen die hetzelfde actieve ingrediënt bevatten. Ze worden geproduceerd door verschillende farmaceutische bedrijven onder verschillende handelsmerken. Hier zijn slechts enkele analogen van Paracetamol:

  • Atsetofen
  • Aminadol
  • Aminofen
  • Apamid
  • Apanol
  • Biotsetamol
  • Valadol
  • Valorin
  • Deminofen
  • Dolamin
  • Metamol
  • Mialgin
  • Paramol
  • Panadol Junior
  • Pirinazin
  • Tempramol
  • Febridol
  • Hemtsetafen
  • Tselifen
  • Efferalgan

Raadpleeg uw arts voordat u analogen gebruikt.

Welke is beter: Paracetamol of Ibuprofen?

Ibuprofen (Nurofen) heeft een breder werkingsspectrum en heeft, in vergelijking met Paracetamol, gunstiger invloed op de temperatuurcurve. Het effect van het gebruik komt sneller (na 15-25 minuten) en duurt langer (tot 8 uur), daarnaast wordt het medicijn als minder schadelijk beschouwd en veroorzaakt het minder waarschijnlijk allergische reacties. Ibuprofen beter dan zijn tegenhanger verwijdert de kritisch hoge temperatuur. Nogmaals (om hyperthermie onder controle te houden) wordt het veel minder vaak gebruikt dan Paracetamol.

De sterkte van de antipyretische werking is vergelijkbaar, echter ibuprofen, naast de analgetische en antipyretische effecten, verlicht ook effectief de ontsteking in perifere weefsels. Dit komt door het feit dat paracetamol overwegend in het centrale zenuwstelsel werkt en ibuprofen remt de synthese van PG, niet zozeer in het centrale zenuwstelsel, als in de ontstoken perifere weefsels. Dat wil zeggen, in het geval van ernstige perifere ontsteking, moet de keuze worden gemaakt ten gunste van Nurofen en andere op ibuprofen gebaseerde geneesmiddelen.

Beantwoording van de vraag "Wat te kiezen, Paracetamol of Nurofen?", De artsen raden aan de behandeling van jonge kinderen te starten met Ibuprofen als monotherapie. Indien nodig, dringend de temperatuur verlagen, kunt u een van de medicijnen gebruiken. De daaropvolgende behandeling moet worden overeengekomen met de arts. U dient zich ervan bewust te zijn dat zetpillen met ibuprofen gecontra-indiceerd zijn bij kinderen met een gewicht tot 6 kg en suspensie bij kinderen tot 3 maanden.

Opslagcondities en houdbaarheid

Het medicijn in elke doseringsvorm wordt zonder recept vrijgegeven. De houdbaarheid van paracetamol is:

  • Zetpillen - 2 jaar bij temperaturen tot 15 ° C;
  • Tabletten - 3 jaar bij temperaturen tot 25 ° C;
  • Siroop, orale oplossing en suspensie - 2 jaar bij temperaturen tot 25 ° C.

Paracetamol - officiële instructies voor gebruik

INSTRUCTIES
bij medisch gebruik van het medicijn

Registratienummer:

Handelsnaam: Paracetamol

Internationale niet-eigendomsnaam:

Chemische naam: para-acetaminophenol

Doseringsformulier:

De samenstelling van het medicijn:
Werkzaam bestanddeel: paracetamol-200 mg,
Hulpstoffen: gelatine, aardappelzetmeel, stearinezuur, melksuiker (lactose).

Beschrijving: Tabletten van wit of wit met een romige tint zijn vlak-cilindrisch van vorm, met een facet en riskant.

Farmacotherapeutische groep:

ATC-code: N02BE01

Farmacologische eigenschappen:

Farmacokinetiek: Paracetamol wordt snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal. Geassocieerd met plasma-eiwitten met 15%. Paracetamol penetreert de bloed-hersenbarrière. Minder dan 1% van de paracetamoldosis die door de zogende moeder wordt ingenomen, gaat over in de moedermelk. Een therapeutisch effectieve concentratie van paracetamol in plasma wordt bereikt wanneer het wordt toegediend in een dosis van 10-15 mg / kg gewicht. De halfwaardetijd is 1-4 uur Paracetamol wordt gemetaboliseerd in de lever en uitgescheiden in de urine, voornamelijk als glucuroniden en gesulfoneerde conjugaten; minder dan 5% wordt onveranderd in de urine uitgescheiden.

indicaties:
Het wordt gebruikt om snel hoofdpijn te verlichten, waaronder migrainepijn, kiespijn, neuralgie, spier- en reumatische pijn, evenals voor algomenorroe, pijn met verwondingen, brandwonden; om koorts te verminderen met verkoudheid en griep.

Contra-indicaties:

  • overgevoeligheid voor paracetamol of enig ander bestanddeel van het geneesmiddel;
  • ernstige schendingen van de lever of nieren;
  • kindertijd (tot 3 jaar)

Met zorg:
Wees voorzichtig bij goedaardige hyperbilirubinemie (met inbegrip van het Gilbert-syndroom), virale hepatitis, alcoholische leverbeschadiging, tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase, alcoholisme, zwangerschap, tijdens de periode van borstvoeding, op hoge leeftijd. Het geneesmiddel mag niet tegelijkertijd worden ingenomen met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.

Dosering en toediening:

Volwassenen, inclusief ouderen en kinderen vanaf 12 jaar:
Bij 0,5-1 g, 1-2 uur na een maaltijd met een grote hoeveelheid vloeistof na 4-6 uur, is de maximale dagelijkse dosis maximaal 4 g per dag.
Het interval tussen de doses moet minstens 4 uur zijn. Neem niet binnen 24 uur meer dan 8 tabletten in.
Bij patiënten met een gestoorde lever- of nierfunctie, met Gilbert-syndroom, moet bij oudere patiënten de dagelijkse dosis worden verlaagd en het interval tussen de doses worden verlengd.

kinderen:
Dagelijkse dosis van 3 tot 6 jaar (van 15 tot 22 kg) - 1 g, tot 9 jaar (tot 30 kg) - 1,5 kg, tot 12 jaar (tot 40 kg) - 2 g.veelvoud van afspraak - 4 keer per dag dag; het interval tussen elke dosis is niet minder dan 4 uur.
Als de symptomen aanhouden, een arts raadplegen.

Overschrijd de aangegeven dosis niet. Als u een dosis heeft ingenomen die de aanbevolen dosis overschrijdt, zoek dan medische hulp, zelfs als u zich goed voelt. Een overdosis paracetamol kan leverfalen veroorzaken.

Het geneesmiddel wordt niet aanbevolen voor meer dan vijf dagen als een verdovingsmiddel en meer dan drie dagen als antipyreticum zonder recept en nazorg door een arts. Het verhogen van de dagelijkse dosis van het geneesmiddel of de duur van de behandeling is alleen mogelijk onder medisch toezicht.

Bijwerkingen:

Aan de kant van het spijsverteringsstelsel: misselijkheid, epigastrische pijn, verhoogde activiteit van leverenzymen, hepatonecrose. Aan de kant van het endocriene systeem: hypoglycemie. Als u ongewone symptomen ervaart, dient u een arts te raadplegen.

overdosis:

symptomen:
Huidplooi, anorexia, misselijkheid, braken; hepatonecrose (de ernst van necrose is rechtstreeks afhankelijk van de mate van overdosering). Als u een overdosis vermoedt, moet u onmiddellijk medische hulp zoeken. Het toxische effect van het geneesmiddel bij volwassenen is mogelijk na inname van meer dan 10-15 g paracetamol: een toename van de activiteit van levertransaminasen, een toename van de protrombinetijd (12-48 uur na toediening); Een gedetailleerd klinisch beeld van leverschade verschijnt na 1-6 dagen. Zelden ontstaat leverdisfunctie razendsnel en kan gecompliceerd zijn door nierfalen (tubulaire necrose).

behandeling:
Het slachtoffer moet tijdens de eerste vier uur van vergiftiging een maagspoeling uitvoeren, de adsorbentia (actieve kool) innemen en een arts raadplegen, de introductie van SH-donoren en voorlopers van de synthese van glutathion - methionine 8-9 uur na overdosis en N-acetylcysteïne - na 12 inclusief de noodzaak van aanvullende therapeutische maatregelen (verdere introductie van methionine, in / bij de introductie van N-acetylcysteïne) wordt bepaald afhankelijk van de concentratie van paracetamol in het bloed, evenals de tijd die is verstreken na het innemen ervan.

Speciale instructies:

OM DE GIFTIGE SCHADE VAN DE PARACETAMOLEVER TE VOORKOMEN, MOET MEN NIET SAMEN MET DE ONTVANGST VAN ALCOHOLISCHE DRANKEN, EN OOK MET PERSONEN DIE GEVOERD ZIJN VOOR CHRONISCH VERBRUIK VAN ALCOHOL.

Tijdens de langdurige behandeling is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te beheersen.

Interactie: het geneesmiddel neemt na langdurig gebruik het effect van indirecte anticoagulantia (warfarine en andere coumarines) toe, waardoor het risico op bloedingen toeneemt. De inductoren van microsomale oxidatie-enzymen in de lever (barbituraten, difenine, carbamazepine, rifampicine, zidovudine, fenytoïne, ethanol, flumecinol, fenylbutazon en tricyclische antidepressiva) verhogen het risico van hepatotoxische werking bij overdosering.

Langdurig gebruik van barbituraten vermindert de effectiviteit van paracetamol.

Ethanol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van acute pancreatitis.

Remmers van microsomale oxidatie (cimetidine) verminderen het risico op hepatotoxische werking. Delen met andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen verhoogt het nefrotoxische effect.

De gelijktijdige langdurige toediening van paracetamol in hoge doses en salicylaten verhoogt het risico op het ontwikkelen van nier- en blaaskanker. Diflunisal verhoogt de plasmaconcentratie van paracetamol met 50% - het risico op hepatotoxiciteit.

Myelotoxische geneesmiddelen verhogen de hematotoxiciteit van het geneesmiddel. Metoclopramide en domperidon nemen toe, en cholestyramine vermindert de absorptiesnelheid van paracetamol. Het medicijn kan de activiteit van uricosurische geneesmiddelen verminderen.

Paracetamol-tabletten: instructies voor gebruik

structuur

beschrijving

Indicaties voor gebruik

Contra

- overgevoeligheid voor paracetamol;

- nier- en leverfalen;

- zwangerschap en borstvoeding;

Dosering en toediening

Binnen aanbrengen, bij voorkeur tussen de maaltijden.

Volwassenen, ouderen en adolescenten ouder dan 12 jaar: 1000 mg (2,5-5 tabletten met een dosering van 200 mg, 1-2 tabletten met een dosering van 500 mg) om de 4 uur, de maximale dosis van maximaal 4000 mg binnen 24 uur.

Kinderen van 6-12 jaar: 200 mg - 500 mg (1 tablet met een dosering van 200 mg, ½ tot 1 tablet met een dosering van 500 mg) om de 4 uur, de maximale dosis tot 2000 mg gedurende 24 uur.

Bij kinderen jonger dan 6 jaar wordt het gebruik van tabletten niet aanbevolen.

Bijwerkingen

- allergische reacties, huiduitslag, urticaria, angio-oedeem;

- hepatotoxische werking bij langdurig gebruik bij een dosis van meer dan 4000 mg / dag;

- misselijkheid, epigastrische pijn;

- hemolytische en aplastische anemie, thrombocytopenie, agranulocytose, pancytopenie, methemoglobinemie;

- nefrotoxisch effect in de vorm van nierkoliek, aseptisch
pyuria, interstitiële nefritis, papillaire necrose;

- verlaging van de bloeddruk, hypoglycemie, dyspnoe, vasculitis.

Als er bijwerkingen optreden die niet in de bijsluiter staan ​​beschreven, moet u een arts raadplegen.

overdosis

Komt voor bij gebruik van paracetamol met een dosis van meer dan 10 g / dag (of meer dan 140 mg / kg / dag bij kinderen). Bij patiënten met alcoholisme, hepatitis, kan het toxische effect van paracetamol zich zelfs manifesteren bij gebruik in een dosis van 2,5-4,0 g / dag.

Symptomen: intoxicatie verloopt in 3 fasen. Stadium 1 duurt 12-24 uur en wordt gekenmerkt door dyspeptische symptomen, symptomen van gastro-intestinale irritatie, misselijkheid, braken en zweten.

Stadium 2 duurt 2-3 dagen en wordt gekenmerkt door misselijkheid, braken, een verhoging van het niveau van transaminasen, bilirubine en een verhoging van de protrombinecijferindex tot 2,0-2,5.

Fase 3 komt voor bij 20% van de mensen met een intoxicatie en duurt 3 tot 5 dagen. Het wordt gekenmerkt door een diepgaande progressieve necrose van hepatocyten, misselijkheid, ontembare braken, geelzucht, een sterke toename van transaminasen, bilirubine, een verhoging van de protrombinecijferindex van meer dan 2,5. Er zijn tekenen van leverfalen, hypoglycemie, encefalopathie, stupor. Nierfalen en myocardiodystrofie ontwikkelen zich.

Behandeling: omvat de afschaffing van het medicijn, maagspoeling met actieve kool en de benoeming van laxeermiddelen in zoutoplossing om de absorptie van geneesmiddelen in de maag en darmen te voorkomen. Intraveneuze toediening van glucose begint (5-10% oplossing van 200 - 400 ml). Een specifiek antidotum, N-acetylcysteïne, wordt toegediend (herstelt de glutathionreserves en elimineert het tekort, terwijl de toxische metaboliet van paracetamol wordt geneutraliseerd). Een 20% -ige oplossing van N-acetylcysteïne wordt intraveneus en oraal gebruikt: de eerste dosis is 140 mg / kg (0,7 ml / kg), daarna 70 mg / kg (0,35 ml / kg). Er worden in totaal 17 doses toegediend. Het meest effectief is de behandeling gestart in de eerste 10 uur na de ontwikkeling van intoxicatie. Als er meer dan 36 uur zijn verstreken sinds het moment van intoxicatie, is de behandeling niet effectief. Met een verhoging van de protrombine-index van meer dan 1,5, wordt vitamine K gebruikt.1 (fytomenadion) 1 - 10 mg; met een verhoging van de protrombinecijferindex van meer dan 3,0, is het noodzakelijk om de infusie van natief plasma of coagulatiefactorconcentraat (1 tot 2 eenheden) te starten.

Bij de behandeling van intoxicatie is gecontra-indiceerd bij het uitvoeren van geforceerde diurese, hemodialyse. Het is onaanvaardbaar om antihistaminica en glucocorticosteroïden te gebruiken.

Interactie met andere drugs

Als u andere geneesmiddelen gebruikt, meld dit dan aan de arts. Als u zelf herstelt, raadpleeg dan uw arts over de mogelijkheid om het middel te gebruiken.

Bij gelijktijdig gebruik met cytochrome P-inductoren450 (fenytoïne, alcohol, barbituraten, rifampicine, fenylbutazon, tricyclische antidepressiva, gecombineerde orale anticonceptiva) verhoogt de productie van de gehydroxyleerde toxische metaboliet N-ABI en het risico op het hepatotoxische effect van paracetamol.

Alcohol versterkt het toxische effect van paracetamol op de pancreas.

Bij gelijktijdig gebruik met remmers van cytochroom P450 (cymetidine, omeprazol, macrolide-antibiotica) het risico op hepatotoxische werking van paracetamol is verminderd.

Paracetamol verbetert de werking van het indrukken van het centrale zenuwstelsel, alcohol. Potentiates hematotoxic effect van chloramphenicol. Verzwakt de effectiviteit van uricosurische geneesmiddelen (sulfinpyrazon).

Bij gelijktijdig gebruik met myotropische spasmolytica (drota-verin, papaverine, pitofenon) en m-holinoblokatorami (fenpiveriniumbromide, platifilline, atropine), trad colestyramine op met een langzame absorptie van paracetamol, als gevolg van langzame maaglediging.

Bij gelijktijdig gebruik met prokinetische middelen (metclopramide), erytromycine, wordt de absorptie van paracetamol versneld als gevolg van versnelde lediging van de maag.

Barbituraten verzwakken het antipyretische effect van paracetamol.

Wanneer gelijktijdig ingenomen met colestyramine, cimetidine, omeprazol, neemt de snelheid van absorptie van paracetamol af. Paracetamol mag niet vroeger dan een uur na het aanbrengen van cholesteramine worden gebruikt, niet eerder dan twee uur na het aanbrengen van cimetidine, omeprazol.

Het anticoagulante effect van warfarine en andere coumarines kan worden versterkt door langdurig regelmatig gebruik van paracetamol bij patiënten met een verhoogd bloedingsrisico. Enkelvoudige doses hebben geen significant anticoagulerend effect.

Toepassingsfuncties

Zwangerschap en borstvoeding. Het gebruik van paracetamol tijdens zwangerschap en borstvoeding is gecontra-indiceerd. Indien nodig, dient het gebruik van paracetamol tijdens de borstvoeding het kind gedurende de hele behandelingsperiode van de borst te spenen.

Tabletten zijn niet bedoeld voor gebruik bij kinderen jonger dan 6 jaar.

Langdurig gebruik van paracetamol. Indien nodig, moet het regelmatige gebruik van paracetamol gedurende meer dan 5 dagen worden bewaakt wekelijks beeld van perifeer bloed, leverfunctie.

Gevolgen voor laboratoriumparameters. Tijdens de behandeling met paracetamol kan het glucosegehalte in het bloedplasma toenemen en kunnen de resultaten van de glycemische profielbepaling worden vervormd.

Invloed op het vermogen om motortransport en besturingsmechanismen te besturen. De ontvangst van paracetamol heeft geen invloed op het vermogen om motorvoertuigen of andere mechanismen aan te drijven tijdens de periode dat het geneesmiddel wordt gebruikt.

Formulier vrijgeven

Tabletten 200 mg: in een blisterverpakking van 10 × 2;

in contour boxless verpakking nr. 10 × 1.

Tabletten 500 mg: in een blisterstripverpakking nr. 10 x 2, nr. 10 x 5;

in contour boxless verpakking nr. 10 × 1.

paracetamol

Instructies voor gebruik:

Prijzen in online apotheken:

Paracetamol is een analgetisch en antipyretisch middel uit de groep van NSAID's (niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen), een niet-narcotische analgeticum. De Wereldgezondheidsorganisatie is opgenomen in de lijst met de belangrijkste geneesmiddelen.

Farmacologische werking

Het werkzame bestanddeel van het medicijn is paracetamol, een derivaat van fenacetine. Het werkingsmechanisme van Paracetamol is gebaseerd op de remming van de synthese van prostaglandinen - chemische verbindingen die worden gevormd tijdens ontstekingen en die verantwoordelijk zijn voor de symptomen ervan in de vorm van een stijging van de temperatuur en het optreden van pijn. Paracetamol heeft een analgetisch effect door in te werken op de neuronen van het centrale zenuwstelsel. Het heeft een zwak ontstekingsremmend effect en irriteert het slijmvlies van het maag-darmkanaal niet.

Wanneer het wordt ingenomen, wordt het opgenomen in de bloedbaan, van daaruit wordt het verspreid naar alle weefsels van het lichaam. Vernietiging vindt plaats in de lever, met de vorming van intermediaire metabolische producten - metabolieten, waarvan sommige (para-aminofenol) toxisch zijn. Dit feit beperkt het gebruik van Paracetamol bij ziekten van de lever en het bloed. In de toekomst passeren de metabolieten de nierfilters en worden uitgescheiden in de urine, en daarom is het gebruik van Paracetamol, ook met een gestoorde nierfunctie, ongewenst.

Bij orale toediening bereikt paracetamol zijn maximale concentratie in het bloed 20-30 minuten na toediening, na anderhalf uur vindt de piek van de geneesmiddelwerking plaats.

Vormen van vrijgave

Paracetamol is beschikbaar in de volgende vormen:

  • Tabletten voor orale toediening, met een gehalte aan actief bestanddeel van 200 en 500 mg;
  • Tabletten voor orale toediening, gecoat (capsules), elk 500 mg paracetamol;
  • Bruistabletten voor de bereiding van de oplossing, 500 mg actief ingrediënt in één tablet;
  • Oplossing voor infusie, 15 mg in 1 ml oplossing, 5 ml ampullen;
  • Siroop voor kinderen, 200 mg paracetamol in 5 ml oplossing;
  • Opschorting voor kinderen, 120 mg in 5 ml oplossing;
  • Rectale zetpillen met een dosering van de werkzame stof van 50 mg (voor kinderen) tot 1000 mg.

Paracetamol is een van de meest bekende en meest gebruikte geneesmiddelen in de wereld, hetzelfde actieve ingrediënt wordt door verschillende farmaceutische bedrijven onder verschillende handelsmerken vervaardigd: Abesanil, AkamolTev, Aktazol, Alvedon, Acetophen, Algotoropil, Aminodol, Aminofen, Amphenol, Apagan, Apamid, Apanol, Aceliphen, Acemol, Acetalin, Acetaminophen, Acetaminophenol, Biocetamol vlas, Metamol, Minoset, Mialgin, Napamol, Naprinol, Nasprin, Nizatsetol, Napa, Opradol, Panadol, Panadol solyubl, Panadol junior Paramol, Patsimol, Piremol, Pirinazin, Rolotsin, Tylenol, Tempramol, Tylenol, Tilemin, Tralgon, Ushamol, Febridol, Febrinil, Febrinol, Febritset, Fendon, Hemcetafen, Celiphen, Cetadol, Cetanyl, Efferalgan, Efferoglan, Erocetamol.

Indicaties voor gebruik Paracetamol

Indicatie voor paracetamol is lichaamstemperatuur, verhoogd tot subfe- rile en febriele waarden (37 - 39 ° C) voor verschillende ziekten van infectieuze en inflammatoire oorsprong. In de pediatrische praktijk zijn de indicaties voor Paracetamol pijn in het tandvlees en koorts veroorzaakt door kinderziektes.

Volgens de instructies is Paracetamol effectief als middel om pijn van verschillende oorsprong te verlichten: hoofdpijn, spierpijn, gewrichtspijn, algomenorroe, ischias, ischias, neuralgie, kiespijn en zwervende pijnen van onduidelijke etiologie.

Waarschuwing! Wanneer dit medicijn wordt gebruikt om acute pijn te verlichten, kan het de symptomen aanzienlijk verminderen en daarom zal het ziektebeeld van de ziekte veranderen en kan de diagnose moeilijk zijn.

Instructies voor gebruik van Paracetamol

Een enkele dosering Paracetamol volgens de instructies varieert van 500 tot 1000 mg voor volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar, de dagelijkse dosering voor deze groep mag 4 g (4000 mg) van de geneesmiddelstof niet overschrijden.

De dosis van het geneesmiddel voor kinderen wordt individueel berekend, afhankelijk van het gewicht van het kind, op basis van een gemiddelde van 125-250 mg van de werkzame stof tegelijk, ongeacht de doseringsvorm. Ongeacht de vorm van het geneesmiddel, moet de dagelijkse dosis worden verdeeld in 3-4 doses, met een tijdsinterval tussen hen van ten minste 4 uur.

In overeenstemming met de instructies mag Paracetamol niet langer dan 3 dagen zonder medisch toezicht worden gebruikt. Als gedurende deze tijd de symptomen van de ziekte niet zijn teruggedraaid, is het noodzakelijk om een ​​arts te raadplegen over de mogelijkheid van verder gebruik van het geneesmiddel en de dosering.

Bijwerkingen

Als de instructies worden opgevolgd, is Paracetamol een van de veiligste geneesmiddelen, waarvan de bijwerkingen uiterst zeldzaam zijn. Ze worden echter beschreven in de medische literatuur en worden gewoonlijk geassocieerd met een verhoogde individuele gevoeligheid of met de aanwezigheid van latente concomitante pathologie.

Bijwerkingen geassocieerd met het nemen van Paracetamol zijn onder meer:

  • Van de kant van het spijsverteringsstelsel - de ontwikkeling van leverdisfuncties, het verschijnen van verschijnselen van dyspepsie;
  • Aan de kant van het bloed, bloedarmoede, methemoglobinemie, verslechtering van het bloedbeeld (trombocytopenie, agranulocytose, leukopenie, enz.);
  • Aan de kant van het cardiovasculaire systeem - veranderingen in de hartgeleiding (intracardiale blokkade);
  • Van het immuunsysteem - allergische reacties van verschillende intensiteit, vaak van een vertraagd type, minder vaak onmiddellijk (anafylactische shock);
  • Van de kant van de urinewegorganen - de ontwikkeling van interstitiële nefritis, polyurie en andere aandoeningen van de nierfunctie.

Een aantal deskundigen beweert dat er aanwijzingen zijn voor de ontwikkeling van astma bij een aanzienlijk aantal kinderen dat Paracetamol gebruikt (41%). Ondanks het feit dat dit standpunt controverse veroorzaakt in wetenschappelijke kringen, mag Paracetamol niet worden gebruikt in de pediatrische praktijk zonder serieus bewijsmateriaal, zeker niet als het niet zou worden misbruikt.

Deze remedie wordt met voorzichtigheid voorgeschreven in combinatie met andere geneesmiddelen en alleen onder toezicht van een arts, aangezien een toxisch effect van de interactie kan worden waargenomen. Verboden het gecombineerde gebruik van paracetamol en alcohol.

Tijdens de zwangerschap

Er wordt aangenomen dat paracetamol tijdens de zwangerschap kan worden toegewezen wanneer het risico dat aan het gebruik is verbonden, wordt gerechtvaardigd door het hoge rendement en de extreme noodzaak. Er dient rekening te worden gehouden met het feit dat een aantal studies het toxische effect op de foetus bevestigen bij gebruik van Paracetamol tijdens de zwangerschap. Dus, gevallen van de ontwikkeling van cryptorchidisme bij jongens van wie de moeder het tijdens de zwangerschap heeft gebruikt, zijn in verband gebracht met dit medicijn.

Daarom moet de aanstelling van Paracetamol tijdens de zwangerschap uitsluitend plaatsvinden met de medewerking van een arts.

Contra

Paracetamol is gecontra-indiceerd in de volgende situaties:

  • Een geschiedenis van individuele gevoeligheid voor hem of andere NSAID's;
  • Verminderde leverfunctie;
  • Nierpathologie;
  • Ziekten geassocieerd met verslechtering van het bloedbeeld;
  • zwangerschap;
  • Borstvoeding.

Opslagcondities

Bewaren op een donkere, droge plaats bij een temperatuur niet hoger dan 25 ° C gedurende 2 jaar. Buiten het bereik van kinderen houden!

Wat helpt Paracetamol

Paracetamol is een populair farmacologisch medicijn dat antipyretische en andere medicinale eigenschappen heeft. Een breed werkingsspectrum, handige farmacologische vorm, lage prijs maken de tool populair bij alle segmenten van de bevolking. Velen vragen wat Paracetamol helpt. Dit medicijn bezit unieke farmacologische eigenschappen en bestrijdt veel gezondheidsproblemen. Om erachter te komen wanneer en hoe een remedie te geven aan kinderen, volwassenen, is het de moeite waard om de mechanismen van de gevolgen ervan, de route van eliminatie, de indicatie en contra-indicatie te gebruiken.

Farmacologische werking van het geneesmiddel

Om te begrijpen hoe Paracetamol werkt, moet u de farmacologische principes van werking ervan bestuderen. Het medicijn wordt perfect geabsorbeerd door het slijmvlies van het spijsverteringsstelsel. De maximale concentratie van middelen in het bloed na toediening wordt na 40 minuten bereikt.

Wanneer het wordt ingenomen, remt het geneesmiddel de productie van prostaglandinen. Deze stoffen worden geproduceerd in ontstekingsprocessen van welke aard dan ook, en veroorzaken koorts en pijn. Meestal veroorzaakt deze aandoening een verkoudheid. Het medicijn tast gemakkelijk neuronen aan, dus het verwijdert effectief pijn. In combinatie met ontstekingsremmende eigenschappen, heeft het medicijn een breed scala aan toepassingen.

Indicaties voor gebruik Paracetamol

Artsen schrijven pillen voor als een koortswerend middel, ontstekingsremmer en pijnstiller. Kinderen bevelen paracetamol aan voor kinderen met kinderziekten, ontstekingen in de mond. Het gebruik van fondsen is mogelijk in verschillende farmacologische vormen: orale tabletten en capsules in een speciale schaal, oplosbaar bruisend, siroop en suspensie, zetpillen (kinderen paracetamol), oplossing voor injecties. Overal verschilt dezelfde samenstelling alleen wat betreft de inhoud van de werkzame stof. Het is mogelijk om middelen te accepteren op:

  • temperatuurstijging;
  • pijn in de tanden en tandvlees;
  • maandelijkse;
  • hoofdpijn;
  • acne en acne;
  • kater.

Paracetamol op temperatuur

De tablet verlaagt effectief en snel de temperatuur. Elke arts zal zeggen dat het verlagen van de koorts van minder dan 37,5 niet wordt aanbevolen. Dit is een symptoom van het ontstekingsproces, de reactie van de strijd van de natuurlijke krachten van immuniteit tegen virussen, bacteriën en andere pathogenen. Maar als een volwassene zo'n toestand gemakkelijk tolereert, brengen pijn en malaise veel problemen met zich mee voor het kind en zijn ouders. Daarom wil ik hem helpen. De stof heeft de vorm van kaarsen, siroop, tabletten.

Als de temperatuur bij baby's 3 maanden is, adviseren kinderartsen kaarsen te gebruiken met een dosering van 50 mg voor of na de maaltijd. Ontvangst - 4 keer met gelijke intervallen per dag. Op de leeftijd van 3 maanden tot een jaar worden kaarsen gebruikt met een dosering van 100 mg of kinderstroop. In deze vorm vermindert het gereedschap snel de hitte. Op de leeftijd van 1 tot 6 jaar is de dosis 200 mg per keer, gedurende 6-12 jaar, een enkele dosis van maximaal 500 mg. Tussen doses paracetamol worden periodiek temperatuurmetingen verricht. In afwezigheid van warmte moet u onmiddellijk stoppen met het geven van het geneesmiddel, omdat het niet voldoende ontstekingsremmende, antivirale eigenschappen heeft.

Wanneer koorts volwassenen het medicijn innemen om koorts en pijn niet meer dan 5 keer per dag te verlichten. Enkelvoudig maximum - 500 mg van de werkzame stof in de vorm van siroop, injecties. Populair is de combinatie van aspirine en paracetamol. Maar het is het niet waard om in zo'n tool betrokken te raken. Aspirine heeft een negatief effect op de bovenste delen van het spijsverteringskanaal, waardoor maagproblemen na inname vaak optreden.

Voor kiespijn

Paracetamol kan de pijn verlichten bij ontstekingsprocessen van de mondholte, het tandvlees en het parodontale. Neem volwassenen: 1 tabletdosering van 0,5-1 gram niet meer dan 5 keer per dag. Baby's vanaf 3 jaar wanneer het tandjes krijgen en het verhogen van de temperatuur gedurende deze periode worden paracetamol gegeven in de vorm van een kaars of een speciale siroop met een enkele dosis van niet meer dan 100 mg. Het medicijn zal je tanden niet genezen en de pijn zal maar een paar uur verdwijnen, dus je moet naar het kantoor van de tandarts gaan om het probleem op te lossen.

Van pijn tijdens de menstruatie

Maandelijks bij veel vrouwen gaat gepaard met ernstig pijnongemak. Om spasmen tijdens de menstruatie te verlichten, raden artsen het gebruik van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen aan. Paracetamol wordt als populair onder hen beschouwd. Als de sensaties erg sterk zijn, verhoog dan de dosis. Gebruik niet meer dan 8 tabletten per dag. In dit geval treedt een overdosis op met alle gevolgen van dien.

Paracetamol voor hoofdpijn

Hoofdpijn, migraine verdwijnt vóór paracetamol. Om de aandoening te verlichten, nemen volwassenen tot 500 mg van de werkzame stof in pilvorm tegelijk in. Als de dagelijkse dosering hoger is dan 4 gram van het medicijn, zullen bijwerkingen, vergiftiging en slechte gezondheid snel verschijnen. Om dit te voorkomen, is het de moeite waard om het recept in detail te lezen.

De tool kan effectief de pijn van het hoofd van een andere aard en sterkte verlichten, maar niet meer dan 4 dagen op een rij. Dan zullen de prostaglandinen wennen aan de ontvangst van de middelen en zal het verdovende effect niet optreden.

Acne en acne

De tablet van paracetamol verwijdert uitwendig snel acne en acne. Om dit te doen, eenvoudig het medicijn malen, water toevoegen en pap koken. Bevestig deze agent gedurende 5 minuten aan het getroffen gebied. Gedurende deze periode verwijdert het roodheid en ontsteking van acne. Op de dag moet je 4 van dergelijke procedures doen. Het medicijn helpt om acne binnen een paar dagen te verwijderen.

Verwijder de pijn, spasmen van het hoofd, verwijder de algemene staat van zwakte na het drinken van alcoholhoudende drank paracetamol. Het heeft geen nadelige invloed op de maag (in tegenstelling tot aspirine) en veroorzaakt daarom geen misselijkheid of brandend maagzuur. Een enkele dosis van maximaal 500 mg van het medicijn, het dagtarief mag niet hoger zijn dan 4 gram.

Hoe lang helpt paracetamol?

Paracetamol komt snel de bloedbaan binnen, geabsorbeerd door het bovenste spijsverteringskanaal. De maximale concentratie na het nemen vindt na 40 minuten plaats. Kinderen karnen de temperatuur van kaarsen. Een dergelijke farmacologische vorm, metabole eigenschappen van het lichaam van het kind en de bloedtoevoer-eigenschappen van de anus mucosa dragen bij aan de inname van het medicijn in 10 minuten.

Kun je paracetamol drinken tijdens de zwangerschap en HB

Verkoudheid, koorts tijdens de vroege zwangerschap wordt aangepast door paracetamol. In dit geval dient u de gebruiksinstructies strikt te volgen, de dagelijkse snelheid van 4 g van het geneesmiddel niet overschrijden en niet meer dan 4 dagen achter elkaar. Het is niet aan te raden om paracetamol te drinken in het derde trimester. In de latere stadia van de zwangerschap, schrijven artsen analogen voor die de foetus en de nieren van de moeder niet nadelig beïnvloeden.

Paracetamol met gv is mogelijk om te nemen. Vanwege de snelle uitscheiding uit het lichaam (binnen een uur na toediening) accumuleert het niet in de melk. Om baby's te beschermen tegen de effecten van medicijnen op het lichaam, mag u geen uur na het nemen van het geneesmiddel borstvoeding geven. De norm voor het verlichten van pijn of warmte bij een jonge moeder is 1 tablet.

Hoe te gebruiken: dosering voor volwassenen en kinderen

Volwassenen gebruiken paracetamol-tabletten, siroop, kaarsen. In elke farmacologische vorm mag de dagelijkse dosis van het geneesmiddel niet hoger zijn dan 4 gram, een enkele dosis van 1,5 g. De instructie beveelt aan dat volwassenen medicijnen nemen tegen hitte en pijn:

  • Tabletten. 1-2 tabletten (200, 250, 300, 500 mg doseringen) na een maaltijd De maximale dagelijkse inname is 4 maal;
  • Rectale kaarsen. De maximale snelheid is 1,5 g actief agens. Eenmalige dosis - 1 kaars. De maximale hoeveelheid van het medicijn per dag - 4 keer;
  • Siroop. 50 ml 4 keer per dag met regelmatige tussenpozen.

Kinderen die het medicijn nemen, zijn afhankelijk van hun leeftijd en gewicht. Gebruik voor behandeling:

  • Tabletten. Op de leeftijd van 3 tot 6 jaar - het dagtarief van het geld is niet meer dan 2 gram. Ontvangst - 1-2 tabletten per keer in een dosering van 120-200 ml;
  • Siroop. Niet meer dan 4 recepties per dag. Leeftijd en dosering: van 3 maanden tot 1 jaar - 2,5-5 ml; 1-6 jaar - 5-10 ml, van 6 tot 12 jaar - 10-20 ml;
  • Kaarsen. Tot 3 jaar - 15 mg per kilogram, 3-6 jaar - tot 60 mg per 1 kg; 6-12 jaar oud - tot 2 gram per dag.

Contra

De ontvangst van paracetamol biedt niet altijd verlichting, omdat er contra-indicaties zijn voor het gebruik ervan. Dit populaire medicijn kan niet worden gebruikt om pijn of warmte te verlichten als:

  1. Leeftijd van de patiënt tot 1 maand;
  2. In de periode van het dragen van een baby of borstvoeding (borstvoeding);
  3. Voor leveraandoeningen;
  4. Nierproblemen;
  5. Allergieën voor de werkzame stof.

Als er minstens één contra-indicatie is, selecteert de arts andere pijnstillers of niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen.

Bijwerkingen

De werking van het medicijn in overtreding van de instructies, dosering veroorzaakt bijwerkingen. Overdosis kan leiden tot:

  • uitslag, roodheid, "urticaria". Een allergie voor het medicijn heeft meestal dergelijke externe manifestaties;
  • buikpijn. De maag reageert op een abnormale inname of overdosis;
  • slaperig, wil slapen. De oorzaak van de aandoening is lage druk;
  • lever- of nierstoornissen;
  • een scherpe daling van het glucosegehalte, hemoglobine in het bloed.

Bij overtreding van de dosering of bij onjuiste opname dient onmiddellijk een ambulance te worden gebeld.

Medicijnkosten

Velen zijn geïnteresseerd in: hoeveel kost Paracetamol in de apotheek. De prijs hangt af van de farmacologische vorm van het geneesmiddel, de dosering, de verpakking, tot welk netwerk de apotheek behoort. De kosten zijn:

  • Tabletten. Een pakket van 10 stuks met een dosering van 200 mg - van 4 tot 6 roebel, 10 stuks met een dosering van 500 mg - van 9 tot 12 roebel;
  • Kaarsen dosering van 500 mg 10 stuks - 40-60 roebel;
  • Siroop 100 ml - 60-80 roebel;
  • Suspensie met aardbeiensmaak voor kinderen 10 ml - 70-90 roebel.

Paracetamol-analogen

Er zijn analogen die paracetamol en aanvullende actieve ingrediënten bevatten, of met andere medicinale stoffen. De selectie van niet-steroïde anti-inflammatoire analogen of pijnpillen is slechts een arts. Deze beslissing wordt genomen in de aanwezigheid van contra-indicaties, allergische reacties en andere ernstige oorzaken. Deze geneesmiddelen om pijn, ontsteking en koorts te verlichten omvatten:

  1. Panadol. De actieve cocktail bestaat uit paracetamol en cafeïne. Het wordt gebruikt om koorts, pijnsensaties van verschillende sterktes en karakter te verlichten. Verkrijgbaar in de vorm van orale tabletten. Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar nemen 1-2 tabletten met een dosering van 500-1000 mg tot 4 maal per dag. De snelheid per dag - niet meer dan 4 gram van het medicijn.
  2. Baralgetas. De actieve ingrediënten analgin, pitofenon verwijderen ontstekingen, koorts bij kinderen en volwassenen. Pharma vorm - pillen. De dagelijkse dosis is niet meer dan 6 stuks, de duur van de ontvangst is niet meer dan 5 dagen. Dosering: volwassenen - 1-3 tabletten per keer maximaal 3 keer per dag; kinderen: 6-8 jaar oud - een halve capsule, 9-12 jaar oud - ¾, 12-15 jaar oud - 1 capsule niet meer dan 2 keer per kraan.
  3. Nimid. Geneesmiddel op basis van nimesulide. Bestrijdt koorts, pijn en ontsteking. Als een analoog van paracetamol wordt het gebruikt in de vorm van farmacologische vormen van tabletten, korrels en suspensies. Take: volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar - 100 mg 2 keer per dag, baby's jonger dan 12 jaar -1,5 mg per 1 kg gewicht, het tarief is verdeeld in twee doses.

PARACETAMOL

◊ Tabletten met witte of bijna witte kleur, rond, platcilindrisch, met afschuining en risico.

Hulpstoffen: lactosemonohydraat - 37 mg, povidon K25 - 36 mg, croscarmellosenatrium - 24 mg, magnesiumstearaat - 3 mg.

10 stks - Contourcelpakketten (1) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contourcelpakketten (2) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contourcelpakketten (3) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contourcelpakketten (4) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Gevormde celpakketten (5) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - contourcelpakketten (6) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - contourcelpakketten (7) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - contourcelpakketten (8) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - contourcelverpakkingen (9) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contourcelpakketten (10) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contourcelpakketten (20) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contourcelpakketten (30) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contourcelpakketten (40) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Gevormde celpakketten (50) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Gevormde celpakketten (60) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - contourcelverpakkingen (70) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contourcelpakketten (80) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - contourcelverpakkingen (90) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - Contour celverpakking (100) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (1) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (2) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (3) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (4) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Gevormde celpakketten (5) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - contourcelpakketten (6) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - contourcelpakketten (7) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - contourcelpakketten (8) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - contourcelverpakkingen (9) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (10) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (20) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (30) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (40) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Gevormde celpakketten (50) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Gevormde celpakketten (60) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - contourcelverpakkingen (70) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contourcelpakketten (80) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - contourcelverpakkingen (90) - kartonnen verpakkingen.
20 stks - Contour celverpakking (100) - kartonnen verpakkingen.
10 stks - banken (1) - verpakt karton.
20 stks - banken (1) - verpakt karton.
30 stuks - banken (1) - verpakt karton.
40 stks - banken (1) - verpakt karton.
50 stks - banken (1) - verpakt karton.
100 stuks - banken (1) - verpakt karton.

Pijnstillend antipyreticum. Het heeft een pijnstillende, koortswerende en zwakke ontstekingsremmende werking. Het werkingsmechanisme is geassocieerd met remming van de prostaglandinesynthese, een overheersend effect op het centrum van thermoregulatie in de hypothalamus.

Na inname wordt paracetamol snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, voornamelijk in de dunne darm, voornamelijk door passief vervoer. Na een enkele dosis van 500 mg Cmax in bloedplasma wordt het bereikt in 10-60 minuten en is ongeveer 6 μg / ml, neemt vervolgens geleidelijk af en na 6 uur is het 11-12 μg / ml.

Het is wijd verspreid in weefsels en hoofdzakelijk in lichaamsvloeistoffen, met uitzondering van vetweefsel en hersenvocht.

Eiwitbinding is minder dan 10% en neemt iets toe met een overdosis. Sulfaat- en glucuronidemetabolieten binden niet aan plasmaproteïnen, zelfs niet in relatief hoge concentraties.

Paracetamol wordt hoofdzakelijk in de lever gemetaboliseerd door conjugatie met glucuronide, conjugatie met sulfaat en oxidatie met de deelname van gemengde lever-oxidasen en cytochroom P450.

Een gehydroxyleerde negatief werkende metaboliet, N-acetyl-p-benzoquinonimine, die in zeer kleine hoeveelheden in de lever en de nieren wordt gevormd onder invloed van gemengde oxidasen en gewoonlijk wordt ontgift door binding aan glutathion, kan worden verwarmd door een overdosis paracetamol en weefselbeschadiging veroorzaken.

Bij volwassenen is het meeste paracetamol geassocieerd met glucuronzuur en in mindere mate met zwavelzuur. Deze geconjugeerde metabolieten hebben geen biologische activiteit. Premature baby's, pasgeborenen en het eerste levensjaar worden gedomineerd door de sulfaatmetaboliet.

T1/2 is 1-3 uur Bij patiënten met levercirrose T1/2 wat meer. De renale klaring van paracetamol is 5%.

Uitscheiden in urine voornamelijk in de vorm van glucuronide- en sulfaatconjugaten. Minder dan 5% wordt uitgescheiden als onveranderd paracetamol.

Top